Skocz do zawartości

podkladki izolacyjne kolektora dolotowego


andre82

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z cyklu chce wiedzieć.

Czy owe podkładki w n/a też są stosowane czy tylko w silnikach z turbiną?co daje ich zastosowanie? Szukałem ale nie znalazłem na forum nic konkretnego na ten temat.A że planuję kupić mocniejsza imprezę to zanim to nastąpi chcę poszerzyć swą wiedzę o silnikach z turbiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ecu-performance.com.pl/2007/02/h ... eatshield/

 

tyle w teorii

 

w praktyce w CRXie miałem coś w ten deseń i po odłączeniu grzania przepustnicy, kolektor był ledwie ciepły a po jeździe (miałem burbo z FMICiem) wręcz chłodny. Wiec suma sumarum cos to daje pytanie tylko jak to sie przeklada na osiągi.

 

Niewatpliwym atutem takich uszczelek jest ich wielorazowosc :) Tylko ze w hondzie wymiana uszczelki pod glowica to kilka godzin roboty a przy turbo bywa ze niektorzy wymieniaja je regularnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam o jakie "podkładki izolacyjne kolektora dolotowego" się rozchodzi :oops:

Proszę o uświadomienie :roll:

 

 

takie miedziane uszczelki pomiedzy ssacy a glowice zamiast zwyklych uszczelek

 

 

uff

przekopalem watek elba i znalazlem

 

Kolejny mod: GrimmSpeed Phenolic Thermal Manifold Spacer

 

 

 

Spacer zastępuje fabryczną metalową uszczelkę która siedzi pomiędzy głowicą silnika a kolektorem dolotowym (konkretnie trąbkami TGV, wiec dobrze jest razem wymienić, aby nie rozkręcać wszystkiego 2x). Zadaniem spacera jest ograniczenie transferu ciepła z głowicy do kolektora, a tym samym obniżenie temperatury powietrza w dolocie. Firma podaje, że spacer przewodzi od 300 do 600 razy mniej ciepła niż seryjna metalowa uszczelka.

 

 

 

 

Po zainstalowaniu, nasz kolektor po otwarciu maski powinien być zimny (teraz jest gorący). Aby to było możliwe, konieczne jest jednak zrobienie jeszcze jednego moda, bowiem głowica to nie jedyny element, który podgrzewa kolektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedziane ? fiu fiu to się tu nazywa "kawiorowo"? :D

ja tam miałem teflonik (bialy plastik)

 

Uszczelka ma niby za zadanie izolowac kolektor od silnika podczas postoju auta.

Czyli stajemy sobie na kresce czy na jakims 1\4 czy pod swiatlami i czekamy na start i czekamy i czekamy minute czy ile podczas ktorej kolektor sie nagrzewa. Nastepnie ruszamy i kolektor działa jak kaloryfer rozrzedajac powietrze wpadajace do silnika. Prawda jest taka ze pod maską w lato panuje taki żar ze po postoju i tak kolektora nie mozna bylo dotknac.

 

Wiec warto jak masz w dobrej cenie a jak drogo to lepiej cos fajnego kupic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie miedziane uszczelki pomiedzy ssacy a glowice zamiast zwyklych uszczelek

Ale chyba miedź jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła więc gdzie tu logika?

 

 

sorki to nie miedz

:oops:

 

http://www.grimmspeed.com/catalog/index ... 0_33_34_49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...