Skocz do zawartości

APP'sy dla Subarowiczow


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

 

Smartfony i Pady robia sie coraz bardziej popularne - mowa nie tylko o urzadzeniach Apple, ale i o wszelkich Androidowskich tworach. Proponuje stworzyc spis wszystkich aplikacji, ktore znacie i ktore maja taki czy inny zwiazek z motoryzacja lub podrozowaniem. Moze niekoniecznie gry, bo zaraz nam sie lista zapelni przez wszelkiej masci NeedforSpeedy i inne takie. Skoncentrujmy sie na aplikacjach faktycznie przydatnych :-)

 

Dawajcie krotkie opisy przy nazwach, a ja bede sie staral na biezaco aktualizowac liste w tym, pierwszym, poscie.

 

 

SMARTFONY

 

Apple iPhone

 

:idea:Bring-me-Back - zapamietuje lokalizacje naszego auta, a gdy zapomnimy,gdzie zaparkowalismy, zaprowadza nas z powrotem do niego

 

:idea:SPL Meter - mierzy glosnosc w dB, moze sie przydac przed nastepna kontrola ;-)

 

:idea:BMW M Power Meter - prosta w obsludze aplikacja do mierzenia przyspieszenia i przeciazen bocznych

 

:idea:PocketDyno - jak wyzej

 

:idea:Rev Lite - jak wyzej, dodatkowo w pelnej wersji zezwala na rejestrowanie przebiegu track-day, a nawet odczatywanie danych z ECU poprzez zlacze OBD-II

 

:idea:Booking.com - bookowanie pokoji hotelowych u celu podrozy

 

:idea:Tapatalk - pozwala na proste i szybkie przegladanie The Forum, gdy nie mamy dostepu do komputera :)

 

:idea:road trip - aplikacja, ktora oblicza koszty naszych samochodzikow

 

:idea:JotNot - (podręczny skaner :) ) aplikacja przydatna gdy potrzebujemy na szybko przeslać np potwierdzenie przelewu a jesteśmy na mieście. Robi tylko zdjęcie ale je wykontrastuje, wypoziomuje i wygląda całkiem ok

 

:idea:StageCalc - do liczenia czasów z odcinków rajdowych

 

:idea:Zatankuj - przydaje się jak się ma JDM-a i w obcym miejscu szuka się Shella :)

 

:idea:Dynolicious - "hamownia", działa całkiem nieźle. Chyba najlepsza aplikacja tego typu na iPhone'a.

 

:idea:speedalarm - dla tych co nie lubią CB

 

:idea:GMeter - kolejna "hamownia"

 

:idea:Nawigon - dobry GPS OFF line na europe. aktualizacje za darmo.

 

:idea:Avertino - radary na zasadzie koyota

 

 

:idea:Harry's LapTimer - Aplikacja wykorzystującą iPhone'a jako kamera onboard'owa z dodatkowymi bajerami (z ew. kablem obd2 wifi).Dane z aplikacji można też zgrać z obrazem np z GoPro. http://gps-laptimer.de/Home.html

 

:idea:iBoost Obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą a nie mają turbo i bov'a (lub mają ) :mrgreen:

 

:idea:TrackCam -Kolejna aplikacja do onboard'ów: http://www.tapforceapps.com/trackcam/

 

Windows Mobile

 

:idea:OBD Gauge lub Race Chrono - to przy okazji fajny laptimer ... oraz BeeLineGPS - można zapisac ślad okrążenia i wrzucić później na Google Earth

 

:idea:GPS Performance- do mierzenie przyspieszenia, czasu na 1/4 mili, możliwość mierzenia czasu okrążenia, możliwość zrobienia wykresów. Generalnie podstawowe opcje ale bardzo prosty w obsłudze i nawet dobrze pokazuje przyspieszenie (porównywałem z g-techem) Testowany na SPV M650 z WM5. Warto pamiętać żeby aktualizować położenie satelitów.

 

:idea:Swype - pisanie na tym SMSów czy też czegokolwiek innego jest tak niesamowicie proste i szybkie

 

Android

 

:idea:Torque - OBD II

 

:idea:aDyno - aplikacja do mierzenie przyspieszen

 

:idea:Mileage - do zliczania zalanego paliwa + przypomnienia o ewentualnych przeglądach

 

:idea:Sygic Mobile Maps 10 - Nawigacja posiada tryb offline, wogóle sie nie zacina, duża dostępność map, w Trójmieście działa bardzo dokładnie.

