Jump to content

przebieg forek

ironmzes

Recommended Posts

Mam do kupienia forka MY04 AT 2,5 N/A US spec. wszystko jest w porządku jedynie przebieg mnie trochę zastanawia. 141 tyś mil to będzie około 220 tyś km.

Czy warto takim samochodem się zainteresować. mam ktoś forka z takim przebiegiem? Jak się sprawuje. Czy remont już blisko czy nie ma co się martwić o silnik i skrzynie.

Forek 05, przebieg 220 000km.

Do tej pory:

-wstawiona płyta pod silnik (fabryczna z tworzywa urwała się w śniegu),

-zmienione przed chwila amory tylne (padły po ok 217 000),

-wyczyszczona przepustnica (po ok 150 000km).

Poza tym auto chodzi jak nowe. Oleju nie żre w sposób zauważalny.

Jedyne, czym bym się martwił to automat który wymaga częstych wymian oleju. Zaniedbanie tej czynności szybko zabije skrzynię. Mnie to spotkało w aucie (nie subaru) serwisowanym w ASO i trochę dało po kieszeni.

Mimo odsyłacza do drugiego wątku odpowiem - samopoziomujący tylny amor w ASO to koszt ok. 1400-1500zł za sztukę. Zwykłe amory+sprężyny (bez samopoziomowania) kosztują ok. 1700-1800 za 2 sztuki. Różnicę w pracy miedzy obydwoma rozwiązaniami ciężko zauważyć, tyle, że nie wiem jak jest przy wożeniu ciężkich ładunków, czy przy ciężkiej przyczepie.

silnik ma przebieg niewielki bo tylko 220 kkm :) a ile pojeździ bez remontu tego nie wie nikt, i chyba się nie dowiesz jak poprzedni właściciele dbali o silnik i skrzynie, ale miejmy nadzieję, że dbali :) a od siebie dodam, że chyba bardziej bym się bał o stan skrzyni niż samego silnika, ale życzę udanego zakupu ci radości z jazdy :)

ironmzes,

ze tak sie wtrace do watku.

mam forestera 2,5 xt automat z 2004 roku ktory mial przejechane 270 tys km.

dwa miesiace temu padla mi turbina podczas powortu z nart (wywalala olej ale jakos dojechalem)

jak juz zabralem sie za naprawe to postanowilismy zrobic regulacje zaworow bo jezdze na junkersie.tak sie szczesliwie zlozylo ze znalazlem anglika do kupienia z przebiegiem 80 tys km po uderzeniu w tyl. kupilem to autko i przelozylem do swojego auta caly silnik ale bardziej- bo taki mialem kaprys niz byla koniecznosc.

wiem ze moj poprzedni silnik jezdzi teraz w szczecinie i dalej sie z nim nic nie dzieje.

wiec reasumujac jesli auto jest dbane to bedzie ok-ja o swojego dbam pedantycznie i nie narzekalem

to co napisal malymala jest prawda i bardziej trzeba zwrocic uwage na skrzynie !!!

moje auto jeszcze jezdzi na ori amortyzatorach bez samopoziomowania i 2 miesiace temu przeszedl spiewajaco badanie techniczne.

reasumujac jak dbasz tak masz !

ps. moj forek jest na sprzedaz bo kupilem juz nowego.

pozdrawiam

Radości z jady to wiem że jest bo miałem MY05. Niestety ale musiałem go sprzedać z braku kasy i rozpoczęcia budowy. Teraz jest okazja kupić takie cudo więc się biję z myślami. Chyba zwariowałem OBK i FOrek. A niech będzie. :)

CO do poprzedniego właściciela to sprawa raczej nie do ogarnięcia bo auto z za wielkiej wody.

nie chodzi o kręcenie licznika, tylko o to żeby być swiadomym, że się będą różne rzeczy kończyć....

Wiesz sam bylem zafascynowany volvina 940, że kupiłem z przebiegiem 300 tys i popłynalem, remont sinika, magiel i inne takie, a najgorszy z tego wszystkiego stres i strata czasu na jezdzenie po serwisach w których g....wiedzą, jak na mój rozum sie to nie kalkuluje

Tak wiem subaru to subaru, tia, a g...., bo u mnie ma 90 tys i różne rzeczy juz powychodziły, ale to ponoć mój ferelny....w innych to cacy...jakos nie chce mnie się wierzyć

Ale jak Ci podszedł to i tak kupisz, dobrej decyzji zyczę :)

pozdr

moje auto jeszcze jezdzi na ori amortyzatorach bez samopoziomowania i 2 miesiace temu przeszedl spiewajaco badanie techniczne.

no to jest ciekawe porównanie SLS do NON-SLS w kontekście wytrzymałości... Ile na tych amorach masz przejechane?

Niedźwiedź,

a uwierzysz jak powiem ze 260 tysi!

wymieniony silnik a amorki dalej te same.

pewnie kiedys nadejdzie ich koniec ale jeszcze troche to potrwa.

Niedźwiedź - u mnie fabryczne z samopoziomowaniem działały przez 220 tyś bez zarzutu. Moim zdaniem swoją rolę spełniły. Nigdy nie oczekiwałem, że będą wieczne. :wink:

ironmzes, jaskółka wiosny nie czyni ;) Jest zdecydowanie więcej dowodów na padanie SLS po 50kkm, czy nawet kilku-kilkunastu tysiącach, niż takich jak Crazy_Ivan.

widzę że nie ma się czego bać.

jasne, że nie ma bo patent na ogarnięcie już jest.