Jump to content

Czujnik temperatury oleju

California

Recommended Posts

.NIe musisz uszczelniać.Gwinty stożkowe stosuje się

-w celu zapewnienia szczelności

- do ograniczenia głębokości wkręcania ,gdy to konieczne

-jako zabezpieczenie przed odkręceniem.

należy uważać przy wkręcaniu stożka do gwintu walcowego,bo to trochę nie tak ma być(zwoje są nierównomiernie obciążone) pozdr

• Upvote 1

California, Są takie konstrukcje połączeń gwintowych,w których obie części są stożkami,a są takie ,gdzie stożek(gwint) wkręcany jest w gwint walcowy. W pierwszym przypadku nie ma problemu,w drugim też jeśli to połączenie jest projektowane jako całość(materiał ,wykonanie momenty dokręcania....). a jeśli kupisz czujnik osobno to uwaga na te sprawy,bo łatwiej gwint przekręcić .Ale spokojnie ,bo niesłyszałem tu ,żeby ktoś urwał. Tylko z czuciem.

• 1 month later...

Chyba ze mnie jakiś analfabeta normalnie, mimo że inżynier :( Parę razy czytałem co napisałeś i wychodziło mi że "należy używać przy wkręcaniu..." i za cholerę nie wiedziałem o co chodzi. Ciężki dzień w pracy miałem chyba. Oczywiście teraz rozumiem :)

-- 13 mar 2011, o 22:20 --

Wskaźnik zamontowany. Odświeżam, żeby przyznać pomuki. Dzięki!

• 1 year later...

odkopię temat - czy w bloku 2.5 jest jakieś miejsce, w które da się wkręcić czujnik temperatury oleju od zewnętrznego czujnika?

...Czy zapakować go w dodatkową podstawkę filtra?

odkopię temat - czy w bloku 2.5 jest jakieś miejsce, w które da się wkręcić czujnik temperatury oleju od zewnętrznego czujnika?

...Czy zapakować go w dodatkową podstawkę filtra?

jest miejsce, było juz ze 100 razy na forum :)

pod IC jest zaslepka na klucz imbusowy, wykręcasz i wkręcasz przejściówkę z odpowiednim gwintem (może być 1/8NPT lub 1/8PT lub M10x1)