Jump to content
Sign in to follow this  
BartZ

Ta o furach kultowych...

Które auta uważacie za najbardziej kultowe  

224 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pewnie, można rozważać, co jest bardziej kultowe mustang czy 356, E-type czy testarossa

W moim odczuciu z porszaków najbardziej kultowy jest jednak 911.

Ale subiektywnie, na własne potrzeby bym i tak wybrał przepiękne 912... Mimo malutkiej mocy i niepochlebnego "miana Porsche dla ubogich" ;)

No i bardzo fajnie! O to chodzi, ankieta to tylko pretekst to dyskusji... :P

Ja w poldku nawet coupe czy z motorem lanczy nie widzę nic kultowego, mazda mx5 to najpopularniejszy kabriolet na świecie, ale jak "para mia" jest fajna, zgrabna, przyjemna i nic poza tym. Ale podkreślam, że to moje widzenie, nie oczekuję, że ktoś się będzie z nim zgadzał. Porsche - uważam, że w sumie to co najmniej kilka modeli mogłoby być uznanymi za kultowe, a 911, no cóż, jest z pewnością (przynajmniej była :twisted: ) takowa :wink:

Zaznaczyłem:

2CV i Fiata 600 - bo gdyby nie one, no i jeszcze powiedzmy Garbus to ludzkość byłaby dzisiaj w motoryzacyjnym średniowieczu. To dzięki małym/tanim autom tak wiele ludzi otrzymało realną możliwość kontaktu z motoryzacją.

To jak wygląda dzisiejsza motoryzacja zawdzięczamy takim małym popierdółkom przed którymi stawiano tylko jeden cel: JEŹDZIĆ. I to wtedy wystarczało. Nie trzeba było mieć zyliona 3 literowych systemów kontroli, nawigacji, klimatyzacji i innych "acji". One miały po prostu jeździć. I to robiły 8)

3 opcja to Porsche 356. Pra ojciec mojego jedynego auta marzeń :)

BartZ, ta ankieta jest OK :cool:

Zaznaczyłem:

2CV i Fiata 600 - bo gdyby nie one, no i jeszcze powiedzmy Garbus to ludzkość byłaby dzisiaj w motoryzacyjnym średniowieczu. To dzięki małym/tanim autom tak wiele ludzi otrzymało realną możliwość kontaktu z motoryzacją.

To jak wygląda dzisiejsza motoryzacja zawdzięczamy takim małym popierdółkom przed którymi stawiano tylko jeden cel: JEŹDZIĆ. I to wtedy wystarczało. Nie trzeba było mieć zyliona 3 literowych systemów kontroli, nawigacji, klimatyzacji i innych "acji". One miały po prostu jeździć. I to robiły 8)

3 opcja to Porsche 356. Pra ojciec mojego jedynego auta marzeń :)

BartZ, ta ankieta jest OK :cool:

Pablonas

Pomijam mniód na moje serce :P , ale pięknie to ująłeś, powaga :wink:

No to dosypie do pieca :twisted:

jGI0WhqaS7GvxIeHyAxwfvayxVWSoI5j93MIMOFN.jpg

F40

FSO POLONEZ :wink:

Obrazek

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 1027 x 591)Obrazek

cudze chwalicie, a swego nie znacie :!: Polonez RLZ!

dokładnie markos jakie by nie było Swoje zawsze powinno być najbardziej Cultowe ale spora nasza większość jeszcze potrzebuje czasu że tak powiem wyszaleć się tym wszystkim co nie nasze :mrgreen:

mazda mx5 to najpopularniejszy kabriolet na świecie, ale jak "para mia" jest fajna, zgrabna, przyjemna i nic poza tym.

MX-5 to nie kabriolet tylko roadster i jest kwintesencja samochodu sportowego.

Dodge Challenger taki jak był Znikającym punkcie

jeszcze biały :D

mazda mx5 to najpopularniejszy kabriolet na świecie, ale jak "para mia" jest fajna, zgrabna, przyjemna i nic poza tym.

MX-5 to nie kabriolet tylko roadster i jest kwintesencja samochodu sportowego.

Kuba

With all due respect brada, ale 3/4 samochodów, które wymieniłem w 1. poście mogłyby stać się definicją sportowej fury.

BartZ, ale nie stana sie bo zawsze czegos im brakuje.

BartZ, ale nie stana sie bo zawsze czegos im brakuje.

Kuba

Nie ma fury idealnej...

no może z wyjątkiem SF 2.0T :twisted:

:wink:

z wyjątkiem SF 2.0T :twisted:

SG9 2.5T :mrgreen:

Wiedziałem, na 100%, że nie odpuścisz :twisted::mrgreen:

ale 2,5T w 126p :twisted:

a kultowa to dla mnie jest honda civic IV gen tzw. żelazko - moje pierwsze auto :D

Wlasnie o to mi chodzi. Takie samochody jak Miata , Civici z przelomu 80/90 czy 126p maja wiekszy kult niz np taki Countach (czy tez 3/4 s podanych w pierwszym poscie samochodow). To te samochody maja najwiecej fanow i one wprowadzily najwiecej ludzi do czynnego uprawiania sportu motorowego.

No właśnie Pablonas już o tym pisał, przynajmniej pośrednio, ale co więcej, wg mnie nie chodzi tylko o sporty motorowe, tylko o motoryzację samą w sobie... pierwsze auta w życiu, fury, które motoryzowały całe narody, były świadkami przemian społecznych, powstań i upadków albo zwyczajnie stanowiły kamienie milowe w rozwoju samochodu :wink:

Klik!

8)

Tja, ale głos to głos :mrgreen: :wink:

Jak dla mnie auto, które nigdy nie trafilo do produkcji:

syrena-sport.jpg

Z dostępnych w ankiecie to Lambo Countach. Poza tym f-40 i delta. Również i subaru XT uznam za kultowe - tyle słucham ględzenia o złomie przed domem, a mimo tego wkładam w niego kolejne złotówki i poświęcone godziny :)