Skocz do zawartości

Katalizatory Tribeca


attylla

Rekomendowane odpowiedzi

Al

 

Z tym wywalaniem katów to średni pomysł o ile jeszcze dzisiaj w PL może przejdzie, to pojedziesz do jakich germańskojęzycznych, haltną na parking, rurke w wydech wsadzą pomierzą i płacisz baardzo grube ojro kary.

Ale tu nie chodzi o wywalanie tylko o wstawienie nowych - zamienników albo uniwersalnych które spełniają Europejskie normy spalin !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Al

 

Z tym wywalaniem katów to średni pomysł o ile jeszcze dzisiaj w PL może przejdzie, to pojedziesz do jakich germańskojęzycznych, haltną na parking, rurke w wydech wsadzą pomierzą i płacisz baardzo grube ojro kary.

Ale tu nie chodzi o wywalanie tylko o wstawienie nowych - zamienników albo uniwersalnych które spełniają Europejskie normy spalin !!

 

No dokładnie, kolega Eurojanek chyba ma problemy czytania ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurojanku !!! wyrzucić katalizatory to wiadomo najprostsza sprawa ale każdy wie co się z tym wiąże - a my tu debatujemy co tu zrobić żeby i wilk był syty i owca cała !!! więc może ty masz jakieś pomysły żeby kupić takie katy żeby miły pan policjant lub inny pan na stacji diagnostycznej który wetknie nam coś od tyłu do rurki spełniały europejskie normy spalin a za które nie trzeba będzie zapłacić tyle co w salonie Subaru - ot co !! bo tyle też wiemy że można jechać do serwisu postawić auto zapłacić i wyjechać z mieszanymi uczuciami, że katy wstawione nowe ale w kieszonce też luźniej. :huh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też miałem problem z katalizatorami w H6 - samochód zupełnie stracił moc. Ostatecznie został usunięty ostatni (trzeci) katalizator i układ się odetkał. Obawiam się jednak, że dwa pierwsze też są już mocno zużyte zwłaszcza, że co jakiś czas w specyficznych warunkach pojawia się błąd P0420. Nie czuję się też komfortowo jeżdżąc z wyprutym ostatnim katem i rozważam regenerację, ale koszty są spore (choć stanowią ułamek ceny nowych oryginalnych katalizatorów).

O regenerację dowiadywałem się w kilku firmach i najlepsze wrażenie zrobił na mnie zakład AWG Polonez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też miałem problem z katalizatorami w H6 - samochód zupełnie stracił moc. Ostatecznie został usunięty ostatni (trzeci) katalizator i układ się odetkał. Obawiam się jednak, że dwa pierwsze też są już mocno zużyte zwłaszcza, że co jakiś czas w specyficznych warunkach pojawia się błąd P0420. Nie czuję się też komfortowo jeżdżąc z wyprutym ostatnim katem i rozważam regenerację, ale koszty są spore (choć stanowią ułamek ceny nowych oryginalnych katalizatorów).

O regenerację dowiadywałem się w kilku firmach i najlepsze wrażenie zrobił na mnie zakład AWG Polonez.

To jaka jest orientacyjna cena ? bo to całkiem ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak wychodzi na to że sondy O2 za katem biorą udział w korektach paliwowych, dziś z nudów podpiąłem interfejs żeby sprawdzić jak szybko mam zamawiać katy i wychodzi że będę potrzebował je dość szybko ;) . Na poniższym wykresie mamy tylko jeden bank#1 dla przejrzystości, obroty 2000RPM, i za każdym razem jak wskazania sondy za katem "Front O2 sensor #1" idą do góry (bogato), korekty "A/F correction #1" (STFT1) spadają z -3% do -6%. Pomiar był wykonany na Pb.

 

08c70fcad14f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że uniwersalne zamienniki będą dobre skoro sonda za katem bierze udział w ustalaniu mieszanki?

