Jump to content

Dziury na przeciwmgielne przednie - czym wypelnic?

Sailingman

Recommended Posts

Witam,

Pytanie jak w tytule.

Ostatnio w nieznanych mi okolicznościach utraciłem plastikowe zaślepki / kratki otworów na przednie światła przeciwmgielne. Teraz stoje przed dylematem...

- kupić znowu plastikowe zaślepki

- oryginalne przeciwmgielne lampy i zrobić w aucie całą instalacje pod nie

- wmontować coś "innego"

- jezdzic z dziurami

Co byście wybrali? Może ktoś już poruszał się w tym obszarze i ma jakieś przemyślenia.

Czy seryjne światła przeciwmgielne coś dają - bo różnie słyszałem...

Będę wdzięczny za opinie, zdjęcia itd. Pomuki czekają :twisted:

Pacjent: Forester 2003 wolnyssak

Pozdrawiam

Na allegro takie zaślepki są po 100 zł za sztukę :arrow: http://allegro.pl/subaru-forester-03-za ... 19669.html

Wsadzanie tam oryginalnych halogenów wyjdzie Cie koło 800-1000 zł z puszczeniem instalacji. A z tego co wiem to zbyt mocne to one nie są.

A chyba inne np. WESEM tam nie pasują... Wtedy byłoby dużo taniej :wink:

Są też na allegro jakieś no-name do Twojego Forka :arrow: http://allegro.pl/halogen-nowy-subaru-f ... 39528.html

Możesz wtedy podpiąć je pod długie przez przekaźniki :arrow: viewtopic.php?f=21&t=138266&p=1179348&hilit=co+zrobi%C4%87#p1179348

Z dziurami to raczej brzydko będzie wyglądał. :roll:

Zawsze możesz tam jakiś siatex zamontować czarny :lol::P :arrow: http://allegro.pl/siatka-aluminiowa-cza ... 99159.html

• Upvote 1

dziurami to raczej brzydko będzie wyglądał.

Zawsze możesz tam jakiś siatex zamontować czarny

Może po rolce papieru toaletowego :P

Orientuje się ktoś jak wyglądają cenowo oryginalne lampy + instalacja + guziczek :P ?

Kojarze coś koło 1000-1500 za całą zabawę...?

dziurami to raczej brzydko będzie wyglądał.

Zawsze możesz tam jakiś siatex zamontować czarny

Może po rolce papieru toaletowego :P

Orientuje się ktoś jak wyglądają cenowo oryginalne lampy + instalacja + guziczek :P ?

Kojarze coś koło 1000-1500 za całą zabawę...?

moze fajnie byloby sobie zrobic swiatla dzienne bo przecimgielne korzysci specjalnych nie dają, tylko skąd takie dzienne dobrac zeby pasowaly...

• Upvote 1

przecimgielne korzysci specjalnych nie dają

Tu się z Tobą GREGG nie zgodzę - przednie przeciwmgielne bardzo dobrze doświetlają pobocza - szczególnie na wąskich i krętych drogach się przydają. Wiem, że to mało zgodne z przepisami, ale jeżdżąc w warunkach normalnej widoczności (bez mgły), ale przy dużej ilości ciasnych zakrętów, mam je włączone defaultowo - naprawdę się przydają!

Sailingman, poszukaj może jakiegoś rozbitka ze zniszczonym tyłem i kup całość zestawu na przód. O ile się nie mylę, to w Forku instalacja pod to powinna być plug&play.

• Downvote 1

przecimgielne korzysci specjalnych nie dają

Tu się z Tobą GREGG nie zgodzę - przednie przeciwmgielne bardzo dobrze doświetlają pobocza - szczególnie na wąskich i krętych drogach się przydają. Wiem, że to mało zgodne z przepisami, ale jeżdżąc w warunkach normalnej widoczności (bez mgły), ale przy dużej ilości ciasnych zakrętów, mam je włączone defaultowo - naprawdę się przydają!

