Skocz do zawartości

Narty / Snowboard...


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj koniec ferii, promka na stoku za karnet 2h i pełna radość... Tylko ja i kumpel na stoku... ;)

A 30min temu nowy śnieg pruszy z nieba.. ;) Czy dziś też się wybiorę ?? :)

Buciki ION BOA rewelacja, twardość jak dotychczas, response bdb, lepszy niż w starych ION czy nawet SLXach... ;) Polecam!

snieg.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konsabiba napisał(a):

Wczoraj koniec ferii

ale gdzie, bo w Polsce to się skończyły w zeszły weekend. Choć wczoraj w Zieleńcu tego nie widziałem, 2 tygodnie temu było mniej ludzi niż w ten weekend, ale i tak fajnie.

Temp trochę spadła, coś tam ruszy, więc w najbliższych dniach może być całkiem przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konsabiba napisał(a):

Wczoraj koniec ferii, promka na stoku za karnet 2h i pełna radość... Tylko ja i kumpel na stoku... ;)

A 30min temu nowy śnieg pruszy z nieba.. ;) Czy dziś też się wybiorę ?? :)

Buciki ION BOA rewelacja, twardość jak dotychczas, response bdb, lepszy niż w starych ION czy nawet SLXach... ;) Polecam!

Gdzie to jest?

 

Wczoraj byłem w Wiśle od 8:00 do 10:30. Warunki rewelacyjne. Na sztruksie leżało 10 cm puchu. Na trasie mało ludzi, czyli góra-dół-góra przez 2h30min bez miękkiej gry :-) Mam nadzieję, że w tym tygodniu będzie minus w nocy, bo w piątek planuję poranne jeżdżenie. Nie lubię jeździć w plusowych temperaturach na wieczornym jeżdżeniu po ratrakowaniu.

 

Panowie macie jakieś doświadczenia z butami DeeLuxe i nie mam tu na myśli teorii tylko praktykę? :-)

 

Aktualnie rozważam 4 modele. Kolejność przypadkowa:

Ride Lasso Pro

Burton ION Boa

DC Phantom Boa

DeeLuxe Deemon L3 Boa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferie skończyły się 26 luty chyba.. aaa sorki, bo gdzieś przecinek zjadło... Tak w pełni zgoda, ferie skończone wcześniej, ale obozy narciarskie wyjechały w niedzielę do południa z Krajna..

A to Krajno Sabat, nisko i krótki stok, ale 18km od domu, to blisko (lokalnie Świętokrzyskie), tylko dla funu z kumplem i test jego nowej deski..

DeeLuxa nie znam, nie próbowałem i nie słyszałem od nikogo chyba.. Ride, coś sporo reklamacji miało podobno miało w zeszłym roku, ale to modele '21, nie wiem jak teraz.

Wszystko w twardości koło 8... Ja polecam Burtona, bo sam mam i mega zadowolenie, głównie chodziło mi o przód jak w adidas Superstar, bo cały jest w gumie i nic się na przodzie nie przetrze... co najwyżej za ileś lat rozklei... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się tęskno zrobiło za nartami, więc dla poprawy nastroju oglądałem sobie różności na YT aż trafiłem na tę dziewczynę: 

 

 

Od zawsze i niezmiennie imponuje mi taki właśnie styl - gęsty i ciasny śmig ze sklejonymi nóżkami :ok:

Parę lat już jeżdżę, ale do takiego poziomu jeszcze mam "kawałek" drogi ... 

 

Obecnie mam buty Salomon Impact 9 Cs z flexem 110 + narty Salomon 24hrs 

Promień: 15,1m, długość: 170cm. Taliowanie: 119-72-103.

Kupiłem ten zestaw kiedyś bo była spora promocja, ale jakoś jeździ mi się na nich gorzej niż na "ołówkach" Blizzarda, które miałem wcześniej... 

 

Od dawna nie mam za bardzo kogo się poradzić - jakie narty widzielibyście do takiej jazdy przy założeniu 182cm wzrostu i ~85kg wagi ?  

