Skocz do zawartości

Czy można zamontować lepsze fotele do Forestera


qba30

Rekomendowane odpowiedzi

Te oryginalne fotele w moim Forku'98 są chyba zaprojektowane pod nikczemny wzrost japonców.

Jakkolwiek siedziska i oparcia uznaję za bardzo wygodne (1000km trasa bez zmęczenia kręgosłupa i innych mniej szlachetnych części ciała) to już wysokość oparć jest jakąś kpiną.

Zagłówki wyciągnięte na max. mam na wysokości połowy głowy, a do wysokich nie należę (172).To samo dotyczy tylnych zagłówków.

Nie mam pojęcia jak takie rozwiązanie dostało unijną homologację. :shock: :evil:

W przypadku wysokich osób taki niski zagłówek jest w pewnych sytuacjach zabójczy. Łamie kark błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie bo odkąd mi mata w fotelu kierowcy padła to tak pamiętam ze temat foteli trzeba przejść chodź ze względu na finanse to to olałem na chwile obecną.

 

Ale że temat na wierzchu to czemu nie :mrgreen:

 

Która impreza ma fotele z poduszkami i ogrzewaniem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby takie były na alle to bym kliknął "kup teraz"

 

Pozdrawiam

 

 

były kiedyś na ebay'u ... tylko przesyłka problematyczna :| ... z tego co pamiętam to są fotele od Sti US z poduchami i podgrzewaniem siedziska ... do forka (nasz model) pasują plug & play :)

 

A może ktoś ma w garage :?: i mu zawadzają :?: :mrgreen:

 

edit: - 800$ za przednie ... były kiedyś na ebay, komplet nowych podobno dało się zamówić za 3000$ ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dać do tapicera żeby obszyć ekstra skórą tylko czy będzie wygodniej? :roll: Ciekawe jaki to byłby koszt razem z boczkami.

 

żeby było wygodniej musiałbyś przemodelować/wymienić pianki, siedziska, boczki, wymienić obszycie itd.... tak myślę, bo zupełnie się na tapicerowaniu nie znam :mrgreen: ... cena, strzelam 3tysiaki za przód :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby takie były na alle to bym kliknął "kup teraz"

 

[ http://i39.photobucket.com/albums/e155/LordKrs/2007stilimited.jpg ]

 

Pozdrawiam

 

Są ale bez napisu :mrgreen:

 

http://moto.allegro.pl/tapicerka-fotele ... 56990.html

 

Ja myslałem o tych.

 

http://moto.allegro.pl/fotele-przod-kom ... 67883.html

 

Te 1, bo na późniejszych są stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne są mocowania, przeszkadza miejsce z pokrętełem i druga strona ma nieco inny profil. Trochę się namęczyłem aby przełożyć kawałek skóry. Stelaż siedziska jest inny. Mam w garage wiec wiem. Prekładałem tylko skórę siedziska :idea:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale powiedzcie mi czy te z drugiego linka mają poduchę i napinacz :?:

Jak na moje oko to nie ... brak napinaczy (widać na pierwszej fotce jak powiększysz), a w modelu 2003 poduch chyba niet :?:

 

-- 14 lut 2011, o 18:44 --

 

przełożenie stelaża nie jest wielkim problemem - nie wiem tylko co trzeba w skórze przerabiać ?

no nie wiem, dla mnie to byłoby trudne ale inni sobie radzą ... http://www.subaruforester.org/vbulletin ... post762519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky a co nie pasuje :?:

 

-- 14 lut 2011, o 21:10 --

 

Czekaj czekaj czyli te w 1 kawałku czytaj stały zagłówek mam sobie odpuścić,

tego nikt nie powiedział...

 

a jak już to kupić podobne do forkowych z wysuwanym zagłówkiem tylko z głębszym dołem :?:

Jak już kupować (tak myślę) to takie żeby polepszyć komfort i trzymanie, a nie po to by pozbyć się napinaczy, poduszek itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersjach US jest inny system airbag: w fotelu kierowcy masz czujnik odległości, a w fotelu pasażera masz czujnik nacisku...

:oops: Masz rację ... choć podobno da się przełożyć ...

Tym niemniej żeby nie komplikować sobie montażu do wersji eu trzeba by poszukać wersji eu z bocznymi poduchami i ewentualnie przełożyć maty grzejące ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...