Skocz do zawartości

Zamienniki do GT w JC..


Tomac

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co cie interesuje jeśli chodzi o zamienniki

jeśli ma to coś wspólnego z bezpieczeństwem to radze stosować oryginały

 

No nie byłbym tak bezwzględny jeśli chodzi o kwestie "bezpieczeństwo = wyłącznie oryginały"

 

Szczególnie w przypadku hamulcy wolę zastosować inne tarcze/klocki :-)

 

No chyba, że chodzi o np. klocki za 150 złotych czy tarcze za 300 - gdzie do "normalnego" samochodu owszem kupisz już wręcz "usportowione" odmiany tychże a do Imprezy będzie to badziew który o ile przeżyjesz wywalisz po dwóch ostrych hamowaniach.

 

Generalnie należy zachować zdrowy rozsądek i jak już to wspierać się zamiennikami wtedy gdy faktycznie nie mają wpływu na bezpieczeństwo czy też żywotność innych elementów albo są przynajmniej tak dobre jak oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o zamiennikach do Subaru Imprezy GT w Japan Cars?? Czy są warte swych cen i jak z ich jakościa?? :roll:

Ja kupuję w Japan Cars produkty nie Japan Cars, po cenach produktów Japan Cars, licząc bez rabatu te ostatnie, a te przed ostatnie owszem z.

Tak uogólniając. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche rzeczy mozna kupic w JC - oryginalow, troszke zamiennikow (raczej do wolnossacych).

graty z "grubszej" mechaniki w zasadzie tylko z oryginalu.

ja dzis dzwonilem do JC w sprawie przednich lacznikow stabilizatora (powerflexa).

jakie bylo moje zdziwienie, jak sie dowiedzialem ze poszukiwane produkty...

sa w tej samej cenie co oryginaly - 140zl/szt. (detal).

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja serwisuje w JC, i zdażyło mi się kupić łożysko koła przedniego, w oryginale miałem seiko coś-tam a w poudełku JC też było seiko-coś tam. Z paskiem i napinaczem było podobnie jakieś Mitsubosi czy jakoś tak.

Ale elemnty gumowe zawieszenia mają marnej jakości - sami ich nie polecają, a co do wspomnianych stabilizatorów to ichniejsze podróby są w cenie oryginału.

Zawsze jak coś potrzebuje to pytam czy warto i czasami mówią że nie, więc jak coś b ędziesz kupował to poprostu pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche rzeczy mozna kupic w JC - oryginalow, troszke zamiennikow (raczej do wolnossacych).

graty z "grubszej" mechaniki w zasadzie tylko z oryginalu.

ja dzis dzwonilem do JC w sprawie przednich lacznikow stabilizatora (powerflexa).

jakie bylo moje zdziwienie, jak sie dowiedzialem ze poszukiwane produkty...

sa w tej samej cenie co oryginaly - 140zl/szt. (detal).

 

pozdr

i dowiaduję się tego z Forum :shock: No nie, opuszczam się :lol: A to 140zł to jest "detal brutto"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka części w JC i jakoś im nie ufam,

np:

przegub nie pasował (pewnie się Pan pomylił, i źle popatrzył w swój magiczny katalog)

Filtr paliwa .... po 3 dniach zaczął przeciekać (na zgrzewie)

po wymianie ... po tygodniu ... znów przecieka .... chyba nie lubie JC ...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

ja tez nie mam dobrych doswiadczen z zamiennikami JC. Jak poszla poloska w Nissanie to kupilim wlasnie zamiennik. Efekt byl taki ze powyzej 120km/h caly samochod wpadal w wibracje bo okazalo sie ze w przeciwienstwie do oryginalu nie miala takiego pierscienia przy wyjsciu ze skrzyni i mogla swobodnie "chodzic" w lewo i prawo. Szybciutko sie tego pozbylismy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...