 

:idea:aPajacyk - obecnie najprostsza możliwość zafundowania obiadu

 

:idea:Swype - pisanie na tym SMSów czy też czegokolwiek innego jest tak niesamowicie proste i szybkie

 

:idea:AutoGuard - nagrywa caly czas onboard i w razie potrzeby zapisuje

 

Symbian

 

:idea:OBD Scope lub Race Chrono (j.w przy okazji OBDScope liczy spalanie i nawet mało się myli ;-) )

 

:idea:Swype - pisanie na tym SMSów czy też czegokolwiek innego jest tak niesamowicie proste i szybkie

 

PADY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iphone

 

JotNot - (podręczny skaner :-)) aplikacja przydatna gdy potrzebujemy na szybko przeslać np potwierdzenie przelewu a jesteśmy na mieście. Robi tylko zdjęcie ale je wykontrastuje, wypoziomuje i wygląda całkiem ok

 

StageCalc - do liczenia czasów z odcinków

 

Zatankuj - przydaje się jak się ma JDM-a i w obcym miejscu szuka się Shella :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMTe, dzialaja, dzialaja. Trzeba tylko unieruchomic ajfona w jakims solidnym trzymadle i skalibrowac. Tak na oko dosc realistycznie szacuja moc na kolach i przyspieszenie. Aha, pamietaj, zeby udostepnic im opcje lokalizacji, bo uzywaja m.in. polozenia GPS do okreslenia predkosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie przetestowałem kilka programów do obsługi OBD2 ;-)

WM: OBD Gauge lub Race Chrono - to przy okazji fajny laptimer ... oraz BeeLineGPS - można zapisac ślad okrążenia i wrzucić później na Google Earth

Symbian: OBD Scope lub Race Chrono (j.w przy okazji OBDScope liczy spalanie i nawet mało się myli ;-) )

Android: Torque

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakowało mi tego tematu :!: . Dopiero raczkuję w temacie jabłuszka i zupełnie nie wiem co to ustrojstwo może, ale juz mi się podoba :mrgreen: .

 

Dla jasności dodawajcie krótkie info czy dany program działa ok czy nie nadaje się do niczego, chyba ze z założenia podawane tu aplikacje są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Windows Mobile

GPS Performance- do mierzenie przyspieszenia, czasu na 1/4 mili, możliwość mierzenia czasu okrążenia, możliwość zrobienia wykresów. Generalnie podstawowe opcje ale bardzo prosty w obsłudze i nawet dobrze pokazuje przyspieszenie (porównywałem z g-techem) Testowany na SPV M650 z WM5. Warto pamiętać żeby aktualizować położenie satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam jedną aplikację, która co prawda nie jest związana z motoryzacją ale po wczorajszym teście uważam, że jest niezbędna w szczególności dla smartphonów bez rysika.

 

Chodzi mi o klawiaturę Swype.

 

Pisanie na tym SMSów czy też czegokolwiek innego jest tak niesamowicie proste i szybkie. Dodatkowo podpowiadanie słów działa 100 razy lepiej niż słowniki T9.

 

Patrząc na prezentacje tego (choćby dostępne na oficjalnej stronie: http://swypeinc.com/) trudno uwierzyć w to co się widzi i ja np. podchodziłem do tematu sceptycznie ale to naprawdę tak działa :-).

 

Z tego co wiem to aplikacja jest dostępna na wszystkie platformy. Jedyny problem jest taki, że trzeba jej poszukać na np. pdaclub.pl czy stronach Androidowych bo formalnie jest tylko dostarczana jako OEM z niektórymi telefonami.

 

No i niestety na WM6.5 przy słabszym sprzęcie działa trochę za wolno (przynajmniej na HTC Diamond2). Na HTC Desire śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, fakt, klawiatura Swype jest genialna :D Na początku byłem sceptycznie nastawiony, ale okazało się, że pisze się przy jej użyciu o wiele szybciej i wygodniej.

 

Co do aplikacji do mierzenia przyspieszeń to na Androida jest aDyno.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, jeszcze mi wskaz czy to jest dostepne tylko na WM czy tez na androida :)

 

dzioba, to samo - na jakim OSie tego uzywasz? :)

 

Qóba, moglbys napisac cos wiecej? Czym sie wyroznia sposrod innych nawigacji? Posiada tryb offline? Ja uzywam Sygic Aura na ajfona, ale nie jestem pewien czy to dokladnie to samo... :)

 

-- 10 mar 2011, o 21:58 --

 

pozostale rzeczy zaktualizowane - dziekuje :!: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widze ze sporo użytkowników Jabłuszka wśród braci subarowej ;)

Oprócz trzody na klapie mam tez małe białe jabłuszko... Ktoś jeszcze?

 

Z aplikacji używam:

Speedalarm- nie mam CB, a to mi wystarcza,

Pajacyk - uważam ze jedno kliknięcie dziennie to nie problem, a można pomoc,

Navigona - jak na razie najlepsza w moim odczuciu nawigacja na iPhone'a

 

Pozdrawiam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...