Skocz do zawartości

Problemy z Foresterem 2002.


TOŁEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z Forkiem z 2002 roku a mianowicie co chwilę się załączają i wyłączają wentylatory.Pojawił się check sondy lambda po dwóch dniach sam zgasł,błąd został sprawdzony i skasowany,narazie się nie pojawia ale wentylatory nadal się załączają.O co chodzi :?: :shock: Potrzebuję numeru katalogowego sondy lambda do Forestera z 2002 roku.Może wie ktoś z Was jakie ona ma oznaczenia:?: Ile sond ma Forester z 2002 roku bo ja zalazłem jedną :?:

Numer VIN: JF1SF5LJ42G097656

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to silnik 2.0 SOHC to możesz mieć jedną lub dwie jednakowe sondy:

oryginały mają numery: 22690AA310, 22690AA370, 22690AA420, 22690AA540,

zamienniki z oryginalnymi wtyczkami to: bosh 0 258 003 445 lub NGK OZA395-E9 ze wskazaniem na bosha,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż cztery różne numery tych sond :?: Każda z nich będzie dobra :?:

powinna, bo każda z nich to zamiennik następnej, i jeżeli czymś się różnią to na mój gust tylko długością,

aby mieć pewność co do Twojej sondy, najlepiej jakbyś opisał jak wygląda wtyczka, lub zrobił jej zdjęcie, wówczas spośród boscha lub ngk mógłbym podać zamiennik :),

chyba ze zlecisz dobór sondy w ASO, wówczas zero zmartwień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz taka wtyczkę sony jak na foto poniżej

post-10091-135184429641_thumb.jpg

to każda z podanych sond: 22690AA310, 22690AA370, 22690AA420, 22690AA540 będzie pasować, pytanie tylko jaką Ci ASO zamówi

natomiast bosh 0 258 003 445 lub NGK OZA395-E9 też będą pasować

u mnie była oryginalna sonda była boshowska :) dlatego wymieniłem ją na bosha 0 258 003 445, w poszukiwaniach trafiłem również na podana NGK

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podałeś dobry numer VIN, bo coś nie chce mi zdekodować ?

Sprawdziłem vin dobrze podałem.Okazało się że sondy mam dwie.malymala, powiedz mi gdzie są wpięte sondy to sprawdzę jakie mają wtyczki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że wszystko zlokalizujesz i wszelkie wskazówki się przydadzą i wtyczka będzie taka sam jak na zdjęciu, jakby był problem z kupnem sondy, to po 25-03 jadę po części do DE i możliwe, że bosh 0 258 003 445 byłby dostępny, koszty jakby co na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz też mam taką nadzieje że Forek wróci do formy po wymianie sond jak bym miał z nimi problem to się do Ciebie zgłoszę :) Co do wentylatorów sprawa się wyjaśniła i wszystko jest już o.k :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...