Skocz do zawartości

legacy II 2.0 GL problem z silnikiem


jedrus28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co moze byc z silnikiem nie tak jezeli cisnienie cofa sie do kolektora ssącego(tak mówil mechanik) a i jeszcze mowil cos ze trzyma tylko na jednym tloku wlewal benzyne i tylko z jednego tloku nie splynela(ja nic z tego nie rozumiem)Prosze napisac co moze byc nie tak z tym silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie cofa sie do kolektora ssącego

Przestawiony/uszkodzony rozrząd. Pogięte zawory w głowicy.

trzyma tylko na jednym tloku wlewal benzyne i tylko z jednego tloku nie splynela(ja nic z tego nie rozumiem)

To chyba próba szczelności pierścieni była. Wyszło, że również pierścienie masz niesprawne (poza jednym cylindrem).

 

Szukaj drugiego silnika :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie niby ze zawory ma w porządku nmechanik mowil ze kolizji nie bylo.

 

Jeśli miał rację to pozostaje przestawiony rozrząd.

Może wypalone gniazda zaworowe dałyby taki efekt (cofka do ssącego)? Gdybam, nie wiem...

 

To auto dojechało bez pomocy do warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez net ciężko będzie naprawić Twoje auto.

 

Powiedz od czego zaczęły się problemy. Czy ten rozrząd był przestawiony i musieliście go ustawiać czy był ok od samego początku.

 

Się nie zdziwię jak problemem okaże się brak ciśnienia paliwa, a mechanik niepotrzebnie kombinuje jak koń pod górkę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zaczą sie jak rano chcialem odpalic auto(byly w tedy duze mrozy).Przy odpaleniu zalapal na sekunde po drugiej probie juz nic. Niby pasek rozrzadu pszeskoczyl o zabek, ale czemu tak sie stalo????????????

 

-- Pn mar 14, 2011 9:39 am --

 

Problem zaczą sie jak rano chcialem odpalic auto(byly w tedy duze mrozy).Przy odpaleniu zalapal na sekunde po drugiej probie juz nic. Niby pasek rozrzadu pszeskoczyl o zabek, ale czemu tak sie stalo????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skączyl

:shock:

 

250 tys to nie jest jakiś wyczyn dla tego silnika, o ile jest po ludzku traktowany, na bieżąco olej wymieniany itp. Ogólnie te jednostki zaliczają się to tzw. maszyn rolniczych - czyli nie do zajechania.

Trzeba sprawdzić po kolei:

 

- czy jest paliwo?

- czy jest powietrze?

- czy jest iskra?

- czy rozrząd jest poprawnie ustawiony?

 

Może zaprowadź auto do mechanika ogarniającego te silniki? Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienia paliwa nie sprawdzalem wiem tyle ze je podaje.Juz mnie sie szlak strzela.Moze trzeba jeszcze raz raz rozrzad przestawic nie wiem niby wszystko jest na znakach. A po za tym to dziwne caly czas palil i palil az tu nagle jednego ranka dupa nie pali dziwne??????????!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedrus28, jasne kombinujcie dalej z rozrządem. Na pewno pomoże.

 

Chcesz żeby pomóc? To rób po kroku co ludzie radzą Ci w tym wątku.

 

Co to znaczy, że paliwo "podaje". Masz pojęcie jakie ciśnienie paliwa jest wymagane aby Twoje auto odpaliło? I tak - pompa paliwa może się zepsuć "nagle" - tak, że auto sprawne zgasiłeś i już za chwilę go nie uruchomiłeś.

 

Chociaż i tak najmądrzej byłoby odstawić auto do jakiegoś rozgarniętego mechanika bo z tego co widzę to ani Ty (to nie grzech - nie każdy musi się znać na samochodach) ani Twój mechanik (a to już grzech) nie macie za bardzo pomysłu na naprawę tego auta i skończy się tak, że popsujecie go bardziej niż jest w tej chwili popsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że wolnessaki to ciut nie maszyna rolnicza. Ja na jednym z silników EJ22 mam przejechane 390tk. i jeszcze się kula. Już wciąga olej i zaczynają odzywać się panewki, ale jeszcze jeździ. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...