 

Oczywiście, przecież one będą normalnie działać jako katalizatory, to że nazywają się uniwersalne to znaczy jedynie że nie są direct fit, trzeba je dobrać do pojemności i wspawać. Podejrzewam że to ustalanie mieszanki z pomocą sond za katem ma też w jakiś sposób wydłużyć życie katów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś czas temu też miałem problem z katalizatorami w H6 - samochód zupełnie stracił moc. Ostatecznie został usunięty ostatni (trzeci) katalizator i układ się odetkał. Obawiam się jednak, że dwa pierwsze też są już mocno zużyte zwłaszcza, że co jakiś czas w specyficznych warunkach pojawia się błąd P0420. Nie czuję się też komfortowo jeżdżąc z wyprutym ostatnim katem i rozważam regenerację, ale koszty są spore (choć stanowią ułamek ceny nowych oryginalnych katalizatorów).

O regenerację dowiadywałem się w kilku firmach i najlepsze wrażenie zrobił na mnie zakład AWG Polonez.

To jaka jest orientacyjna cena ? bo to całkiem ciekawa propozycja.

 

No ciekawa, bo odpada problem z doborem wielkości puszki i zmiany pojemności układu (do przesłanego starego katalizatora instalują nowy wkład). Oczywiście pozostaje pytanie, co wsadzić w środek - firmy proponują wkłady metalowe, bo mogą bez problemu zwinąć dowolny kształt, ale jeśli puszka jest standardowego kształtu, to mogą też dobrać ceramiczny. Koszt ok. 700zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ciekawa, bo odpada problem z doborem wielkości puszki i zmiany pojemności układu (do przesłanego starego katalizatora instalują nowy wkład)

 

No bardzo, trzeba katy wyciąć i później wspawać, do końca nie wiadomo co dokładnie oni tam włożą itd. Dla mnie 700zł za regeneracje jednej sztuki jest trochę dużo i wolę kupić dwa uniwersalne, całkiem możliwe że w  USA, z tym że z otworem na jedną sondę a drugi otwór się wspawa, bo sondy muszą być przestawione względem siebie o około 90stopni, inaczej mogą zawadzać o inne podzespoły.

W Tribece cały katalizator ma długość około 30cm, wlot około 55mm, tył 50mm, długość puszki katalizatora około 12-13cm.

Ja będę się zastanawiał nad katalizatorem 82664, cena za sztukę $57

 

8b79c580e7e3.jpg

 

f9a53793bf15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba katy wyciąć i później wspawać, do końca nie wiadomo co dokładnie oni tam włożą

Dokładnie to samo trzeba zrobić w przypadku zakupu uniwersalnych - trzeba wyciąć stare i wspawać nowe ;)

A co wsadzą, to wiadomo "do końca" - coś z tego, co mają w ofercie, co się zmieści i co wybierze klient.

W "AWG" przedstawiona oferta jest dość marna (podejrzewam, że w rzeczywistości mają znacznie więcej niż na stronie): http://www.polonez-kat.com.pl/pl/kategorie-produktow/katalizatory/

Ale np. oferta na stronie firmy JMJ jest już bogatsza: http://jmj.com.pl/?lang=pl&page=oferta&subpage=1&dzial=katalizatory#submenu

Producentów w Polsce jest chyba kilku i wszyscy mają w ofercie katalizatory uniwersalne, tylko trzeba by sprawdzić jak ich ceny mają się do tych z USA...

Tu np. firma oferuje kompleksową usługę - dobór (i montaż) uniwersalnego lub regenerację: http://slusarczyk-auto.pl/oferta/uklady-wydechowe/katalizatory (tylko pewnie wychodzi drożej za pośrednictwo).

Nikogo nie namawiam, po prostu zgłębiłem nieco temat przy okazji problemów z własnymi katalizatorami. Być może oferta z USA okaże się najkorzystniejsza. Trzymam kciuki i opiszcie tu jak rozwiążecie problem.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie to samo trzeba zrobić w przypadku zakupu uniwersalnych - trzeba wyciąć stare i wspawać nowe ;)

 

Nie jest to samo, temat z uniwersalnymi zamykamy w ciągu 3-4h, a regeneracja to kilka dni.

Ja mam dość blisko do Tarnowa (Ślusarczyk) to zadzwonię do niego o wycenę kompleksowej operacji.


Panowie znalazłem jeszcze coś takiego, cena średnia, ale lepsza od regeneracji.

http://e-tlumiki.pl/katalizatory-dedykowane/2197-katalizator-subaru-tribeca-36.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie to samo trzeba zrobić w przypadku zakupu uniwersalnych - trzeba wyciąć stare i wspawać nowe ;)

Nie jest to samo, temat z uniwersalnymi zamykamy w ciągu 3-4h, a regeneracja to kilka dni.

