Skocz do zawartości

Legacy ecomatic 04


alepka

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne dzięki za jasna i konkretna odpowiedź. No to męczę Was dalej. Przy ruszaniu bez gazu wydobywają się spod maski popiskiwania. Nie wiem czy to paski czy może coś innego (słyszałem, że takie efekty może dawać zużyta dwumasa, chodź z drugiej strony słyszałem, że są to stuki). Jak to jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zużyta dwumasa - dźwięk to bardziej chyba nawet ćwierkanie przypomina i tylko przy zasprzęglaniu. Paski potrafią piszczeć przy zmianie obrotów niezależnie od sprzęgła. Jak padnie to możesz założyć kolejną dwumasę, albo zmienić na tradycyjne koło zamachowe - znacznie tańsze. Samo ćwierkanie potrafi irytować, ale jeszcze nie świadczy o śmierci dwumasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zużyta dwumasa - dźwięk to bardziej chyba nawet ćwierkanie przypomina i tylko przy zasprzęglaniu. Paski potrafią piszczeć przy zmianie obrotów niezależnie od sprzęgła. Jak padnie to możesz założyć kolejną dwumasę, albo zmienić na tradycyjne koło zamachowe - znacznie tańsze. Samo ćwierkanie potrafi irytować, ale jeszcze nie świadczy o śmierci dwumasy :)

 

No właśnie tak jest. Pytanie zatem jak sprawdzić czy dwumasa nadaje się do wymiany?. Innych objawów chyba nie mam. Biegi wchodzą ok, z ruszaniem też raczej w porządku. Co prawda Czasem mam uczucie jakbym nie umiał ruszać ale podobno do 4napędowców trzeba się trochę przyzwyczaić a to mój pierwszy. Ile może kosztować ewentualnie naprawa ze zmianą na 1masowe?

 

znam ... dwumassa w zaleznosci o ciepla silnika, pogody ... popiskuje dodaj delikatnie gazu to uslyszysz jak zmienia ton.

 

No jak dodaję to przestaje być słychać. Słychać tylko na niskich obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jest. Pytanie zatem jak sprawdzić czy dwumasa nadaje się do wymiany?. Innych objawów chyba nie mam. Biegi wchodzą ok, z ruszaniem też raczej w porządku.

To jeździć i się nie martwić :) O koszt można podpytać w najbliższym ASO. Gdzieś tu nawet był wątek i ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam jescze kilka pytań:

1. Przy otwieraniu drzwi pasażera wadzi szyba, trzeba ją lekko opuść żeby otworzyć drzwi bez problemu czy da się to jakoś wyregulować?

2. Jaki olej zalać? auto ma 170tkm i nie mam żadnej informacji co było lane wcześniej,przebieg jest na 90% oryginalny. Waham się pomiędzy 5 a 10 W.

3. Wyczytałem gdześ, że boksery lubią połknąć trochę oleju. Jakie jest to "normalne" zużycie

 

Ad 1 Tak oczywiscie da sie regulowac, opis masz w serwisowce lub byl kiedys wrzucany na forum. Jednak jak nie masz doswiadczenia w rozbieraniu tapicerki to lepiej podjechac do serwisu

 

Ad 2. Ja bym zalal 5w40, a jezeli bedzie go duzo bral to zmienil na 10w40

Ad 3. ok 1-3l /15kkm tyle potrafia brac i jest to norma, czasem ciut wiecej. Duzo bardzo zalezy od stylu jazdy.

 

-- 1 mar 2011, o 20:29 --

 

 

No właśnie tak jest. Pytanie zatem jak sprawdzić czy dwumasa nadaje się do wymiany?. Innych objawów chyba nie mam. Biegi wchodzą ok, z ruszaniem też raczej w porządku. Co prawda Czasem mam uczucie jakbym nie umiał ruszać ale podobno do 4napędowców trzeba się trochę przyzwyczaić a to mój pierwszy. Ile może kosztować ewentualnie naprawa ze zmianą na 1masowe?

 

Jak tak jezdzilem z cwierkaniem ok roku, innych obajawow nie bylo. Potem wywalilem dwumase bo juz mi na nerwy dzialala, tzn wymienilem sprzeglo na jednomasowe.

 

Odnosnie owego uczucia to jest jak piszesz, trzeba sie przyzwyczaic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że jestem natrętny, ale po dzisiejszej przejażdżce mam kolejne pytanie. W trakcje jazdy z okolic tyłu dochodzi mnie delikatne cichuteńkie, ledwie słyszalne jednostajne stukanie (zależne od prędkości). Po wysprzęgleniu ustaje. :?: :?: :?: Co to może być :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...