Jump to content

Głośniki tył legacy '99 jaka średnica?


wojto79

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie jak w temacie, wie ktoś może jakie głośniki powinny być w drzwiach tylnych tzn. Srednica, głębokość, wielkość magnesu? Ja mam z tyłu zaślepki i nie wiem czego szukać.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś całkiem mądra osoba powiedziała, że źródło dźwięku w aucie rzadko kiedy jest czymś więcej niż stereo, człowiek najlepszy odbiór dźwięku ma z przodu - na koncertach raczej nie stajemy tyłem do sceny. Tylne głośniki to chyba tylko dla komfortu osób siedzących z przodu, by nie ryczało radio jak ktoś z tyłu chce posłuchać ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do jakości seryjnych głośników to byłem bardzo zdziwiony, ponieważ jakość dźwięku była dość dobra. Nie pamiętam już co tam było, ale były to jakieś markowe głośniki.

 

U mnie z tyłu weszły głośniki 130mm firmy pionner (chyba Ts-1390). Z przodu są większe, możliwe że jak piszą poprzednicy 165mm.

Link to comment
Share on other sites

Nie pamiętam już co tam było, ale były to jakieś markowe głośniki

Zazwyczaj w Subaru montowane były Clariony wykonane z papieru toaletowego, magnesu od lodówki i starej puszki po konserwie ;) Jak silnik z wydechem albo lepsza połówka nie gra pierwszej roli w kabinie, to można się zastanowić nad wymianą głośników na jakieś lepsze :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Jak silnik z wydechem albo lepsza połówka nie gra pierwszej roli w kabinie, to można się zastanowić nad wymianą głośników na jakieś lepsze :mrgreen:

Do tego bardzo polecam naklejenie na zewnętrzną blachę drzwi jakiejś dobrej (lekkiej i nietoksycznej) maty. Właśnie zrobiłem to w przednich drzwiach i żałuję, że dopiero teraz.

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

A jakie maty kleiłeś? Ile czasu zajęło oklejenie przednich drzwi? Dawałeś dystanse, czy tylko zewnętrzna blacha?

Po zmodyfikowaniu sugestii fachowca (i sprzedawcy w jednej osobie): STP silver na zewnętrzne poszycie. Do tego jakis speaker kit od dynamata pod glosniki. No i 5mm pianka (otwarte komórki) na plastikowe fragmenty tapicerki.

W wersji ortodoksyjnej było: STP silver na zewnętrzne poszycie, na to pianka. Następnie STP silver na wewnetrzne poszycie i STP silver na na tapicerke :mrgreen:

Czas: ze zmywaniem konserwacji wewnątrz drzwi i nałożeniem nowej (wosk do profili zamkniętych): 3h/drzwi.

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...