Ja mam dość blisko do Tarnowa (Ślusarczyk) to zadzwonię do niego o wycenę kompleksowej operacji.

 

Panowie znalazłem jeszcze coś takiego, cena średnia, ale lepsza od regeneracji.

http://e-tlumiki.pl/katalizatory-dedykowane/2197-katalizator-subaru-tribeca-36.html

Lutek przecież proponowałem Ci tą firmę!! I właśnie o te katy mi chodziło - jeżeli cena jest za dwa to myślę że to bardzo dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lutek przecież proponowałem Ci tą firmę!! I właśnie o te katy mi chodziło

 

no trzeba było dać bezpośredni link to tych katów, a nie na stronę startową ;) a tak na poważnie to nie podejrzewałem ich że mają "dedykowane" katy do Tribeci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lutek przecież proponowałem Ci tą firmę!! I właśnie o te katy mi chodziło

 

no trzeba było dać bezpośredni link to tych katów, a nie na stronę startową ;) a tak na poważnie to nie podejrzewałem ich że mają "dedykowane" katy do Tribeci. 

 

Wierzyłem, że pogrzebiesz w ich ofercie bo mają też uniwersalne katy, ale prawdę mówiąc to te dedykowane chyba są najlepsze, nie chciałem nic narzucać bo ty masz lepszą wiedzę ode mnie w tym temacie - ja nigdy nie wymieniałem katalizatorów - i myślałem, że cena tych katów to cena za jeden więc już by wyszło z montażem ponad 2 tyś. zł, ale jak to wynika z opisu na samym dole że to cena za komplet to myślę że to najlepsza oferta i najłatwiejsza w montażu. Chyba że się mylę jeżeli chodzi o cenę.

Edytowane przez artu-44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem jeszcze coś takiego, cena średnia, ale lepsza od regeneracji. http://e-tlumiki.pl/katalizatory-dedykowane/2197-katalizator-subaru-tribeca-36.html

 

Wygląda rzeczywiście dobrze. Widzę, że to katalizatory podlinkowanego przeze mnie wyżej producenta JMJ ("Model JMJ1090122"), ale na ich stronie nie ma szczegółowej oferty. Podejrzewam, że skoro jest to "Wkład nowej generacji zalecany do instalacji LPG", to jest metalowy.

Może dałoby się załatwić jeszcze taniej od producenta, ale chyba jak do nich kiedyś dzwoniłem, to powiedzieli, że z indywidualnymi (klientami) nie gadają :(.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie ruszyło coś u Was z tematem katalizatorów? Ja doraźnie wkręciłem tulejki pod drugie sondy O2, ale co jakiś czas wywala mi P0140 i P0160, które same gasną, ale mnie to trochę wkurza. Teraz rozważam kupno dwóch uniwersalnych katów Eastern 92214, tylko cały czas mnie nurtuje czy US norma ECO III jest odpowiednikiem Euro 4 i czy ta norma jest wystarczająca dla ECU Tribeci.

katalizator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coraz mocniej rozważam zakup zamienników choć generalnie "mechanicy" odradzają. Ktoś w końcu zdecydował  się na ten krok? Nowe zasady przeglądów zaczynają niepokoić i chyba trzeba na poważnie zadbać o jakość spalin.

--------------------

Update: 18 grudnia będę montował zamienniki firmy JMJ (te podane wcześniej w linku). Dam znać po jak to działa i czy P0420 zniknie :)

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W/w zamienniki pasują bez problemu. Na razie auto jeździ, CEl-a brak, choć pewnie trzeba dłużej potestować na trasie. Cena około 1000pln za dwie sztuki do przełknięcia, zwłaszcza że stare można odsprzedać (generalnie chodzą po 100-200 za sztukę w zależności od stanu środka). Co do poprawy (?) osiągów wypowiem się za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, remoo napisał:

Na razie auto jeździ, CEl-a brak,

Niestety muszę Cię zmartwić , nasz klient też sie skusił , po 18 tys. CEL z powrotem :( . Dokładnie ten sam producent , bo mu to wspawaliśmy w układ

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...