Jump to content

DPF a gwarancja

futszak

Recommended Posts

Witam

Właśnie wybieram się do serwisu , po powrocie z Austrii ( 800km po autostradach , sic ) prawie natychmiast ( jakies 2-3 jazdy po mieście , może ze 20km ) zapaliła mi się kontrolka DPFa , zrobiłem tzw. przepalenie ( około 70km po trasie , stałe obroty , bez zatrzymań ) i nic , zaczęła mrugać , teraz zapaliły się już kolejne żółte kontrolki i po konsultacji z serwisem mam do nich normalnie dojechać .

Czego mam się spodziewać albo co byście doradzili ?

Przebieg 12k ( tak więc idzie na pierwszy przegląd ), OBK MY2010 , paliwo tylko Statoil .

Pozdrawiam

• 2 weeks later...

też o tym myślałem , zużycie oleju jest trochę niepokojące , zobaczymy jak będzie na Motulu po wymianie

-- Cz mar 10, 2011 3:52 pm --

sprawa pomyślnie rozwiązana

okazało się , że miałem przekroczenie normy sadzy w DPFie o 135% , jednak dzięki diagnozie i serwisowemu przepaleniu filtra wszystko jest już OK

trzeba uważać na jakość paliwa

dzięki za bardzo rzeczową i uprzejmą reakcję serwisu Subaru w Mikołowie

kac_rokko, z postu futszak'a wynika raczej, że NIE Statoil :idea: ale obawiam się, że skończy się to podobnie jak chyba rekomendacja jednego z przewodników turystycznych: nie tankujcie diesela w Polsce :roll:

Ja od przyszłego tygodnia zaczynam testowanie dodatku do ON na jednym z zaprzyjaźnionych dieseli... SBD pewnie też jakiś będzie na tym jeździł już wkrótce - sprawdzimy jak to działa.

mój problem wystąpił po powrocie z Austrii , jedno tankowanie było w Austrii na AGIP a drugie ( około 20 litrów ) na Słowacji

Statoila jednoznacznie bym jeszcze nie obwiniał , mam podjechać za jakiś czas na kontrolę ilości sadzy w filtrze i może wtedy pojawią się kolejne wnioski na temat jakości paliwa w PL