Skocz do zawartości

Rdzewiejące śruby mocowania fotela kierowcy


potforek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam rocznik i też rdzewiało. Autko kupione przez mojego przyjaciela w RP, jestem drugim właścicielem.

Proponuje odkręcić foteliki, wyczyścić i pomalować mocowania a przy okazji można odświeżyć dywanek.

Ja tak zrobiłem i jest pięknie.

 

Pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo one w czasie jazdy na mrozie są mokre :shock: Trzeba zabezpieczyć przed roszeniem . To jest taki mostek termiczny - zamarza na zewnątrz auta i przenosi zimno do środka , a tu siada wilgoć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te mocowania nie są zabezpieczone przed korozją (ktoby wpadł na to, że Polak jest w stanie tony soli na drogi wysypać??).

W lecie, wyczyściłem, dałem podkład i pomalowałem, już mam prawie to samo.

W lancerze to samo(tak żeby się podbudować), ale tak czy siak jest to niedopracowane nie zdarzyło mi się ani w volvach (16 letni) ani audi (9 lat) żeby coś takiego wyszło na mocowaniu foteli, ani nawet w warbordzini...

 

pozdrawiam

dzidz

 

ps. co to są pomuki, mało wam programów lojalnościowych :evil: czy co, to ma stymulować forumowiczów do jak najszybszej odpowiedzi, czy dowartościowywać pomagających??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim też :P

Od 2002/2003 jeszcze fotel nie odpadł :mrgreen:

 

Ogólnie to hammereity itd dużo nie zdziałały, jedyna rada przyzwyczaić się :mrgreen:

Chyba ze bardzo bardzo chcesz to go odkręć, załóż termoskurcz do oprawiania kabli koloru czarnego, zaciśnij i tak zakręć.

Będzie wyglądał mniej szpetnie ale i tak pod spodem będzie rdzaaa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma to samo w forku?

Maszyna z 2006 r.

 

Ja mam w imprezie.

 

Nie pozostaje nic innego, jak odkręcić fotel, okleić na około, przesmarować odrdzewiaczem i psiknąć lakierem. Robota nie musi być artystyczna, bo tych mocowań praktycznie nie widać - widać dopiero, gdy zardzewieją :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie fajne nawet ktos o mniejszych zdolnosciach i mniejszej wiedzy z zakresu mechaniki moze popracowac manualnie nad swoja subaryna. Niech zyje STM ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...