 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 21:09, Blixten napisał(a):

Od zawsze i niezmiennie imponuje mi taki właśnie styl - gęsty i ciasny śmig ze sklejonymi nóżkami 

To ja jestem fanem Mariana (który tak się nie nazywa). Jeden z filmików poniżej:

 

Do takiego levelu nigdy nie dojdę :-/

 

... @radekk @konsabiba nowy buty już kupione. Wjechały Ride Insano 2023:

 

To co mówi od 2:47 do 4:55 to nie ściema :-D

 

Dodam, że buty mam o pół rozmiaru mniejsze niż standardowo. Kupowałem zawsze 300mm, a te są 295mm. Po wygrzaniu linera siedzą idealnie na stopie ^^

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 13:18, NonPhixion napisał(a):

... @radekk @konsabiba nowy buty już kupione. Wjechały Ride Insano 2023:

i super, to miłego użytkowania

 

ja chyba powoli kończę sezon bo raczej pogoda na wiele już nie pozwoli. Ale ten weekend jest ekstra, od piątku wieczora przez cała sobotę sporo napadało, a dzisiaj piękna pogoda i warunki ekstra:yahoo:

 

prawie ekstra:biglol::dance:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 21:09, Blixten napisał(a):

Od dawna nie mam za bardzo kogo się poradzić - jakie narty widzielibyście do takiej jazdy przy założeniu 182cm wzrostu i ~85kg wagi ?  

 

Napisz coś więcej, jak długo jeździsz, z jakimi prędkościami, czy tylko na trasach czy tez poza trasami, freeride, drzewa, parki/skoki (ale jak realnie jeździsz a nie to co chciałbyś robić)

Do jazdy na muldach/pomiędzy drzewami (czyli lekka narta o niedużym swingweight, z łatwo wychodzącym z zakrętu tyłem i fajnym rockerem) i jednocześnie aby narta była dość uniwersalna to typowy All Mountain czyli jakieś 84-96 pod butem, konstrukcja rocker/camber/rocker bez mocnego taperingu, najlepiej lekka i niezbyt sztywna bo przy 85kg będzie zbyt sprężysta (na wyjściu z zakrętu będzie ciebie za mocno podbijała).

Na pierwszy rzut oka to Atomic Maverick 86C/86Ti/95Ti bo to jedne z najbardziej uniwersalnych desek jakie znam. Z Atomica jest jeszcze genialny Bent 90 ale ze względu na bardzo miękki flex trzeba jednak umieć jeździć (balans neutralny, nie opierać się na tyle nart). Elan Ripstick 88. Z Salomona warto poczekać na nowe Stance bo będą trochę odelżone (aktualne są za ciężkie moim zdaniem) lub Salomon QST92. Head Core 93 ale ona jest specyficzna, lekka i bardzo sprężysta. K2 Mindbender 89C/Ti.

Daj znać jakie marki preferujesz.

 

Warto obejrzeć te trzy porównania.

 

 

 

 

Edytowane przez ESP
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi raz w czechach i tym razem szpindlerowy mlyn. na zdjeciu stok na medvedin, a w tle stoki swiety piotr. roznica w warunkach sniegowych miedzy nimi byla ogromna. na pierwszym trasy byly miekkie i rowne, a w lesie kilkanascie centrymetrow swiezego sniegu. ostatni dzien jazdy przed kolejnym ociepleniem odbyl sie w prawie alpejskim klimacie. za to na swietym piotrze duzo lodu, a poza trasami jazda po galeziach. 

trasy w szpindlerym sa dluzsze niz gdziekolwiek w sudetach po stronie polskiej. maja tez maly ale bardzo funkcjonalny snowpark (2 hopki z 6 roznych boxow). karnety dzienne sa drozsze o 100zl w porownaniu do polskich osrodkow ale wczoraj bylo warto.

