Skocz do zawartości

SPRĘŻYNY LEGACY III - SIEDZI TYŁ


LEGA-CY-CY

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
Dnia 7.10.2015 o 10:15, wojto79 napisał:

Witam,

ja mam podkładki w Legacy III i od ok 2 tygodni w Dziadku w obu autach 40mm i jestem zadowolony. Co do sztywności wydaje mi się, że zawieszenie jest trochę twardsze, bo po włożeniu dystansu 40mm sprężyna jest trochę ściśnięta (na stałe) przez co zawieszenie jest trochę twardsze - chyba że to subiektywne odczucie.

Pozdrawiam.

Kuba

Wczoraj również włożyłem podkładki pod tył (4cm.) i też mi się tak wydaje że jest sztywniej

Z ciekawostek napisze że sprężyny po wymontowaniu miały dokładnie 343 mm długości jak pisze książka (przebieg auta ok 280 tysięcy 99rok)

mocowania amortyzatorów były tak zwulkanizowane ze muszę wrócić do tematu i je wymienić (niestety nie miałem kupionych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat został odświeżony, to dorzucę swoje doświadczenia.

 

Odkąd kupiłem Legasia, siedział w nim tył. Wrzuciłem dystanse (takie ściskające sprężynę, między nią a talerzykiem) - stanął równo. Po jakimś czasie jedna z tylnych sprężyn pękła, założyłem nowe - bez dystansów nadal trochę siedział, więc podkładki zostały. Tył był nieco wyżej niż przód i to mi pasowało bo prawie zawsze jeżdżę z 2 dorosłych pasażerów z tyłu. Potem znów pękły sprężyny przednie, a chwilę później rozsypały się amory tylne - wszystko zmienione (wszystkie sprężyny Lesjofors, amory tył KYB Excel-G). Po tych operacjach nic się z wysokością nie zmieniło. Aż w końcu przyszedł czas na zrobienie wszystkich tulei wahaczy z tyłu (w sumie 14) i co się okazało - tylko dzięki tej operacji tył poszedł o ładnych kilka cm do góry. Więc musiałem wyjąć dystanse, bo stał jak wóz drabiniasty.

Reasumując - mam nowe wszystkie sprężyny, amory z tyłu i wszystkie gumy wahaczy z tyłu, i bez żadnych podkładek samochód stoi idealnie równo :) więc zamiast zaczynać od kombinacji z podkładkami, polecam przynajmniej sprawdzić stan pozostałych elementów zawieszenia, może się okazać że tu jest problem.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, wkładał ktoś może dystanse na tylną ośkę do OBK '05? Chcę się upewnić, jakie szpilki trzeba dokupić i ile jest z nimi rzeźby...

Potrzebuję zrobić lift tyłu ok. 30mm i nie będę miał czasu dobierać zabawek jak już rozbiorę zawias. Na co dzień siedzi butla 60l i hak z wieszakiem na rowery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wkładał ktoś może dystanse na tylną ośkę do OBK '05? Chcę się upewnić, jakie szpilki trzeba dokupić i ile jest z nimi rzeźby...

Potrzebuję zrobić lift tyłu ok. 30mm i nie będę miał czasu dobierać zabawek jak już rozbiorę zawias.

 

 

Hej, nie wrzucał nikt tych dystansów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...