Skocz do zawartości

Chce podwyższyć subuka ze 4 cm (out. 97r)..Jakie Sprężyny??


kamson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może ktoś z Was przerabiał ów temat? Chce podwyższyć tył tylko nie bardzo wiem jakie by do niego pasowały. Może ktoś wie jaka firma , numer . itp??? Moze od jakiegos innego wyzszego samochodu .....??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić nakładki/podkładki pod seryjne mocowanie amora, można zwiększyć przeswit od 5mm do ..... wszystko zelezy od szpilek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poszukac u tych co robia np. do Jeepow - jesli srednica sprezyny przypasuje to moze podejda?

 

-- N mar 06, 2011 10:43 pm --

 

Znalazlem takiego co robi do Jeepow - moze warto z nim pogadac...

http://www.jeepnieci.pl/misiek87/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w technicznym, w wątku foresterów. Koledzy coś kombinują z liftowaniem forków. Czytałem coś, że zakłada się springi Ironman.

 

a swoją drogą, po co chcesz podnosić autko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za podpowiedzi...ale mi chodzi tylko i wyłącznie o spręzyny. nie mam czasu i nie chce mi sie kombinowac z dystansami, gumami i innymi w sumie pseudorozwiazaniami. Nie wierze ze nie ma wyższych sprężyn, ktore pasuja do mego szerszenia:)....a chce tylko tył podwyższyc, a czemu??....bo u nas na płn-wsch to się przydaje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno podnieść, kwestia ile luzu masz na amortyzatorze po posadzeniu auta kołami na ziemi. Zbyt długa sprężyna, która spowoduje, że amor będzie maksymalnie wysunięty może znacznie pogorszyć przyczepność auta na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej Panowie...to już wiem, ze sie da i dzieki Wam za te odpowiedzi.....pozostaje wiec jedyne pytanie, a mianowice: Jakie sprezyny(model, moze od innego samochodu) pasowały by do mojego subuka tak abym otworzył str allegro, znalazł podane, kliknął "zamow" i byl pewny iż bedzie gut po zamontowaniu. Zna ktos odpowiedz?? 8)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

outback jest już fabrycznie wyższy od swojego brata - legacy, właśnie o chyba te 4cm...więc jeżeli masz wrażenie, że Twój jest za niski, może być, że opadł na zawieszeniu (często dzieje się po zamontowaniu w bagażniku ciężkiej butli LPG) dlatego wypada chyba poszukać sprawnych sprężyn od OBK, a na pewno nie podniesiesz go springami od WRXa jak sugeruje gourmet, ani od żadnego innego modelu, na pewno nie od sedana, bo OBK ma fabrycznie najwyższe zawieszenie ze wszystkich modeli Subaru

 

sugeruję porównać wysokośc auta z kilkoma innymi podobnymi autami, zanim zaczniesz eksperymentować ze sprężynami od innych aut, co może zresztą skończyć się smutno, bo amortyzator i jego siła tłumienia jest dobierana w fabryce do sprężyny, czy raczej odwrotnie, i zamontowanie wyższych i twardszych, ale o niezbadanej twardości spreżyn może spowodować poniesienie auta, ale i sporą różnicę w jego prowadzeniu, patrz - skakanie jak piłka - przy za miękkim/lekko zużytym amortyzatorze i twardej bo wysokiej sprężynie

 

doraźne podniesienie auta osiagniesz przy pomocy sugerowanych wcześniej podkładek gumowych i innych tego typu druciarstw, a na pewno musisz zwrócić uwagę na to, że nie da się dowolnie i w nieskończoność podnosić zawieszenia, bo zmienia się kąt pracy półosiek, przegubów, wału napędowego, co może zwiększyć ich awaryjność, zobacz, że np. terenówki podnosi się poprzez podniesienie nadwozia na ramie, a podniesienie na zawieszeniu wymaga przeróbek wielu elementów zawieszenia, nie tylko samych sprężyn

 

w Ełku masz doświadczonego offroadowca ze swoim warsztatem, który buduje terenówki do extremy, jak chcesz dam Ci kontakt na PW, może on coś na miejscu pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie może wymiary takich podkładek jak tez z allegro. konkretnie chodzi o tył, bo nieco siedzi możliwe że tak jak sugeruje motorOla przez butle, a może dlatego że wcześniej miał pneumatyczne zawieszenie, ale poprzedni właściciel zmienił na zwykłe( bilstein jakiś). Mam możliwość zrobienia takiego cuda z dowolnego materiału (może teflon?) dlatego jeżeli ktoś zna wymiary to będę wdzięczny za podzielenie się tą wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkladki sa o tyle dobre, ze w miare sie je latwo montuje i demontuje... Mozna tez zastosowac pompowane amortyzatory np. B6 na tyl i wtedy sam bedziesz dobieral wysokosc i twardosc... Problem polega na tym ze pewnie ty ca;yczas jezdzisz i auto jest Ci potrzebne na codzien... a tu trza by bylo rozebrac i poszukac odpowiednich materialow... Bo watpie aby ktos liftowal OBK przed toba z tych wzgledow ktore opisal motorOla,

Ja mam jeszcze Jeepa Grand Cherokee i tam lift do 2 cali uzyskuje sie wlasnie poprzez wlozenie podkladek pod sprezyny - natomiast kazdy wiekszy lift od 2 cali wymaga modyfikacji chocby przedniego walu... Powyzej 4' to juz modyfikacja zawieszenia... itd moim zdaniem podkladki sa OK bo niezmieniasz charakterystyki twardosci sprzyny, a amor ...mysle ze zakres jego pracy ma tolerancje co najmniej 1 cala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie może wymiary takich podkładek jak tez z allegro. konkretnie chodzi o tył, bo nieco siedzi możliwe że tak jak sugeruje motorOla przez butle, a może dlatego że wcześniej miał pneumatyczne zawieszenie, ale poprzedni właściciel zmienił na zwykłe( bilstein jakiś). Mam możliwość zrobienia takiego cuda z dowolnego materiału (może teflon?) dlatego jeżeli ktoś zna wymiary to będę wdzięczny za podzielenie się tą wiedzą.

gdybyś robił, rób x2 - wezmę komplecik do mojego GL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...