OWtzy4iw3XuYNJyLIqoc8pdfjtYazpYRuJ4YzsjVz9a3ET9vfsqi33nAn0u24Z34KV1lTRdkw0fsgBxa_5FmXhuwX1_yRT0jXjRvt5qfSw1Se2Ua0zBm4OlTqI8vdge_mUk3Tm_ZHvsxH5E9l2qVnkGLZVnFxi06P_Oo3Vp-f3adzpMmGh1ytI6QhrAhhfeBEJRwaC5wo8o6Evy54JdhLGAwkmeDPaHWQZp_v5-p0_HBFBXdbggPPATHYIL4eqRp7PWVmxS0_tHX2jdChCM1mDSHYk0Bs_o2Zm9Qr93xGIaYAYGqQopumqPyvtCeEqr4OKTfCarX4CD51jH0l4mTM2a7QpM9sJz7MHJFaybdcNht98Mk4kjSrBUnjuzm5fOPu0_K8f2NDQgm10g2DHmS5nWXvk1Pq67_P6nKUyJgx3zb38IIZsIh_xuWCmxb4M8e2YxNeOEvAdcVidbunsX4Lrp8zCcsZC-RnknAt9Zeib9G6_-EGgNvf8-Ulwlq2pDvAjZzpuJXEVRcPpnQgr72ViLg2kLbuHAruEIpJ5odddRUCJWoJHSWyA09p-orQLhEitFHWVCdFoK5soNBRZWrrHncNEZ2pKZgbCRclrWKtxZ72WwtO7VF1V0_XeEH3wU6KuMEAFwI8OMQ3yz3HbCDKImKSHAuJgVoJHY0BnQ39NJItKph25PXzakMP4iwdMD5N4mf-mv2JGXjQyH183UPnA4TmNYYHsZOtMEdqzeOty89PS6MY6XUbfRN3x_mmsccD7gAiFDAniDFSwQJKzi64P7JFxhO9pISZNmg5FfYJIrMvOKd7s78bfq9BXitOTmcMEV4G1R-vAz1mB_1m9yYT7UpC6S4270DhmU1TENHz0XCipY_7PO9pu4-hh3c5hEo8GjwDN9ilZ_0-WajF2FgYkEC7ETN8WSo6Qr0FybIzCAaEvGsmA=w2310-h1299-no?authuser=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radekk ja sezon w PL zakończyłem wczoraj czyli 12.03.2023.

 

Pogoda w Wiśle rewelacyjna. Rano o 7:30 na termometrze -6, ale o 9:15 na górze przy wyciągu +6 więc warunki diametralnie się zmieniły na stoku, ale nie było źle :-)

 

Co do butów. Przesiadka z Rulerów na Insano jak ze zwykłego auta do Chirona. Po pierwszym zjeździe myślałem, że zakup tych betonowych butów to błąd, ale później już się przyzwyczaiłem do mega responsywności i zaczęła się dobra zabawa :-)

 

Kilka fot z wczoraj poniżej:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, zazdrość... ;) Daję :czerwona: , bo dopiero teraz czytam, ale jest poranek i cały dzień będzie mi latać po zwojach jak tu jeszcze wskoczyć w nasze kochane góry... ;):biglol:

Warunki widać, że sprzyjające jeszcze, a nie mówiąc o pogodzie i clarity rewelacja. Ale chyba nie tak mokro jeszcze na stoku po pełnym słońca dniu... ? ehhh

Buciki na bank się sprawdzą, trzeba tylko deseczkę sprawdzić, żeby jak żyletka była... Bo jak patrzyłem, to Insano chyba jedne z najtwardszych butów na rynku...

Bardzo spoczko klimat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, konsabiba napisał(a):

Buciki na bank się sprawdzą, trzeba tylko deseczkę sprawdzić, żeby jak żyletka była... Bo jak patrzyłem, to Insano chyba jedne z najtwardszych butów na rynku...

W filmiku, który wrzuciłem wyżej ze strony Ride od 3:47 jasno jest powiedziane, że "to są najtwardsze buty na rynku, a jak ktoś twierdzi, że jest inaczej to kłamie" :-D

 

Odnośnie deski. Jest ostra jak brzytwa.

 

Jeżeli chodzi o moje odczucia po zmianie sprzętu w tym sezonie. Odniosę to do motoryzacji:

1. Wymiana deski była czymś na zasadzie => Stara deska była jak jazda Golfem IV z manulana klimą, w bieda wyposażeniu i 1.9 150KM, który daję radę. Wymiana deski na Libtecha była jak zakup Golfa VIII R. Zasuwa pięknie i duży upgrade pod kątem wyposażenia tj. w desce marvin, hybryda itd.

2. Wymiana butów była czymś na zasadzie => Stare buty to Golf IV, a nowe buty to Bugatti Chiron. Gdy w Golfie wbiłeś pedał gazu do ziemi to nawet fajnie jechał, a w Chironie jak wciśniesz pedał do ziemi to zmienia się percepcja. Tak odczułem responsywność Insano.

 

Odnośnie warunków na stoku. Dopiero w okolicy 10:00 zaczęła robić się maź, ale między 8:00, a 8:30 jak jeszcze było na minusie było idealnie.

Edytowane przez NonPhixion
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, NonPhixion napisał(a):

@radekk ja sezon w PL zakończyłem wczoraj czyli 12.03.2023.

ja na to wygląda też, wczoraj jak wstałem to padał deszcz i po jakiś 10 cm śniegu w Dusznikach nie było śladu. Jeszcze się ubraliśmy i pojechaliśmy na górę zobaczyć jak wygląda, łudząc się że może jakiś cudem tam deszcz aż tak nie pada. Jednak mając perspektywę jeżdżenia max 4 godzin i później wracać ze wszystkim mokrym dopiero wieczorem móc wszystko suszyć stwierdziłem że odpuszczamy, więc powrót do hotelu przebraliśmy się i powrót do domu. Jak patrzę na prognozę to przynajmniej w Sudetach raczej zbliża się koniec, może jeszcze przyszły weekend coś tam zostanie biorąc pod uwagę że środa/czwartek mają być ujemne, ale z mojej perspektywy mając ok 300 km to nie chce mi się znowu jechać.

Ewentualnie będę myślał bliżej świąt/majówkę gdzieś Austrię, ewentualnie latem wybrać się na rower do Tyrolu i przypadkowo spakować też deskę:mrgreen:

 

Swoją drogą u was też cały czas wysoki sezon? Zieleniec i Czarna Góra wycofały cenniki niskiego sezonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał(a):

Swoją drogą u was też cały czas wysoki sezon? Zieleniec i Czarna Góra wycofały cenniki niskiego sezonu.

Jedynie chyba na Szczyrkowskim jest podział na niski/wysoki => https://www.szczyrkowski.pl/cennik/zima/cennik-skipassow

 

Na pozostałych górach gdzie jeżdżę jest jeden cennik jak tak teraz na szybko sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 12:46, zis napisał(a):

Dzięki jeszcze raz za rady. Ja wiem, że najrozsądniej byłoby pojeżdzić i potestować bo cisnienia faktycznie nie ma tak jak i nie ma ciśnienia na szybką jazdę - tylko rekreacja i przyjemność a zwłaszcza unikanie kontuzji. Z tym, że teraz mam taką zajawkę bo wróciłem z Alp gdzie się elegancko wyjeździłem i póki mam w pamięci pewne spostrzeżenia to chciałbym pare rzeczy na gorąco ogarnąć. Problem w tym, że tych hobby to mam sporo i za chwile zapomnę o desce do następnego sezonu, który zreszta walczy (deska) u mnie z zimowym łażeniem po Tatrach. 

Troche już znam siebie i będzie jak zwykle, że na gwałtu rety bede musiał coś pożyczyć/kupić a tam to przynajmniej człowiek się nacieszy samym procesem kupowania ;) no i wymieni się a raczej zbierze trochę doświadczenia od dłużej jeżdżących kolegów.

 

To tylko tak podsumowywując - zanabyłem Nidecker Escape 169XW i do kompletu twardsze buty tj Nidecker Falcon. Buty te w porównaniu do obecnych Ride Anthem są jak sztywne skorupy pod raki automatyczne. Mam nadzieje, że podołam z takim zestawem ;) i że jeszcze w tym kończącym sezonie oba zakupy wypróbuje

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 21:09, Blixten napisał(a):

Trochę mi się tęskno zrobiło za nartami, więc dla poprawy nastroju oglądałem sobie różności na YT aż trafiłem na tę dziewczynę: 

 

 

Od zawsze i niezmiennie imponuje mi taki właśnie styl - gęsty i ciasny śmig ze sklejonymi nóżkami :ok:

Parę lat już jeżdżę, ale do takiego poziomu jeszcze mam "kawałek" drogi ... 

 

Obecnie mam buty Salomon Impact 9 Cs z flexem 110 + narty Salomon 24hrs 

Promień: 15,1m, długość: 170cm. Taliowanie: 119-72-103.

Kupiłem ten zestaw kiedyś bo była spora promocja, ale jakoś jeździ mi się na nich gorzej niż na "ołówkach" Blizzarda, które miałem wcześniej... 

 

Od dawna nie mam za bardzo kogo się poradzić - jakie narty widzielibyście do takiej jazdy przy założeniu 182cm wzrostu i ~85kg wagi ?  

 


Chcesz ledwo używane ołówki Head, raczej nietwarde, 190cm? Mam w piwnicy… ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2023 o 07:33, romek_l napisał(a):

Tydzień temu na Kasprowym zaliczyłem wspaniałe dwa dni i wciąż mam nadzieję, że to nie ostatnie w tym sezonie :) 
cuk2023_01.thumb.jpg.28633ccb6068914f9ed9c97fb0df6363.jpgcuk2023_02.thumb.jpg.f1273e601b4b5a2ef348205494a407ac.jpg 

nigdy nie byłem na kasprowym na nartach.  Smigasz tutaj a potem da sie zjechać do Kużnic ? czy jak to wyglada ? tam jest tylko ta trasa z krzesełkiem czy jeszcze coś jest ? ogólnie jak tam wyglada jazda, bo chciałem sie wybrać w kolejny weekend. o której trzeba być po kolejką żeby jakos sie wyrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry są 2 kszesełka, gąsienicowa (względnie nowe, pierwsze zdjęcie) i goryczkowa (stare dwójki, ale zjazd fajniejszy IMO, drugie zdjęcie). Później z obu można zjechać do Kuźnic. Z Gąsienicowej dłuższą i bardziej panoramiczną trasą, na której trzeba jednak czasem podejść. Bilet można kupić wcześniej online, wtedy przychodzisz na określoną godzinę. Możesz wykupić karnet na cały dzień z wjazdem na górę gondolą z Kuźnic (jak za zborze), albo osobno wjazd/zjazd od Kuźnic i potem płacić za pojedyncze wjazdy krzesłem (jak za złote zborze). Bierz pod uwagę, że góra często jest w chmurze i wtedy za dużo nie pojeździsz...

Edytowane przez QbaqBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, antikos napisał(a):

nigdy nie byłem na kasprowym na nartach.  Smigasz tutaj a potem da sie zjechać do Kużnic ? czy jak to wyglada ? tam jest tylko ta trasa z krzesełkiem czy jeszcze coś jest ? ogólnie jak tam wyglada jazda, bo chciałem sie wybrać w kolejny weekend. o której trzeba być po kolejką żeby jakos sie wyrobić 

Jeśli chodzi o trasy, Kasprowy nie ma w Polsce konkurencji. Goryczkowa to grubo ponad 2 km zjazdu z przewyższeniem 600 metrów. Gąsienicowa nieco krótsza, ale z fajną ścianką na początku. Jest więc gdzie pojeździć. Koledzy, którzy zostali jeszcze na 2 dni w środku tygodnia pisali, że trudno znaleźć drugiego narciarza na stoku, a to dodatkowa frajda dla lubiących puścić się na krawędzi.
Niestety nie jest to miejsce dla narciarzy ceniących wygodę ;) Jak @QbaqBAnapisał, kolejka na Goryczkową to stare, powolne 2-osobowe krzesełko, które ostatnio doczekało się innowacji - na stare drewniane siedziska położone zostały plastikowe nakładki ;) 
Dodatkowo teraz jest zamknięty dojazd do Kuźnic i taksówki czy busiki kończą swój bieg 1500 metrów przed dolną stacją kolejki. Ten dystans pokonujesz więc z nartami i butami pod górkę na pieszo. No i rzeczywiście do pogody trzeba mieć trochę szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...