Skocz do zawartości

Podmiana chłodnicy


DrAST

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam oddzielny temat, bo we wcześniejszych nie natrafiłem na problem podobny do mojego. Mianowicie:

 

w oryginale miałem chłodnicę cieczy z korkiem (korek po stronie pasażera). Kupiłem chłodnicę z rozbitego auta i dostałem bardzo podobną ale nie ma w niej korka do uzupełniania płynu a na dole są jakieś wyjścia na dodatkowe wężyki.

I teraz pytania:

 

po co są te wyjścia na dole chłodnicy??

czy można zamontować chłodnicę bez korka??

 

A może lepiej zwrócić ją sprzedającemu i szukać takiej jaka była przed kolizją??

 

P.

 

P.S. Dostałem fotkę od bakupno (jeszcze raz dzięki za fatygę) i On też ma chłodnicę z korkiem. Skąd więc w tym samym roku modelowym dwa rodzaje chłodnic przy tym samym silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mt z chłodnica oleju w forku i jako, że ogarniałem temat chłodnicy niedawno to wiem że są różne. Moja w My 2005 2.5XT jest bez korka i z rurami na dole. Najlepiej po numerze nadwozia zamawiaj. Ją kupiłem pasująca ale średnica krućców jest o 1.5 mm mniejsza niż w oryginale. Co ciekawe identycznie wyglądające na alle miały inny wymiar rdzenia niż ta, która ją kupiłem i inny niż oryginał mimo iż ten sam producent. Ale moja kosztowała 2 razy WIĘCEJ niż z alle i połowę tego, co oryginał.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam oddzielny temat, bo we wcześniejszych nie natrafiłem na problem podobny do mojego. Mianowicie:

 

w oryginale miałem chłodnicę cieczy z korkiem (korek po stronie pasażera). Kupiłem chłodnicę z rozbitego auta i dostałem bardzo podobną ale nie ma w niej korka do uzupełniania płynu a na dole są jakieś wyjścia na dodatkowe wężyki.

I teraz pytania:

 

po co są te wyjścia na dole chłodnicy??

czy można zamontować chłodnicę bez korka??

 

A może lepiej zwrócić ją sprzedającemu i szukać takiej jaka była przed kolizją??

 

P.

 

P.S. Dostałem fotkę od bakupno (jeszcze raz dzięki za fatygę) i On też ma chłodnicę z korkiem. Skąd więc w tym samym roku modelowym dwa rodzaje chłodnic przy tym samym silniku??

 

 

Musisz mieć chłodnicę z korkiem , było kilka rodzajów chłodnic, jeśli na dole sa króćce to oznacza że jest przystosowana do chłodzenia skrzyni, i to nie tylko AT :idea: , są też chłodnice MT z chłodzeniem

Jak bedziesz miał problem to pisz na mail

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit dzięki za informację. W poniedziałek zadzwonię do człowieka, który mi ją sprzedał i zapytam czy mogę zwrócić. Mam nadzieję, że przyjmie, bo w rozmowie (telefonicznej jak odebrałem paczkę) powiedział, że korka nie musi mieć a te wyjścia na dole mogę zaślepić.

Poza tym spisałem sobie numery z mojej chłodnicy PA 66-GF 26 i jego A66- GF25. To jednoznacznie wskazuje, że nie są to te same chłodnice. Mam nadzieję, że uda mi się wykombinować coś używanego ale w oryginale. Do zamienników w przypadku układu chłodzenia nie jestem przekonany. No chyba, że się mylę.

 

I jeszcze jedno: czy wentylatory i chłodnica klimy też różniły się w zależności od roku modelowego ew. produkcji?? Np.: ja mam 2006 ale po VIN wychodzi MY07. Czy też muszę szukać konkretnie z tego roku??

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit dzięki za informację. W poniedziałek zadzwonię do człowieka, który mi ją sprzedał i zapytam czy mogę zwrócić. Mam nadzieję, że przyjmie, bo w rozmowie (telefonicznej jak odebrałem paczkę) powiedział, że korka nie musi mieć a te wyjścia na dole mogę zaślepić.

Poza tym spisałem sobie numery z mojej chłodnicy PA 66-GF 26 i jego A66- GF25. To jednoznacznie wskazuje, że nie są to te same chłodnice. Mam nadzieję, że uda mi się wykombinować coś używanego ale w oryginale. Do zamienników w przypadku układu chłodzenia nie jestem przekonany. No chyba, że się mylę.

 

I jeszcze jedno: czy wentylatory i chłodnica klimy też różniły się w zależności od roku modelowego ew. produkcji?? Np.: ja mam 2006 ale po VIN wychodzi MY07. Czy też muszę szukać konkretnie z tego roku??

 

P.

 

podaj mi numer vin na mail to Ci powiem jaką musisz miec chłodnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrAST, => PW

 

Widzę, że nie tylko ja miałem problem z chłodnicą. Jak dałem temat w kupię/sprzedam to mnie odesłano do forumowicza kropkowicz'a, ale już po tym jak kupiłem, więc ja nie skorzystałem ale może ty spróbuj.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam wątek, bo natknąłem się na coś ciekawego. Przy okazji poszukiwań chłodnicy znalazłem takie coś:

http://www.koyoradracing.com/products/r ... modal=true

 

Czy ktoś z Was ma zamontowaną taką chłodnicę?? Czy taka chłodnica to tylko bajer czy rzeczywiście ma lepszą wydajność i sprawdzi się w seryjnym aucie??

Pytam czysto teoretycznie. Może kiedyś przy okazji małych zmian warto by było zainwestować w takie ustrojstwo.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...