Skocz do zawartości

prędkościomierz się zawiesza


waka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem: Rano, albo po dłuższym postoju, prędkościomierz wędruje na 80km/h i sobie tam stoi. Problem znika po ciosie w deskę rozdzielczą w jego okolicy. Jak auto jest rozgrzane to problem nie występuje.

Macie pomysły co to może byc?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, działa przebieg, ale wskazówka prędkościomierza ma swoje życie - pomogło rozebranie zegarów, wyciągnięcie prędkościomierza i poprawienie wszystkich lutów - prawdopodobnie gdzieś był zimny lut i stąd te problemy.

 

powodzenia w lutowaniu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie po około 100 km skacze przy przyspieszaniu a przy hamowaniu jest ok, w serwisie pan stwierdził "prawdopodobnie uszkodził się czujnik prędkości i trzeba nowy- ok. 350 pln + montaż nie wiadomo ile bo trzeba skrzynie opuszczać czy coś takiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś umie lutować i ma odpowiedni sprzęt, to sam sobie naprawi w 15 minut + drugie 15 na demontaż i montaż, jak demontuje pierwszy raz, to może zajmie to 20 minut więcej.

Pewnie tak, w gruncie rzeczy wyjęcie zegarów to raptem 5 śrubek plus 3 kostki...

Tylko trzeba pamiętać o odpięciu baterii i kierownica mimo wszystko lekko przeszkadza...

Poza tym zostają jeszcze same luty, trza chyba wiedzieć które... :lol: (ja nie wiedziałem :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie, dlatego napisałem na początku, że poprawić trzeba wszystkie - to naprawdę żaden wyczyn :)

Myślę, że tak :wink: Skoro ja sam naprawiłem zegarek w forchesterze, a elektronik ze mnie żaden to pewnie nie jest wielka filozofia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 9.03.2011 o 12:08, aflinta napisał:

Miałem podobnie, działa przebieg, ale wskazówka prędkościomierza ma swoje życie - pomogło rozebranie zegarów, wyciągnięcie prędkościomierza i poprawienie wszystkich lutów - prawdopodobnie gdzieś był zimny lut i stąd te problemy.

 

powodzenia w lutowaniu :!:

Odgrzeję kotleta, mogłoby ktoś napisać co rozebrać w liczniki i które luty poprawić, może na zdjęciu tyłu licznika zaznaczyć.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie trzeba rozkręcać zegarów, wystarczy je wyciągnąć i z tyłu widać płytkę i na środku z są cztery duże luty, które są od prędkościomierza, poprawiłem je i prędkościomierz działa. Analogicznie jest z obrotomierzem, i wskaźnikami benzyny i temp. płynu chłodzącego. Ściągając wskazówki niepotrzebnie narobiłem sobie roboty, bo po ponownym założeniu obrotomierz i wskaźnik temperatury nie działały.

IMG_20181113_210324.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...