Jump to content

płukanie silnika?

waka

Recommended Posts

Witam,

będę niedługo wymieniał olej w moim forku Sturbo MY98. Zmieniam z castrola 10W40 na Millersa XFS 5W40 i zastanawiam się czy użyć płukanki czy lepiej nie. Silnik ma 170tyś km, na 7tyś km wziął prawie litr catsrola. Silnik miał robioną "gorę" razem z wymianą uszczelek pod głowicami i zaworów zostały wymienione uszczelki.

Radzicie przepłukać czy nie?

Raczej nikt Ci nie odpowie na to pytanie.

Jak przepłuczesz i będzie dobrze to OK ale jak zaczną się jakieś jaja to i tak oznaczało,

że silnik miał już dość.

Ja przy 170 tysiach będę zmieniał olej i pierwszy raz zrobię płukankę tylko, że mój nie bierze oleju

ale za to stuka na zimnym.

Jeszcze muszę doczytać jaką płukankę wybrać, bo podobno Motul nie jest tu za genialny.

Lubegard robi płukanki ale nie wiem czy aktualnie jest osiągalna (niedawno dzwoniłem to wyszły) - zobacz na alle - biała butelka ale nie pomyl z płukanką AT :idea: .

A tu masz namiary na importera / przedstawiciela na PL:

http://www.americars.com.pl/kontakt.htm

Jeśli nie będzie Lubegarda a dopiero będziesz kupował olej Millersa to oni też mają niezłą płukankę.

Lubegard robi płukanki ale nie wiem czy aktualnie jest osiągalna (niedawno dzwoniłem to wyszły) - zobacz na alle - biała butelka ale nie pomyl z płukanką AT :idea: .

A tu masz namiary na importera / przedstawiciela na PL:

http://www.americars.com.pl/kontakt.htm

Jeśli nie będzie Lubegarda a dopiero będziesz kupował olej Millersa to oni też mają niezłą płukankę.

Nawet ceny nie najgorsze :twisted: