Jump to content

Co ile max wymiana oleju?

Wiatrak

Recommended Posts

Chodzi o mój model '98, S-turbo. Nie mam ze sobą książki serwisowej, ale czy dobrze pamiętam, wymiana max co 12500 km lub raz do roku? Pełen syntetyk. Piszę bo się tak na maksa zdziwiłem jak u mojej lubej w 1,5 dci renault włożonym do nissana micry jest co 30 000 km :-)

-- 2 mar 2011, o 14:07 --

Chodzi o mój model '98, S-turbo. Nie mam ze sobą książki serwisowej, ale czy dobrze pamiętam, wymiana max co 12500 km lub raz do roku? Pełen syntetyk. Piszę bo się tak na maksa zdziwiłem jak u mojej lubej w 1,5 dci renault włożonym do nissana micry jest co 30 000 km :-)

Kurde, w jakimś "auto świecie" czy coś, nie pamiętam bo stronkę zamknąłem, wymiana co 15 000 w modelu 2,5 l turbo z 2005 roku.... Więc czekam na info od Was jak to naprawdę jest.

15 000 to absolutne maximum (lub co roku, jak sie tyle nie nabije).

Można częściej i lepiej tak robić... :wink:

No właśnie nie pamiętałem, a mam już 222 000 na liczniku i ciągle mam z tym problem, usprawiedliwieniem jest to, że od 159 000 w nim wymieniam olej :-) Więc to chyba 4 czy 5 raz. Co do wymiany czy rzadziej jest lepiej czy tak samo, to sami stwierdźcie, bo o na pewno nie wymieniam rzadziej niż 12 500 - 13 000 a silnik jak nowy na razie (odpukać w niemalowane drewno), zero stuków i puków i zero brania oleju, więc nie będę przesadzał w stronę rzadszych wymian.

bo o na pewno nie wymieniam rzadziej niż 12 500 - 13 000 a silnik jak nowy na razie (odpukać w niemalowane drewno), zero stuków i puków i zero brania oleju, więc nie będę przesadzał w stronę rzadszych wymian.

Jak nie ma problemów, to tak trzymać 8)

Pod warunkiem że nie robisz 13 000 w dwa lata :wink: :lol:

Ja tak właśnie robię i dlatego wymieniam regularnie co rok, czyli de facto co 7000.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...