Skocz do zawartości

Ta o furach kultowych...


BartZ

Które auta uważacie za najbardziej kultowe  

224 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, można rozważać, co jest bardziej kultowe mustang czy 356, E-type czy testarossa

W moim odczuciu z porszaków najbardziej kultowy jest jednak 911.

Ale subiektywnie, na własne potrzeby bym i tak wybrał przepiękne 912... Mimo malutkiej mocy i niepochlebnego "miana Porsche dla ubogich" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i bardzo fajnie! O to chodzi, ankieta to tylko pretekst to dyskusji... :P

Ja w poldku nawet coupe czy z motorem lanczy nie widzę nic kultowego, mazda mx5 to najpopularniejszy kabriolet na świecie, ale jak "para mia" jest fajna, zgrabna, przyjemna i nic poza tym. Ale podkreślam, że to moje widzenie, nie oczekuję, że ktoś się będzie z nim zgadzał. Porsche - uważam, że w sumie to co najmniej kilka modeli mogłoby być uznanymi za kultowe, a 911, no cóż, jest z pewnością (przynajmniej była :twisted: ) takowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem:

2CV i Fiata 600 - bo gdyby nie one, no i jeszcze powiedzmy Garbus to ludzkość byłaby dzisiaj w motoryzacyjnym średniowieczu. To dzięki małym/tanim autom tak wiele ludzi otrzymało realną możliwość kontaktu z motoryzacją.

To jak wygląda dzisiejsza motoryzacja zawdzięczamy takim małym popierdółkom przed którymi stawiano tylko jeden cel: JEŹDZIĆ. I to wtedy wystarczało. Nie trzeba było mieć zyliona 3 literowych systemów kontroli, nawigacji, klimatyzacji i innych "acji". One miały po prostu jeździć. I to robiły 8)

 

3 opcja to Porsche 356. Pra ojciec mojego jedynego auta marzeń :)

 

 

BartZ, ta ankieta jest OK :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem:

2CV i Fiata 600 - bo gdyby nie one, no i jeszcze powiedzmy Garbus to ludzkość byłaby dzisiaj w motoryzacyjnym średniowieczu. To dzięki małym/tanim autom tak wiele ludzi otrzymało realną możliwość kontaktu z motoryzacją.

To jak wygląda dzisiejsza motoryzacja zawdzięczamy takim małym popierdółkom przed którymi stawiano tylko jeden cel: JEŹDZIĆ. I to wtedy wystarczało. Nie trzeba było mieć zyliona 3 literowych systemów kontroli, nawigacji, klimatyzacji i innych "acji". One miały po prostu jeździć. I to robiły 8)

 

3 opcja to Porsche 356. Pra ojciec mojego jedynego auta marzeń :)

 

 

BartZ, ta ankieta jest OK :cool:

Pablonas

Pomijam mniód na moje serce :P , ale pięknie to ująłeś, powaga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazda mx5 to najpopularniejszy kabriolet na świecie, ale jak "para mia" jest fajna, zgrabna, przyjemna i nic poza tym.

MX-5 to nie kabriolet tylko roadster i jest kwintesencja samochodu sportowego.

Kuba

With all due respect brada, ale 3/4 samochodów, które wymieniłem w 1. poście mogłyby stać się definicją sportowej fury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzi. Takie samochody jak Miata , Civici z przelomu 80/90 czy 126p maja wiekszy kult niz np taki Countach (czy tez 3/4 s podanych w pierwszym poscie samochodow). To te samochody maja najwiecej fanow i one wprowadzily najwiecej ludzi do czynnego uprawiania sportu motorowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Pablonas już o tym pisał, przynajmniej pośrednio, ale co więcej, wg mnie nie chodzi tylko o sporty motorowe, tylko o motoryzację samą w sobie... pierwsze auta w życiu, fury, które motoryzowały całe narody, były świadkami przemian społecznych, powstań i upadków albo zwyczajnie stanowiły kamienie milowe w rozwoju samochodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnych w ankiecie to Lambo Countach. Poza tym f-40 i delta. Również i subaru XT uznam za kultowe - tyle słucham ględzenia o złomie przed domem, a mimo tego wkładam w niego kolejne złotówki i poświęcone godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...