Skocz do zawartości

Katalizatory Tribeca


attylla

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Troszkę to trwało ale stało się. Nabyłem drogą kupna Tribece 2006 EU.

Nurtuje mnie jednak jedna rzecz

Przy wstępnej diagnostyce przed zakupem dowiedziałem się, że katalizator/katalizatory nie są już w pełni sprawne i gdy w końcu któryś z nich padnie to opluje mnie check engine.

Jako że nie bardzo lubię tą kontrolkę postanowiłem się do tematu przygotować z wyprzedzeniem i stąd moje pytanie

Czy znacie jakieś źródło gdzie można kupić/sprowadzić oryginalne choć nie koniecznie nowe?

 

Czy w silniku 3.6 jest już inny wydech/katalizatory czy też można wykorzystać te od 3.6?

 

Rozejrzałem się tu i tam i jedyne co udało mi się znaleźć to części do 3.6

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

marek75

 

Ten widziałem ale na nie wzbudził mojego zaufania oceniając na wygląd.

Wiem, że wygląd ma tutaj najmniejsze znaczenie ale...

Może znajdę kogoś kto ma świeższe niż moje auto na części

 

W każdym razie dzięki za czujność i pomoc

 

co do wycinania i remap'u... to nie dla mnie takie "skróty"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

 

 

Jak wymienisz na uniwersalne, to tez remap

 

Odświeżę temat, a to dlaczego ma być robiony remap przy zastosowaniu katalizatora uniwersalnego, skoro druga sonda będzie rysować poprawną prace katalizatora o ile ten będzie dobrany odpowiednio do pojemności silnika?

 

U mnie patrząc na odczyty z drugich sond, wygląda że tez niedługo wywali błąd P0420 i też będę się przygotowywał do wspawania dwóch uniwersalnych, ktoś może coś podrzucić gdzie w PL można kupić coś uczciwego oprócz Magnaflow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest świeżo zagazowany, 2500km na LPG, to że się kończą katalizatory nie jest spowodowane LPG.

Jak twoja lubfyfikacja była ustawiona na wysokie dawkowanie, to może. U mnie po przejechaniu 2500km płynu znikło około 350ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak twoja lubfyfikacja była ustawiona na wysokie dawkowanie, to może. U mnie po przejechaniu 2500km płynu znikło około 350ml.

nie wiem jak u ciebie wygląda "regulacja" dawkowania, ale u mnie wtedy było małe pokrętło z którym zawsze dużo było zabawy (autem przejechałem jakieś 100kkm), a podczas jednego z serwisów, mechanikowi rozkręciło się na maxa, także mam nadzieje że technologia dawkowania została ulepszona, widziałem gdzieś automatyczne/elektroniczne podajniki.

od samego gazu caty raczej nie siadają.

wracając do tematu, też nie widzę przeciwwskazań do wstawienia innego typu cata. niejednokrotnie w innych autach wywala się caty, wstawia się sportowe, itp. chyba że ECU jest wrażliwy na takie podmianki, bo dokładnie wiemy jak zachowuje się Tribeca jak niedomaga jedna z sond. 

Edytowane przez vtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od samego gazu caty raczej nie siadają

 

 

Ogólnie siadają, niezależnie od rodzaju paliwa. W USA gdzie wyłącznie jeżdżą na Pb, 50% samochodów z przebiegiem powyżej 150k mil mają błąd P0420. Miałem Voyagera bez LPG z przebiegiem 300kkm i miałem kod P0420, miałem Pacifice z LPG z przebiegiem 300kkm, w tym 180kkm na LPG, kupiłem ją z wkręconymi tulejkami pod drugimi sondami, co oczywiście zapobiegało wyświetlaniu błedu P0420. Wymieniłem katalizator, przejechałem 20kkm na LPG do sprzedaży i zero problemów z katem a co najważniejsze, to silnik odzyskał moc. To samo będę chciał zrobić w Tribece, bo żadne półśrodki typu tulejki pod sondy, strumienice mnie nie interesują.

 

0f735160b7d3.jpg

 

76bbdd5d0c77.jpg

 

642ca2fcee2a.jpg

 

f71085ab32c9.jpg

 

a tak wyglądał kat od wlotu, ten większy kawałek wpadł przy obcinaniu.

5a90e7e73dab.jpg

 

 

bo dokładnie wiemy jak zachowuje się Tribeca jak niedomaga jedna z sond.

 

Jak niedomagają górne sondy to wiadomo, ale jak niedomagają dolne, to chyba oprócz Check nie ma różnicy w pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jeszcze przy okazji poszukiwania stacji z dobrej jakości gazem w Wawie, znalazłem coś o lubryfikacji, jak i BRC

http://lpg-forum.pl/kolektor-po-2-latach-na-lubryfikacji-tfu-t52877.html

 

 

Stary temat, nie wiadomo co było podawane jako lubryfikator, czy używał filtra powietrza itd. Powielasz stare bajki. I powiem Ci żeby szukać stacji z "dobrej jakości LPG" na internecie, to też masz pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary temat, nie wiadomo co było podawane jako lubryfikator, czy używał filtra powietrza itd. Powielasz stare bajki. I powiem Ci żeby szukać stacji z "dobrej jakości LPG" na internecie, to też masz pomysły.

 

nie śledzę wszystkich for.

Na stronach UOKIK nic ciekawego nie ma.

To gdzie szukać takich informacji? Nikt znajomy nie ma LPG, sam dużo jeżdże i widzę jaki szajs jest na różnych stacjach. Dwa, na tych stacjach co czasem jest dobry LPG, za jakiś czas okazuje się że znowu jest lipa. Trzy, czasem na tej samej stacji przy pustym baku wchodzi 35l czasem 39l.

Ostatnio zalałem w dwóch stacjach, jedną to ARGE pod Krakowem, druga Bliska w Bełchatowie, i w obu przypadkach wyjątkowo dużo km przejechałem.

Irytuje mnie fakt braku sensownej kontroli LPG,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dobry sklep ale tanio nie jest - http://www.rockauto.com/en/catalog/subaru,2008,tribeca,3.6l+h6,1440442,exhaust+&+emission

a może tu coś znajdziesz - http://www.andysautosport.com/hi_flow_catalytic_converter/subaru_tribeca.html

Edytowane przez artu-44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...