Sailingman, poszukaj może jakiegoś rozbitka ze zniszczonym tyłem i kup całość zestawu na przód. O ile się nie mylę, to w Forku instalacja pod to powinna być plug&play.

w takim razie pewnie po prostu za mało jeżdzę takimi krętymi i wąskimi, żeby przeciwmgielne odpowiednio docenić :wink:

w takim razie pewnie po prostu za mało jeżdzę takimi krętymi i wąskimi, żeby przeciwmgielne odpowiednio docenić

Ja za to nie mam innego wyjścia ;-)

[PS. Forek sprawuje się idealnie!]

O ile się nie mylę, to w Forku instalacja pod to powinna być plug&play

Sugerujesz, że wszystkie główne kable już są?

poszukaj może jakiegoś rozbitka ze zniszczonym tyłem i kup całość zestawu na przód

Chyba zaczne na forum dystrybucje super mocnych hamulców :lol:

Jest pewna szansa, że się mylę, ale kolega który ma takiego samego Forka jak ja (MY05), ale w nieco uboższej wersji (m.in. bez halogenów) montował sobie wszystko sam - mówił, że pod zderzakiem wisiały przypięte kostki od kabli. Miejsce na przycisk na tablicy rozdzielczej też było. Połóż się pod samochodem i zobacz :)

Podobnie jest też (znowu: z dużym prawdopodobieństwem) z podłączeniami do ogrzewania siedzeń i jeszcze z innymi gadżetami które można w Foresterze pomontować.

Tak samo było w Maździe - w mojej 323F były komplety podłączeń i kable poprowadzone pod wszystko co było dostępne w dużo wyższych wersjach wyposażeniowych.

• Upvote 1

Jest pewna szansa, że się mylę, ale kolega który ma takiego samego Forka jak ja (MY05), ale w nieco uboższej wersji (m.in. bez halogenów) montował sobie wszystko sam - mówił, że pod zderzakiem wisiały przypięte kostki od kabli. Miejsce na przycisk na tablicy rozdzielczej też było. Połóż się pod samochodem i zobacz :)

Podobnie jest też (znowu: z dużym prawdopodobieństwem) z podłączeniami do ogrzewania siedzeń i jeszcze z innymi gadżetami które można w Foresterze pomontować.

Tak samo było w Maździe - w mojej 323F były komplety podłączeń i kable poprowadzone pod wszystko co było dostępne w dużo wyższych wersjach wyposażeniowych.

Padłem na kolana przed moim Forkiem i ... kable rzeczywiście są :)

Mam również parę danych odnośnie cen w ASO (Pozdrowienia dla ASO Gdańsk):

Plastikowa zaślepka (zamiast halogenów) 30 PLN / szt

Halogen (z mocowaniem) 837 PLN / szt

Włącznik / przycisk od przeciwmgielnych 125 PLN / szt

Podjąłem już decyzję o montażu przeciwmgielnych. Szykuję się więc na zakupy.

• 1 year later...

jesli udalo ci sie podlaczyc te przeciwmgielne,napisz gdzie znajduje sie ta kostka co zwykle jest w skrzynce pod maska bo lampy juz podlaczylem,bezpiecznik 15a byl,przelacznik dziala na zielono a lampy nie swieca

jesli udalo ci sie podlaczyc te przeciwmgielne,napisz gdzie znajduje sie ta kostka co zwykle jest w skrzynce pod maska bo lampy juz podlaczylem,bezpiecznik 15a byl,przelacznik dziala na zielono a lampy nie swieca

Niestety nie będę za bardzo pomocny bo zleciłem to specjaliście :)

Pamiętam tylko że oprócz włącznika i lamp musiałem kupić jeszcze jakiś przekaźnik.

Z tego co pamiętam jest pod schowkiem po lewej stronie od kierownicy pod przyciskami. Trzeba wyjąć schowek.

Kostka, a dokładnie przekaznik jest za przyciskami.

Moja przygoda z halogenami była bardzo podobna, zginęła mi jedna zaslepka, chciałem dokupić ale w końcu zdecydowałem się na halogeny - forek wyglada dużo lepiej.

Forek MY03:

Instalacja już była gotowa: brakowało halogenow, przekaznika oraz włącznika.

Halogeny kupiłem nowe w firmie sprzedającej zamienniki, idealnie pasowaly, w komplecie były nawet żarówki, śruby dokupilem, jak dobrze pamietam gwint M6, włącznik na Allegro, a przekaznik u Adamskiego.

Montaż całości zajął ok 1 godz

Artur