Skocz do zawartości

SPRĘŻYNY LEGACY III - SIEDZI TYŁ


LEGA-CY-CY

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

Orientuje się ktoś jakie są możliwości podebrania z czegoś innego sprężyn na tylne amortyzatory w Legacy III EJ25 Wagon'2000? Z tego co się zorientowałem totalny brak zamienników. Może podejdą np z forestera/imprezy lub Legacy II ? Nie wiem czy istotna jest pojemność silnika. Ja mam 2,5l. Auto oryginalnie na zwykłym zawieszeniu, w bagażniku butla gazowa - prawdopodobna przyczyna. Czy można zastosować dłuższe sprężyny? Wolałbym nawet mieć tył lekko uniesiony bo obecnie ciężko zjechać z czarnego.

Proszę o podpowiedź. W szukajce nie doszukałem się miarodajnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to w ofercie: Kayaba, Lesjofors, QH, Spidan, Suplex....

 

 

Dzięki za wskazówkę szczur75. Sprawdzałem, lecz do tego modelu brak, przynajmniej obecnie. Myślę, że muszę zakombinować z czegoś innegu lub niestety tylo serwis. Czy z poprzedniej generacji lub dla innego silnika sprężyny się czymś różnią? A co z Foresterem np.? Coś kiedys dyskutowaliście w podobnym temacie, o ile dobrze pamiętam chodziło o zmianę pneumatyki na zwykłe zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEGA-CY-CY nie masz samopoziomującego zawieszenia ? :shock:

 

Świeży zakup. Specjalnie sprawdzałem przed zakupem bo nie chciałem samopoziomującego. Zawieszenie zwykłe, chyba,że coś kombinowane z tyłu...

 

-- Śr lut 23, 2011 2:44 pm --

 

A może któryś z kolegów zna wymiary sprężyn na tył, to coś bym spróbował dobrać bez rozbierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany że masz takie samopoziomujące jak moje tzn. cieńsze sprężyny i napompowane amory na 16 atm. A masz takie bańki na dole amorów , czy są takie proste - bo coś nie wierzę . Samopoziomujące nie muszą mieć sprężarki .

Jeśli usiadły sprężyny to faktycznie niefajnie . Ja założyłem od świeżo rozbitego z rocznika MY05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyny z mercedesa W124 albo @210 :). Albo jesli potrzebujesz podniesc tyl o jakies 2-3 cm to gumowe podkladki z mercedesa W124 :)

 

Ogromne dzięki za sugestie, postaram się to sprawdzic!

 

-- Śr lut 23, 2011 8:48 pm --

 

Byłem przekonany że masz takie samopoziomujące jak moje tzn. cieńsze sprężyny i napompowane amory na 16 atm. A masz takie bańki na dole amorów , czy są takie proste - bo coś nie wierzę .

 

Nie zauważyłem na amortyzatorach żadnych "wynalazków" - raczej zwykłe-proste, ale jutro zerknę raz jeszcze. Na desce nie ma żadnego sterowania, choc myślę, że przy samopoziomowaniu chyba nawet nie potrzeba żadnego przycisku. Bardzo dziękuję za reakcję. To forum to jedyna nadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Legacy III w kombi, mam butle w bagażniku. Pewnie mniejszy przebieg(110tys), ale tył ładnie stoi. Jak to zrobiłem?

Jeśli masz normalne sprężyny to można w tylnym amortyzatorze podnieś dolne mocowanie sprężyny (nazywają to dolny kielich). Ja wstawiłem tam metalowy pierścień (inni wstawiają gumowe- nie polecam bo się wybijają) w wysokości około 3-4cm. O tyle właśnie tył się podniósł. Teraz mam przód na wysokości około 20cm i tył 22cm. W zimie super się sprawdza. Dodatkowo tył jest twardszy i bardziej sprężysty. Na zakrętach lepiej się trzyma.

