Jump to content

S-turbo - centralny zamek

BartZ

Recommended Posts

Słuchajcie, mam prośbę, czy możecie mi powiedzieć co trzeba zrobić, że centralnym zamkiem w moim forchesterze sterować pilotem.

S-turbo '99.

Co kupić, gdzie i jak podpiąć, wszelkie uwagi mile widziane :mrgreen:

Z tego co się dowiedziałem w ASO we Wrocławiu, mojej imprezie (MY99) wystarczyło dokupić pilota, bo jak był zainstalowany centralny to i był odbiornik sygnału z pilota.

• Upvote 1

BartZ /lub Bratz jak to już nawet było/ - jak masz w komplecie takie cuś jak pokazał Grzegorz /pilot centralnego zamka -osobno 2 przyciski z napisem subaru - wyglada jak klucz ale bez grota / a nie działa - to trzeba:

1. sprawdzic baterie

2. rozebrać osłonę przy lewej nodze kierowcy - zlokalizować białe kostki na czarny kablu /2 wtyki/ i jeżeli są spięte to rozpiąć.

Spięta kostka - to tryb kodowania i nauki zamka pilotów - czasem ktoś kto grzebał w kablach je spina - bo fabrycznie są rozpięte - bo myśli że się coś rozłączyło - i wtedy zamek przestaje działać.

Jeżeli nie masz pilota w oryginale - to musisz wybadać, czy masz centralkę

centralny.th.jpg

zaznaczona kółkiem - trzyma się na 2 śrubach /klucz 10/

jak nie masz to daj znać - bo znajde coś takiego w garażu z pilotem

• Upvote 1

Jeżeli nie masz pilota w oryginale - to musisz wybadać, czy masz centralkę

[ ]

zaznaczona kółkiem - trzyma się na 2 śrubach /klucz 10/

jak nie masz to daj znać - bo znajde coś takiego w garażu z pilotem

Siekla

Na pewno nie mam pilota, nigdy nie było (tzn. przynajmniej odkąd ja jestem właścicielem :lol: )

jest tylko sam kluczyk, centralkę sprawdzę w domu :wink:

mozesz to zrobic albo organoleptycznie przez otwór z bezpiecznikami, albo zdejmujac plastik pod kierownica

Ok, dam znać potem co i jak :wink:

Będzie podstawa do dalszych dywagacji :mrgreen:

Hmm...a czy Forek 98 r. też miał fabrycznie odbiornik?

Ja też jestem osierocony tylko kluczem - pilota nigdy nie widziałem do mojego samochodu.

No mój jest z 1998 MY99 i jak widzisz na fotce, fabrycznie jest pilot i możliwość sterowania centralnym zamkiem właśnie za jego pomocą. Nie wiem czy to była jakaś opcji, czy standard ale pilot był od samiuteńkiego początku. I aż trzy komplety kluczyków :mrgreen:

Pozdrawiam

Grzegorz

Sprawdziłem dzisiaj i udało mi się zlokalizować bezpieczniki :P , obok nich (nieco w głębi) te 3 duże okrągłe przekaźniki, ale wydaje mi się, że tej centralki nie ma... :|

A jeżeli nie ma to co teraz? :?

Hmm...a czy Forek 98 r. też miał fabrycznie odbiornik?

Ja też jestem osierocony tylko kluczem - pilota nigdy nie widziałem do mojego samochodu.

Mój '98 też ma oryginalny pilot i 3 kluczyki.

Ten wątek, ze względu na pomukoobfitość, miał szanse stać się najszybciej rozwijającym się wątkiem, a tu zastopowało. :shock: :mrgreen:

Skoro tak, żądam depomukizacji tego wątku. :mrgreen:

• Upvote 1

• 2 weeks later...
teraz Ci moge wyslac :mrgreen:

Super Piotrze, dzięki,

jeszcze było by fajnie jakbyś powiedział co mam z nią zrobić :wink:

podaj mi adres do wysyłki - to Ci podeśle centralkę - a najlepiej najpierw stzrel mi fotę - jak zdejmiesz osłonę pod kierownicą - ten duży szary plastik - fotke złączki szerokiej, któa wisi na górze - przy wzmocnieniu - przyu dziurkach na 2 sruby

• Upvote 1

• 1 year later...

Witam.

Jestem tu nowy więc serdecznie wszystkich witam i od razu pytam ;) Mam forestera z 99 r. S-Turbo z centralnym zamkiem sterowanym kluczykiem. Z tego co się przypatrzyłem pod konsolą znajduje się tam jakiś moduł z napisem keyless... czy jakoś tak. (coś jak z tej aukcji: http://allegro.pl/subaru-legacy-99-03-sterownik-centralnego-zamka-i2935402245.html ) Czy oznaczałoby to, że mogę zaprogramować jakiegoś pilota? Teraz pytanie jakiego. Z jednym przyciskiem czy dwoma?? Bo na alledrogo widziałem 2 rodzaje.

Już miałem alarm montować, ale jak byłaby inna opcja to jestem jak najbardziej za.

Pozdrawiam wszystkich!!

Edited by drval

Do każdego auta z centralnym z kluczyka można dorobić pilot. Dokupuje się chińską centralkę z 2 pilotami w zestawie. Koszt 50-100 zł. Znajomy mi to podpinał w poprzednim aucie, zwykle bierze za to 50 zł. Mimo chińszczyzny mój pilot działa już 6 lat i raz tylko zmieniłem baterię.

Znalazłem takie 2 oferty. Czy któryś by przypasował, czy musi być koniecznie taki jak na zdjęciu czyli z 2 przyciskami??

Jak nie uda się z oryginalnymi pilotami to mam już alarm ze sterowaniem centralnego zamka i będę zakładał.

http://allegro.pl/subaru-forester-pilot-piloty-alarmu-i2960904648.html

http://allegro.pl/kluczyk-subaru-jeden-przycisk-1-kluczyki-i3004201734.html

Temat i mnie bardzo ciekawi.

Dowiedziałem się, że połączenie autoalarmu z istniejącym centralnym odbywa się mniej więcej w ten sposób:

nowy alarm sterowany nowymi pilotami podaje sygnał do istniejącego modułu sterowania centralnym poprzez jakieś tajemnicze urządzenie, które trzeba dokupić.

Mógłby ktoś to zweryfikować?