Jump to content

Głośniki tył legacy '99 jaka średnica?

wojto79

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie jak w temacie, wie ktoś może jakie głośniki powinny być w drzwiach tylnych tzn. Srednica, głębokość, wielkość magnesu? Ja mam z tyłu zaślepki i nie wiem czego szukać.

Pozdrawiam.

Kiedyś całkiem mądra osoba powiedziała, że źródło dźwięku w aucie rzadko kiedy jest czymś więcej niż stereo, człowiek najlepszy odbiór dźwięku ma z przodu - na koncertach raczej nie stajemy tyłem do sceny. Tylne głośniki to chyba tylko dla komfortu osób siedzących z przodu, by nie ryczało radio jak ktoś z tyłu chce posłuchać ;)

Co do jakości seryjnych głośników to byłem bardzo zdziwiony, ponieważ jakość dźwięku była dość dobra. Nie pamiętam już co tam było, ale były to jakieś markowe głośniki.

U mnie z tyłu weszły głośniki 130mm firmy pionner (chyba Ts-1390). Z przodu są większe, możliwe że jak piszą poprzednicy 165mm.

Nie pamiętam już co tam było, ale były to jakieś markowe głośniki

Zazwyczaj w Subaru montowane były Clariony wykonane z papieru toaletowego, magnesu od lodówki i starej puszki po konserwie ;) Jak silnik z wydechem albo lepsza połówka nie gra pierwszej roli w kabinie, to można się zastanowić nad wymianą głośników na jakieś lepsze :mrgreen:

Jak silnik z wydechem albo lepsza połówka nie gra pierwszej roli w kabinie, to można się zastanowić nad wymianą głośników na jakieś lepsze :mrgreen:

Do tego bardzo polecam naklejenie na zewnętrzną blachę drzwi jakiejś dobrej (lekkiej i nietoksycznej) maty. Właśnie zrobiłem to w przednich drzwiach i żałuję, że dopiero teraz.

Pozdr.

A jakie maty kleiłeś? Ile czasu zajęło oklejenie przednich drzwi? Dawałeś dystanse, czy tylko zewnętrzna blacha?

Po zmodyfikowaniu sugestii fachowca (i sprzedawcy w jednej osobie): STP silver na zewnętrzne poszycie. Do tego jakis speaker kit od dynamata pod glosniki. No i 5mm pianka (otwarte komórki) na plastikowe fragmenty tapicerki.

W wersji ortodoksyjnej było: STP silver na zewnętrzne poszycie, na to pianka. Następnie STP silver na wewnetrzne poszycie i STP silver na na tapicerke :mrgreen:

Czas: ze zmywaniem konserwacji wewnątrz drzwi i nałożeniem nowej (wosk do profili zamkniętych): 3h/drzwi.

Pozdr.