 

Jeśli to nie pomoże to zawsze zostaje założy większe koła np. 195\65R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="gforce"]Nie wiem tez czy np od vitary nie pasowałyby podkladki. http://allegro.pl/lift-podkladki-sprezyn-jimny-vitara-poliuretan-i1465178846.html, trzebaby sprawdzić srednice.

 

 

Wydaje mi się, że dolne kielichy nie są płaskie, lecz są chyba ukształtowane do początku sprężyny, ale nie jestem pewien na 100%. Trochę to chyba komplikuje wstawienie płaskiego od spodu dystansu. Muszę się jeszcze dokładniej przyjrzec tym amorom.

 

-- Cz lut 24, 2011 8:46 am --

 

sprezyny z mercedesa W124 albo @210 :). Albo jesli potrzebujesz podniesc tyl o jakies 2-3 cm to gumowe podkladki z mercedesa W124 :)

 

 

Te sprężyny z W124 albo 210 to sprawdzony temat? Mozna kupić w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprężyny z W124 albo 210 to sprawdzony temat? Mozna kupić w ciemno?

Niestety nie, mam w garażu od W210 ale dostałem je tydzien po tym jak dałem podkładki z W124 i juz nie sprawdziłem, ale wyglądaja na dłuzsze i tej samej srednicy. W ciemno mozesz kupic te podkladki z W124 bo sam je mam.

 

A te podkładki od vitary mozesz wsadzic od góry a nie od dołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info.

Zdaje się, że wreszcie coś znalazłem - fajny @sklepik. Wklejam link,mod edit - regulamin forum zabrania wklejania takich linków na pewno przyda się niejednemu legacowiczowi.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc!

 

-- Cz lut 24, 2011 1:45 pm --

 

Jeszcze pytanie do Gforce.

Czy mógłbyś wrzucić jakiegoś linka do przykładowych podkładek z W124 bo są przecież różne wersje budy, roczniki , pojemności itp., a Twoje pasują na bank, trochę zaoszczędziłoby to zachodu. Może być na @prw.(kubikbig@poczta.onet.pl), ale z racji, że jeszcze komuś się przyda to może lepiej na publicznym?

 

-- Cz lut 24, 2011 2:29 pm --

 

Może chociaż jakieś zdjęcie poglądowe tej podkładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam takie pytanie odnośnie tego tematu. Czy amor jest w sprężynie czy obok? Trzeba coś rozkręcać żeby założyć taką podkładkę czy wystarczy tylko ściągacz do sprężyn?

 

Pozdrawiam

 

 

Amor jest w sprężynie. Jeszcze nie zabierałem się do tego, ale na pewno gforce wie więcej bo zakładał.

 

P.S.

Gdzie moje maniery - gforce dzięki za fotę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to w sprezynie, przeciez na zdjeciu wyzej, widac ze obok..

Bo to nie jest zdjęcie Legacy tylko chyba mercedesa :). W legacy jest w sprezynie, odkręcamy 2 śruby w podłodze w bagazniku, jedną srube przy wahaczu. Wyjmujemy Mcphersona i go rozbieramy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam amortyzator jest w sprężynie. Trzeba mieć specjalną maszynę do rozkręcenia McPersona. Chodzi o zablokowanie, sciśnięcie sprężyny i odkręcenie jednej śruby na górze kolumny. Maszyny do ściągania i zakładania są bardzo różne. W każdym razie uważaj bo można stracić palce, jak zrobisz to nieumiejętnie. Czynność taką robisz podwójnie (prawa lewa strona)

 

Jak czytałeś metody na podwyższenie tyłu są przynajmniej dwie. Jedna dodatkowy element na górze sprężyny, druga na dole sprężyny. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbys zobaczyc ile wysuwa sie seryjny amortyzator zeby nie dobijal na odbiciu. Tzn podsniesc samochod i zobaczyc jak kola wisza i od tego odjac z 5 cm. Albo bezpieczniej dac podkladki nie miedzy mocowania sprezyny a sprezyne tylko miedzy bude a mcphersona. Nawet takie zestawy byly na allegro z poliuretanow. Tylko będziesz musial negatywy wtedy poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...