Skocz do zawartości

Tajemniczy pisk - skrzynia biegow?


Slawo

Rekomendowane odpowiedzi

Od 15 kkm cos piszczy w moim antyku. Piszczy coraz glosniej. Niezaleznie od tego, czy samochod stoi, czy jedzie. Pozycja sprzegla tez nie ma znaczenia. Przestaje na chwile podczas przyspieszania lub hamowania. Po ustaleniu obrotow silnika znowu piiiiiiiiiszczy.

Jakis czas temu mechanik stwierdzil, ze to lozysko skrzyni, ale inny zapewnil, ze to nic powaznego :? Lozysko sprzegla wymienione, rozrzad tez.

Pytanie: Czy w skrzyni po nacisnieciu sprzegla, podczas postoju obracaja sie jakies elemety, lozyska :?:

i drugie: jezeli tak, to czy grozi to awaria z przymusowym postojem :?:

Pozdr,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem paskudnie piszcza lozyska alternatora lub wentylatora.

ale to bys raczej latwo zdiagnozowal. podczas postoju w skrzyni nie

wiele sie dzieje :wink:

Podobno mechanicy sciagali paski a podczas wymiany sprzegla przekonali sie, ze to skrzynia. Ja sie nie znam, ale jakos nie rozumiem, co sie tam kreci i piszczy niezaleznie od sprzegla i ruchu kol :?

Alternator sam bym sprawdzil, ale nie znam sposobu na regulacje paska bez dynamometru a oka mi szkoda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedyny świerszcz jaki się zalęgł w okolicach skrzyni to na takiej łapie od sprzęgła. Jak się wciśnie sprzęgło to ustaje, jak puści to ćwierka. Wkurza mnie niemiłosiernie (szczególnie jak jest w miarę cicho - czyli w korkach). Ale aby go usunąć trzeba silnik wyciągnąć :/ Kiedyś nie wytrzymam i pojadę z tym na zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świerszcz jaki się zalęgł w okolicach skrzyni to na takiej łapie od sprzęgła

 

a ja dalej bede sie upieral, ze to lozysko sprzegla. w lapie jako takiej nie ma

co wydawac takich dzwiekow. przeciez to przetloczony kawal blachy z uchwytem

na linke, kawalkiem drutu i gniazdem na kolke. mniejsza z tym, tak czy siak wyjac trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej bede sie upieral, ze to lozysko sprzegla. w lapie jako takiej nie ma

co wydawac takich dzwiekow. przeciez to przetloczony kawal blachy z uchwytem

na linke, kawalkiem drutu i gniazdem na kolke. mniejsza z tym, tak czy siak wyjac trzeba.

Filip mi pokazywał na wyjętej skrzyni i to właśnie ta kuleczka o tą blachę tak trze i ćwierka - podobno dosyć popularne w Legacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to daje efekt chrupania hehe. poza tym jak cwierka ci w jednej pozycji pedalu sprzegla

to gdzie tu sens ??

Bo jak sprzęgło jest zwolnione to kulka ma lekkie luzy na tej łapie i dlatego tam trze, jak oprę nogę o pedał - to kasuję luz i przestaje trzeć :) Zresztą wyjdzie w praniu :) Tylko, ze na K.J. umówić się na jakiś termin proste nie jest :)

 

a poza tym co pan, panie aflinta robisz na forum :?: gg: "ciezko pracuje" :twisted: :wink: :lol:

To już automat ustawia, ja specjalnie nie mam na to wpływu z tego co widzę, ale to dlatego, ze nie używam GG bezpośrednio tylko za pomocą serwera pośredniczącego. Normalnie do komunikacji używam Jabbera a na serwerze jabberowym mam dodatkowo bramkę na GG postawioną - efekt, ze czasem dziwnie się to zachowuje, aoe ogólnie działa OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip mi pokazywał na wyjętej skrzyni i to właśnie ta kuleczka o tą blachę tak trze i ćwierka - podobno dosyć popularne w Legacy

W moim poprzednim było to samo i na K.J. nie poradzili sobie z tematem!!!Wymienili łożysko i dłubali przy łapie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem śiwerszcza Twojego typu :D !W ASO też mi mówili,ze to normalka i żebym sie tym nie przejmował, bo nic złego sie nie dzieje. Typowa usterka w stylu "ten typ tak ma". Auto sprzedał ze świerszczykiem :) (który rzeczywiście "trochę" denerwuje) :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko w kołe zamachowym ludzie ! powinno być wymienione razem ze sprzęgłem ! koszt ok 30 pln. ................

.

.

.

STIFAN!!!Naprawdę nie odkryłeś Ameryki!!!Czy ja napisałem,że nie wymieniłem łożyska??? :roll:

 

jeżeli wymieniłeś dwa łożyska to przepraszam .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko w kołe zamachowym ludzie ! powinno być wymienione razem ze sprzęgłem ! koszt ok 30 pln. ................

.

U mnie byl wymieniony komplet sprzegla, ale nie wiem, czy to lozysko sie zalicza do kompletu. Bardzo glupie pytanie, czy lozysko od kola zamachowego pracuje caly czas, gdy silnik jest wlaczony?

Pozdr,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko w kołe zamachowym ludzie ! powinno być wymienione razem ze sprzęgłem ! koszt ok 30 pln. ................

.

U mnie byl wymieniony komplet sprzegla, ale nie wiem, czy to lozysko sie zalicza do kompletu. Bardzo glupie pytanie, czy lozysko od kola zamachowego pracuje caly czas, gdy silnik jest wlaczony?

Pozdr,

Slawo.

 

jedyne które pracuje cały czas bez względu na wysprzęglenie .....

.

.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko w kołe zamachowym ludzie ! powinno być wymienione razem ze sprzęgłem ! koszt ok 30 pln. ................

.

U mnie byl wymieniony komplet sprzegla, ale nie wiem, czy to lozysko sie zalicza do kompletu. Bardzo glupie pytanie, czy lozysko od kola zamachowego pracuje caly czas, gdy silnik jest wlaczony?

Pozdr,

Slawo.

 

Podpiera bezposrednio walek sprzeglowy skrzyni wiec pracuje czaly czas.W niektorych kpl.sprzegla wystepuje rowniez to male lozysko np.Exedy(tez zalezy od modelu samochodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumiec, ze w skrzyni zadne lozysko nie moze swiergolic podczas postoju z wbitym pedalem sprzegla?

 

NO to chyba oczywiste.

Tak mi sie teoretycznie wydawalo, bo nigdy nie demontowalem skrzyni i sprzegla, ale skoro Panowie mechanicy mowili cos innego, to warto sie upewnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...