Jump to content

Podmiana chłodnicy

DrAST
 Share

Recommended Posts

Zakładam oddzielny temat, bo we wcześniejszych nie natrafiłem na problem podobny do mojego. Mianowicie:

w oryginale miałem chłodnicę cieczy z korkiem (korek po stronie pasażera). Kupiłem chłodnicę z rozbitego auta i dostałem bardzo podobną ale nie ma w niej korka do uzupełniania płynu a na dole są jakieś wyjścia na dodatkowe wężyki.

I teraz pytania:

po co są te wyjścia na dole chłodnicy??

czy można zamontować chłodnicę bez korka??

A może lepiej zwrócić ją sprzedającemu i szukać takiej jaka była przed kolizją??

P.

P.S. Dostałem fotkę od bakupno (jeszcze raz dzięki za fatygę) i On też ma chłodnicę z korkiem. Skąd więc w tym samym roku modelowym dwa rodzaje chłodnic przy tym samym silniku??

ja mam mt z chłodnica oleju w forku i jako, że ogarniałem temat chłodnicy niedawno to wiem że są różne. Moja w My 2005 2.5XT jest bez korka i z rurami na dole. Najlepiej po numerze nadwozia zamawiaj. Ją kupiłem pasująca ale średnica krućców jest o 1.5 mm mniejsza niż w oryginale. Co ciekawe identycznie wyglądające na alle miały inny wymiar rdzenia niż ta, która ją kupiłem i inny niż oryginał mimo iż ten sam producent. Ale moja kosztowała 2 razy WIĘCEJ niż z alle i połowę tego, co oryginał.

• Upvote 1

Zakładam oddzielny temat, bo we wcześniejszych nie natrafiłem na problem podobny do mojego. Mianowicie:

w oryginale miałem chłodnicę cieczy z korkiem (korek po stronie pasażera). Kupiłem chłodnicę z rozbitego auta i dostałem bardzo podobną ale nie ma w niej korka do uzupełniania płynu a na dole są jakieś wyjścia na dodatkowe wężyki.

I teraz pytania:

po co są te wyjścia na dole chłodnicy??

czy można zamontować chłodnicę bez korka??

A może lepiej zwrócić ją sprzedającemu i szukać takiej jaka była przed kolizją??

P.

P.S. Dostałem fotkę od bakupno (jeszcze raz dzięki za fatygę) i On też ma chłodnicę z korkiem. Skąd więc w tym samym roku modelowym dwa rodzaje chłodnic przy tym samym silniku??

Musisz mieć chłodnicę z korkiem , było kilka rodzajów chłodnic, jeśli na dole sa króćce to oznacza że jest przystosowana do chłodzenia skrzyni, i to nie tylko AT :idea: , są też chłodnice MT z chłodzeniem

Jak bedziesz miał problem to pisz na mail

• Upvote 1

carfit dzięki za informację. W poniedziałek zadzwonię do człowieka, który mi ją sprzedał i zapytam czy mogę zwrócić. Mam nadzieję, że przyjmie, bo w rozmowie (telefonicznej jak odebrałem paczkę) powiedział, że korka nie musi mieć a te wyjścia na dole mogę zaślepić.

Poza tym spisałem sobie numery z mojej chłodnicy PA 66-GF 26 i jego A66- GF25. To jednoznacznie wskazuje, że nie są to te same chłodnice. Mam nadzieję, że uda mi się wykombinować coś używanego ale w oryginale. Do zamienników w przypadku układu chłodzenia nie jestem przekonany. No chyba, że się mylę.

I jeszcze jedno: czy wentylatory i chłodnica klimy też różniły się w zależności od roku modelowego ew. produkcji?? Np.: ja mam 2006 ale po VIN wychodzi MY07. Czy też muszę szukać konkretnie z tego roku??

P.

carfit dzięki za informację. W poniedziałek zadzwonię do człowieka, który mi ją sprzedał i zapytam czy mogę zwrócić. Mam nadzieję, że przyjmie, bo w rozmowie (telefonicznej jak odebrałem paczkę) powiedział, że korka nie musi mieć a te wyjścia na dole mogę zaślepić.

Poza tym spisałem sobie numery z mojej chłodnicy PA 66-GF 26 i jego A66- GF25. To jednoznacznie wskazuje, że nie są to te same chłodnice. Mam nadzieję, że uda mi się wykombinować coś używanego ale w oryginale. Do zamienników w przypadku układu chłodzenia nie jestem przekonany. No chyba, że się mylę.

I jeszcze jedno: czy wentylatory i chłodnica klimy też różniły się w zależności od roku modelowego ew. produkcji?? Np.: ja mam 2006 ale po VIN wychodzi MY07. Czy też muszę szukać konkretnie z tego roku??

P.

podaj mi numer vin na mail to Ci powiem jaką musisz miec chłodnice

DrAST, => PW

Widzę, że nie tylko ja miałem problem z chłodnicą. Jak dałem temat w kupię/sprzedam to mnie odesłano do forumowicza kropkowicz'a, ale już po tym jak kupiłem, więc ja nie skorzystałem ale może ty spróbuj.

Pozdrawiam

• 2 weeks later...

Odświeżam wątek, bo natknąłem się na coś ciekawego. Przy okazji poszukiwań chłodnicy znalazłem takie coś:

http://www.koyoradracing.com/products/r ... modal=true

Czy ktoś z Was ma zamontowaną taką chłodnicę?? Czy taka chłodnica to tylko bajer czy rzeczywiście ma lepszą wydajność i sprawdzi się w seryjnym aucie??

Pytam czysto teoretycznie. Może kiedyś przy okazji małych zmian warto by było zainwestować w takie ustrojstwo.

P.