Jump to content

2005, 2.0XT wyłaczenie tempomatu

dzidzi

Recommended Posts

Witam, pytanie z gatunku :lamerskie,

czy koledzy wytłumaczą jak wyłączyć tempomat w forku.

Ze skróconego opisu wyczytałem (od poprzedniego ownera nie dostałem oryginalnej instrukcji), że trzeba wcisnąć główny przycisk w pracującym samochodzie, albo po wyłączeniu silnika ustawić kluczyk w pozycji lock, żadna opcja nie daje rezultatów, wyłączyłem go już intuicyjnie ze 3 razy, ale nie pamiętam kombinacji w jakiej to robiłem. A zdarza mi się wsiadając niechcący uruchomić to urządzenie...

I przy okazji, jeżeli wywali kontrolkę "check engine", nie da się tempomatu wyłączyć, bo jest "nieaktywny" (tak na forum wyczytałem)??

Wywaliło mi dzisiaj "check" i miga "cruise", jutro podjadę go podpiąć pod kompa zobaczymy co wyrzuci, zepsuło mi to ranny wyjazd, zwłaszcza, że to pierwszy raz, wyjechalem z garażu z rana i juz "check" nie zgasł, odłączenie klemy zresetowało tylko zegar.

Czy w przypadku działającego tempomatu, jego ustawienia tez by zostały zresetowane? (na chłopski rozum powinny)

Mam nadzieję, że to jaki sporadyczny błąd, ze składu mieszanki albo co, silnik pracuje równo, wkręca się, zobaczymy

Pozdrawima

Tom

Tempomat wyłącza się tak samo jak się go włączyło, a więc wystarczy przycinąć dziwgienkę, drugi sposób wyłączenia tempomatu to przekręcenie kluczyka, tak jak piszesz do pozycji Lock:)

There are two ways to turn off the cruise control:
� Push the main switch again.
� Turn the ignition switch to the “ACC” or “LOCK” position
(but only when the vehicle is completely
stopped).

U Ciebie nie idzie go wyłączyć gdyż wystąpił jakiś błąd, dlatego mruga Criuse i check, ale nie ma to nic wspólnego z tempomatem.

dzidzi, napis "cruise", nie oznacza, że tempomat działa. dopiero jak poniżej zobaczysz napis "set" tempomat sam odpowiada za ustawioną prędkość. u mnie do wyłączenia opcji "cruise" wystarczy nacisnąć wajchę od boku w kierunku szyby bocznej kierowcy. mnie, na szczęście, tempomat ułatwia życie, a przy okazji i spalanie mniejsze i nogi odpoczywają.

dzidzi, napis "cruise", nie oznacza, że tempomat działa. dopiero jak poniżej zobaczysz napis "set" tempomat sam odpowiada za ustawioną prędkość. u mnie do wyłączenia opcji "cruise" wystarczy nacisnąć wajchę od boku w kierunku szyby bocznej kierowcy. mnie, na szczęście, tempomat ułatwia życie, a przy okazji i spalanie mniejsze i nogi odpoczywają.

Właśnie, właśnie. Jak wygląda spalanie na tempomacie. Jadę do Austrii i mam zamiar ichniejsze autostrady pokonać przepisowo :twisted: , w równym tempie. Czy coś zaoszczędzę, bo do tej pory jakoś nie korzystałem z tempa.

spalanie na tempomacie będzie niższe, na autostradzie oceniam to w przedziale 1-2litry/100km. nie wiem z jaką prędkością zamierzasz podróżować, ale brak szóstki na pewno da Ci się we znaki. ja na 300-400km spalanie przy tempomacie jest zawsze ponizej 11, czasem 10/100km.

I przy okazji, jeżeli wywali kontrolkę "check engine", nie da się tempomatu wyłączyć, bo jest "nieaktywny" (tak na forum wyczytałem)??

Wywaliło mi dzisiaj "check" i miga "cruise"

Jeśli świeci się i "cruise" i "check" to tempomat nie działa, nie wyłączysz kontrolki i nie włączysz tempomatu.

u mnie działa tak

klikam przycisk na tempomacie rozpędzam auto do jakiejś tam prędkości i klikam to góry - trzyma prędkosć

każdy klik w górę i w dół to prędkość plus minus 1km/h

każde kliknięcie hamulca lub sprzęgła wyłącza częściowo tempomat. przywrócenie prędkosci wajchaw górę

wyłączenie tempomaty - przycisk na tempomacie

Właśnie, właśnie. Jak wygląda spalanie na tempomacie. Jadę do Austrii i mam zamiar ichniejsze autostrady pokonać przepisowo , w równym tempie. Czy coś zaoszczędzę, bo do tej pory jakoś nie korzystałem z tempa.

na płaskim i z górki super, na górkach już nie super. Tempomat za wszelką cenę stara się utrzymać prędkość, więc pod górę sie nie szczypie wali ogniem ile wlezie, dmucha nawet +0,8bara

jeżeli zjeżdżasz z górki, warto go nieco popędzić jeżeli wjeżdżasz pod górkę. dodawanie gazu nie przeszkadza tempomatowi.

mam nadzieję, że w miarę jasno to opisalem

spalanie północ-południe z tempomatem na 120 przez drogi szybkiego ruchu i normalnej jeździe (70-80) w mieście wychodzi 9,5l/100km

to moja stała trasa i wyniki mam powtarzalne. Zawsze jakieś tam wyprzedzenia też sie nadarzają.

auto załadowane na max plus trumna na dachu (montblanc 550l opływowa)

Pozdrawiam

• 4 years later...

Forek 2005, kierownica trojramienna, mam problem, nie mogę w opisywany wyzeje sposób uruchomić tempomatu. Nie wyświetla się kontrolka cruise. Nie da rady ustawić predkosci. Wczesniej wywalilo chęci engine od pierwszej sondy, jednakże zdarzył on juz zgasnac/zapisać się. Proszę o jakieś wskazówki postępowania.

Forek 2005, kierownica trojramienna, mam problem, nie mogę w opisywany wyzeje sposób uruchomić tempomatu. Nie wyświetla się kontrolka cruise. Nie da rady ustawić predkosci. Wczesniej wywalilo chęci engine od pierwszej sondy, jednakże zdarzył on juz zgasnac/zapisać się. Proszę o jakieś wskazówki postępowania.

Ja w swoim (2004 XT) żeby dźwignia tempomatu działała muszę najpierw nacisnąć klawisz "cruise" na panelu po lewej stronie (tam, gdzie są też przeciwmgielne, itp.)

Sprawdź styki na taśmie. Otwórz delikatnie i sprawdź przejścia.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Tak teraz myślę sobie tempomat nie jest podłączony pod taśmę

Edited by akir