Jump to content

Problem za skrzynią w gt my99

Andrzej8

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie jako nowy członek forum subaru :D

Jestem posiadaczem GT my99 ostatnio zaczeła wypadać mi piątka podczas jazdy w chwili puszczania gazu, następnie problemy zaczeły się z biegiem wstecznym ciężko go wsadzić nie raz za trzecim razem wskoczy , czasem wyskakuje podczas cofania, a jak go już wbiję dobrze to mam problem z jego wyrzuceniem :cry: problemy się nasilają po dłuższej jezdzie jak napędy się rozgrzeją, olej wymieniłem zaraz jak zaczeła wypadać piątka ale na niewiele się to zdało, z piątką pomyślałem że to synchronizator ale zastanawia mnie ten wsteczny czy przypadkiem nie jest to problem cięgna czy jakiś inny. Może wie ktoś co to może być . Dzięki, pozdrawiam Andrzej

u mnie dokładnie takie objawy (wypadanie piątki w momencie odpuszczania gazu, niewchodzący wsteczny) były spowodowane odkręceniem się nakrętki wałka sprzęgłowego.

koszt nakrętki - 50 zł.

koszt wyjęcia i rozkręcenia skrzyni, i naprawy - 1200 zł.

Poduszke z drążkiem i cięgnami sprawdziłem wyglądają OK może to ta nakrętka się odkręciła, bo też mnie to zastanawia że to biegi w jednej lini, ale czy da się to sprawdzić bez wyciągania skrzyni? .Jestem ze Świdnika k.Lublina do Ciechanowa troche mi daleko ale jak nie znajde dobrego i w miare taniego servisu to może skorzystam, dzięki i pozdrawiam.