Jump to content

Impreza 2.0 N/A Falujące obroty po wyciągnieciu aku

eMTe

Recommended Posts

Wczoraj wymontowalem akumulator zeby go podładowac bo padł, podładowałem, zalozylem spowrotem i teraz auto na jałowym biegu faluje obroty, spadaja tak do 500 i 1000, ktos wie o co kaman:>?

Być może zresetowało się ECU i musi się nauczyć od nowa. Jeśli tak jest, to po przejechaniu się autkiem powinno wrócić do normy.

-- 6 lut 2011, o 20:55 --

aflinta, no ładniej to ująłeś...! :D

• Upvote 1

eMTe, tak jak mówią chłopaki. Komputer sobie uzupełni wszystkie dane z silnika i będzie git. :wink:

P.S. Ktoś mi kiedyś na spocie mówił, że u niego w Forku ułożył się dopiero po około 30 km.

Gdzieś czytałem o jakiś trickach, żeby po podłączeniu aku przekręcić stacyjkę na 30 sek i potem odpalać, albo przekręcić kilka razy przed odpaleniem... Ale to pewnie jakaś szarlataneria... :P

Jutro sie wszystko okaze, ale wydaje mi sie ze to to bo po odpaleniu bylo co chwile a po przejechaniu tych 2km juz coraz mniej...

ale dzieki, bo troche mnie uspokoiliscie, choc takie mialem przypuszczenia ze sie cos zresetowalo:)

Przypuszczam, że jak już będziesz mógł pójść ogniem, wszystko wróci do normy :wink: .

Po odpięciu aku OBK się "nauczył" po kilku kilometarch :) .

Z tego co ja wiem to możesz ogniem. Tylko rozgrzej silnik wcześniej

Jak się rozgrzeje to nawet powinieneś ogniem :twisted:

BTW, miałem ostatnio to samo. Zapomniałem wyłączyć lampkę w środku i się aku rozładował. Po paru km wszystko wróciło do normy :wink:

U mnie kiedys po odpięciu aku i resecie też falował na jałowym. I niestety sam nie "nauczył" a przejechałem tak ok 1kkm. Czyściłem krokowca - bez zmian. Pomogło dopiero wyczyszczenie przepływki więc jeśli Ci się obroty nie ustabilizują to proponuje to zrobić w pierwszej kolejności :wink:

Gdzieś czytałem o jakiś trickach, żeby po podłączeniu aku przekręcić stacyjkę na 30 sek i potem odpalać, albo przekręcić kilka razy przed odpaleniem... Ale to pewnie jakaś szarlataneria... :P

Jest taka teoria, czasem skuteczna.

Jeśli aku był odpięty kilka godzin podłączasz go, nie używasz żadnej elektryki w aucie wszystko masz wyłączone. Przekręcasz kluczyk, czekasz aż zgasną kontrolki, odpalasz auto i ma sobie popracować tak długo aż załączy się wentylator chłodnicy. Jak wentylator się wyłączy, gasisz silnik. Po ponownym odpaleniu działa prawidłowo.

No to git.

Właśnie :!: Gdzie są POMUKI się pytam :?: :wink:

No i dostal tylko ten co najglosniej krzyczal :!:

:P

W życiu trzeba się o swoje dopominać :P:lol:

Już wszyscy dostaliście :wink: