Jump to content

UPGRADE hamulcy GTeka

t-tedi

Recommended Posts

Jeśli to ma być "rajdóweczka",to polecam cztero tłoczki,elastyczne przewody w metalowym oplocie,płyn hamulcowy dot5 lub typu racing.Bardziej szczegółowo można dopiero napisać jak podasz model auta,rozmiar koła,cel użytkowania no i plany na przyszłość związane z rozbudową lub modyfikacją auta.Niema jednoznacznej recepty na dobre hamulunki,pozdro

ok , autko ma latać tylko w weekendy na jakiś superoesach rallysprintach itp. ogólnie raczej na asfalcie

Dopiero zaczynam budowe ,ale widzę jak wiele błędów można popełnić z niewiedzy tematu

w związku z tym że kupiłem już kółka 17 5x100 to chciałbym zostać przy tym rozstawie

od razu chcę wymienić zawieszenie (chyba TEIN FLEX) ,hamulce (???), przygotować nadwozie i wstawić klatkę

w przyszłym roku mody silnika i napędów

nie za bardzo orientuje się jeszcze w słownictwie "subarakowym" :oops: więc niewiem od czego są te" cztero tłoczki"

jak chcesz upalac na asfaltach i jeszcze jestes z poznania ( ;) ) to chyba warto zastanowic sie nad czyms wiecej niz 4tloczkowy zacisk z przodu, ale pamietaj, ze nie kazda felga (nawet 17) wejdzie ci na duzy zacisk

Wg mnie nie koniecznie. Jeżeli auto będzie lekkie (a wnioskuję, że na to się zapowiada), to 4-o tłoczek z sti da radę. Do tego dobry ostry klocek, pływająca nacinana tarcza, przewody, płyn i przede wszystkim CHŁODZENIE.

Nie ma potrzeby ładować się w AP.

PZDR

BOdek

Zależy też gdzie będzie upalane, bo np. w Kielcach 4 tłoczki wystarczą a na Poznaniu już niebardzo.

AP Racing to trochę droga inwestycja, jest też opcja z zaciskami Ksport - nieźle działają i są trochę tańsze od AP

ok, myślę że będe się kierował w strone 4-tłoczków z sti

tylko powiedzcie mi czy to pasuje na piasty 5x100???

i z którego modelu sti podpasi

czy to chodzi o złote brembo???

jakie wymiary tarczy do tego??

A ja zastanowiłbym się jeszcze poważnie na heblem porsche/brembo, np takim 6-cio tłoczkowym pod felgi 17', z tarczą 330mm... Kwotowo wychodzi podobnie jak zestawy z STI newage sprzedawane na forum

W razie czego PW :wink:

no fajniutkie :twisted:

tak zacząłem analizować finansowo i wychodzi mi tak ;

zaciski brembo używki komplet przód od 2000

reperaturki zacisków chyba 500

tarcze nowe w 4T ------------- od 1500

klocki nowe w 4T 700

---------

w sumie 4700 zł

znalazłem K-sport i wygląda to tak 4900 zł

duży hamulec 330mm zaciski 6 tłoczkowe klocki i przewody w stalowym oplocie

http://allegro.pl/ksport-hamulce-big-br ... 75194.html

poprawcie mnie jak zle liczę

już mnie mózg boli , zaraz wezme tą kase i pójdę przechlać :evil:

PatLove: zestawy z prosche są bardzo fajne. Tylko producenci w PL korzystają z tańszych i łatwiej dostępnych zacisków z Touarega, które mają zwykłe mocowanie. Dość chamsko je obcinają i nawiercają otwory. Średnio mi się to podoba i nie wygląda solidnie.

Zoowty: kozak, bo monoblock.

t-tedi: zaciski można znaleźć taniej. Trzeba się rozejrzeć. Reperaturek szuka się np. z nissana 350z. Identyczne, a tańsze :)

Tarcze i klocki można znaleźć taniej. Trochę uporu, sprytu i myślę, że możesz zaoszczędzić więcej niż 1000pln.

W K-sporcie zaciski są 8-o tłoczkowe. Z miejsca musisz wyrzucić klocki, które nie nadają się do niczego. Tarcze też nie są szałowe.

the.wolf: 354 nie wchodzi pod żadną 17. Cyferki się chyba przestawiły :)

Hamulec z porsche może być fajny, ale trzeba użyć odpowiednich komponentów, bo dłubane w garażu mocowanie zacisku i obcinany dzwon tarczy i dorabiany dzwon wg mnie nie jest wzorem bezpieczeństwa.

PZDR

Bodek