Jump to content

Kasa na inwestycje

karolwa

Recommended Posts

Witajcie, ostatnio nadarzyła mi się okazja na otworzenie (w końcu) swojego interesu, inwestycja jest pewna (zawsze podchodzę bardzo sceptycznie do takich rzeczy) aczkolwiek jest jeden mały problem :twisted: trzeba włożyć trochę kasy, i jak na razie nie mam pojęcia skąd i jak ją zebrać:( (unia, bank? )Dlatego przyszedł mi pomysł do głowy że zapytam moich wspaniałych i wszech wiedzących kolegów z forum:D

Czekam na poważne odpowiedzi.

Pozdrawiam karolwa

Co do pieniędzy z UE to ważne co, gdzie i jak chcesz robić i na ile to się wpisuje w jakiś program unijny. Jednocześnie finansowanie z kredytu nie wyklucza korzystania z funduszy. Jeżeli chciałbys dowiedzieć się więcej i ewentualnej pomocy co do funduszy to zadzwoń do mojej żony ( 606-244-333) :wink:

Dwa tematy :

1)Skąd kasa ? z banku. Kredyt,leasing to nic trudnego.

2)Pewny biznes. Odkąd zacząłem siwieć takiego pojęcia nie uznaję.Conajwyżej biznes o minimalnym ryzyku zbliżonym do zera z ograniczonym prawdopodobieństwem kalkulacji :D

Możesz napisać jaka branża ???

inwestycja jest pewna

Nie ma czegoś takiego. :wink:

A co do inwestycji, to możliwości kapitałowych jest wiele. Pytanie ile mniej więcej $ potrzeba, jakie są priorytety (ryzyko, czas inne). Jaki typ biznesu - usługi, produkcja, handel? Oraz jakie jest realne ryzyko straty.

carfit,

myślałem o tym:D

lukass,

dzięki za kontakt na pewno się odezwę

Jacky X,

branża :handel

stopień ryzyka dla mnie wystarczająco mały żeby zaryzykować..

grygo,

sprzedam, ale dopiero jak się dorobię bo kupię STI :D

kajfland,

nie:P

Hogi,

"trochę" to ok 160-200 tys :(

Karolowa

Handel - za wyjątkiem mono/oligopolu każdy hadel w doskonałej konkurencji jest za przeproszeniem do d... Nawet ten przy ograniczonej konkurencji taki ma prawo być.Bow handlu każdy ma prawo zniżyć cenę aby sprzedać.SAMO ZŁO.

Dużo bezpieczniejsza jest markowa produkcja lub usługi wysokospecjalizowane.Im wyżej tym lepiej.

Ponawiam pytania : JAKA BRANŻA bo cosik w to małe ryzyko a dużą kasę nie wierzę

inwestycja jest pewna

branża :handel

Sklep monopolowy? Dopalacze zeszły do podziemia :P .

Tak na poważnie, wyrwanie dotacji z UE na "handel" nie jest łatwą sprawą, nasza wspaniała niebieska dojna krowa w złote gwiazdki znacznie chętniej wspiera usługodawców i producentów.

Jacky X- specjalista od wszystkiego :mrgreen:

:lol:

Witajcie, ostatnio nadarzyła mi się okazja na otworzenie (w końcu) swojego interesu, inwestycja jest pewna (zawsze podchodzę bardzo sceptycznie do takich rzeczy) aczkolwiek jest jeden mały problem :twisted: trzeba włożyć trochę kasy, i jak na razie nie mam pojęcia skąd i jak ją zebrać:( (unia, bank? )Dlatego przyszedł mi pomysł do głowy że zapytam moich wspaniałych i wszech wiedzących kolegów z forum:D

Czekam na poważne odpowiedzi.

Pozdrawiam karolwa

Jeśli nie kredyt to może wspólnicy, później ich spłacisz jak biznes ruszy :mrgreen:

5 osób to już tylko po 40 000 :P

Nie.

Mam dwa fakultety. Medycynę i ekonomię. Mało na temat o zdrowiu Kubicy i temat o inwestycjach ???

PS.Pozdrawiam spamerow i nabijaczy postów. :wink:

Hogi,

"trochę" to ok 160-200 tys

No to trochę za mało...

Jakbyś miał jakiś fajny pomysł a nie miał pieniędzy, to znajdę fajnego inwestora. (nie bank)

Ale tak od 2 mln. 8)

Spadłem

Nie.

Mam dwa fakultety. Medycynę i ekonomię.

Zostały Ci prawo i architektura, żebyś był idealnym kredytobiorcą :mrgreen:

Drugi raz spadłem

Hogi,

"trochę" to ok 160-200 tys

No to trochę za mało...

Jakbyś miał jakiś fajny pomysł a nie miał pieniędzy, to znajdę fajnego inwestora. (nie bank)

Ale tak od 2 mln. 8)

Mam pomysł na biznes w pewnym rodzaju usług ( i bez skojarzeń proszę :wink: ) - w sumie nie tylko pomysł bo i doświadczenie zebrane przez kilka lat w tym zakresie. Mam nawet dobry kontakt z funduszem (private equity - nie zainwestują od startu bo mają inna politykę inewstycyjną), który by to później kupił.

Jest tylko jeden mały problem, nie mam kapitału, który mógłbym zainwestować (około 1mln), żeby spokojnie odpuścić pracę, która daje mi i mojej rodzinie w miarę sensowne utrzymanie i zająć się tym biznesem. Obecną sytuację mogę opisać tak: Za dużo żeby odejść, za mało żeby zostać...

Nie siedzę w temacie inwestycji więc nie potrafię sobie tego wyobrazić jak pozyskać taki kapitał, ale generalnie wierzę w ten biznes.

Uprzedzam totolotek i napad na bank nie wchodzą w grę :mrgreen: ...