Jump to content

US WRX 2009 check engine i cruise control

Poki

Recommended Posts

Dzięki, jak widać jestem świeżak ;) Biegne od razu wlew paliwa sprawdzić :)

-- Pt lut 18, 2011 1:41 pm --

Byłoby za pięknie, dalej świeci. Umówiłem się na diagnostykę w ASO.

Kod bledu mozna odczytac nawet w najnowszym modelu samochodu, ktory ma zlacze OBD2/CAM. Mozna to zrobic nawet tanszym czytnikiem, ale akurat na allegro nie bylo. Na mazon.co.uk maja juz jakies za 25 funtow.

Ja ostatnio jak mi check engine wywaliło pojechałem do gościa, który naprawia tylko Subaru, w Wawie, Sprawdził - diagnoza nie ma błędów a check nadal się palił. Pojechałem do ASO podpieli - diagnoza :czujnik położenia przepustnicy, więc chyba coś w tym jest.

Wprawdzie trochę offtop, ale jednak miałem ten sam problem w Forku EU 2007. Kontrolka zaświeciła się w tej konfiguracji 2 razy po wymianie skrzyni biegów, od tego czasu nie ma problemów. Samo przyszło i samo poszło. Spróbuj zrobić reset -> odepnij klemy na 10 min. Jeśli nie pomoże, to ASO.

Kuba, jeśli będzie to jakaś awaria, to odpięcie klem i tak nie pomoże, check engine i cruise dalej będzie się świecić...

I zgadzam się, najpierw odczytaj błędy, później baw się w reset.... ;)

eee tam. rob reset i dopiero dalej, przy tylu informacjach jakie sprawdza sie w subaru to moze byc nic jak i wszystko. sprawdz tez wszystki wtyczki jakie mozesz sprawdzic, moze jakas jest odpieta chcacy lub nie (u mnie tak bylo z wtyczka od zaworu egr czy erg) i wtedy zawsze bedzie sie palila ce i cc i resety nie pomoga. ale jak znam zycie to na kompie pokaze gdzie nie masz wpietej wtyczki (czy jak kto woli gdzie sie obwod nie zmayka)

Ja jezdze do sklepu, ktory sprzedaje czesci i sprawdzaja za darmo, nigdy nie bylo problemu.

Koszt sprawdzenia to 150zł ale jak klient zamówi uszkodzona cześc koszt sprawdzenia serwis najczęsciej odlicza lub bezpłatnie montuje

No właśnie ostatnio nie zrobili od ręki. W ogóle to umówiłem się na konkretny termin a jak podjechałem to palili głupa.

Może jakies szczegóły :?: , pytałem o takie auto i serwis mowi , ze bylo ale z palacym sie czujnikiem air-bag :idea: umowili na wczoraj ale klient nie dojechal.......

U mnie w wersji US się te kontrolki paliły i w d... dawał filtr węglowy paliwa czy jak się to tam nazywa. Chodzi o tą czarną puszkę montowaną z tyłu pod autkiem...

• 7 months later...

podgrzeje kotleta! Miałem taki przypadek w czasie jazdy na tempomacie pod górę nie zredukowałem i po chwilii zaświwecił sie check engine mrugał napis cruise (bez control) i tak działo się przez dwa dni, trzeciego nad ranem zgasło wszystko i do dzis jest spokój. Jakieś pomysły co mogło byc przyczyną?? Gdzie w forku 2.5xt z 2005 jest złącze diagnostyczne i czy potrzeba do diagnozy kompa czy da się sprawdzić przez błyski?