Jump to content

Jaki rally armor lepszy?

chateque

Recommended Posts

1: Twardsze z "niewiemczego" RALLY ARMOR całe czarne tj. z czarnym logo RA (Chlapacze Impreza WRX/STI 02-07 czarny (S-MF1-BLK))

chlapaczezczlogo.jpg

2: Czy (poliuretan): RALLY ARMOR z kolorowym logo RA (WRX/STI 02-07, niebieskie logo (S-MF1-BL)

clapaczeznlogo.jpg

Obrys ten sam. Wolę te pierwsze, bo całe czarne, ale boję się, że za twarde i zaraz urwę...

:?:

Używałem obu.

Obie konstrukcje są pancerne - te twarde załatwił mi dopiero Adam. i to nie wiem jak, bo tyle lat podjeżdżałem pod krawężnik i nie działo się nic, a on wjechał raz i bęc :mrgreen:.

Ale na temat: twarde są super jako mechanizm ostrzegawczy przed zarysowaniem felgi, bo przez to, że wystają poza obrys i są twarde, najpierw usłyszysz cofając przy parkowaniu równoległym szuranie chlapacza i skorygujesz. Mają natomiast tę wadę, że przy niskim zawiasie na wszystkich progach zwalniających słychać wyraźnie ich szorowanie o próg i nie jest to przyjemny dźwięk. Są jednak na tyle trwałe, że nie zetrzesz ich, jak gumki do ołówka.

Te miękkie są fajne, ale chyba trochę "za ładne". Ja rozumiem, że powłoka niechropowata miała powodować mniejsze brudzenie się i łatwiejsze czyszczenie, ale one i tak są permanentnie ubrudzone.

Jak miałbym możliwość, wziąłbym jednak te twarde, chociaż nie dostaniesz już tych twardych z niebieskim napisem, a niebieski napis wygląda super do niebieskiej imprezy. Czyli, jeśli nie ma twardych z niebieski, wziąłbym miękkie (tak też zrobiłem po zepsuciu twardych przez Adama :twisted:).

Tak wyglądają miękkie:

ss03z.jpg

ja mam mietkie :mrgreen:

dobrze sie snieg i bloto z nich otrzepuje :mrgreen: wystarczy kopnac i odpada

z twardych juz mniej

moim zdaniem miekkie chyba praktyczniejsze

wlasnie chociazby z powodu cofania i kraweznikow

bo sie latwo poddaja

• 2 weeks later...

Ja zakupiłem chlapacze na allegro, w paczce były cztery twarde i dwa miękkie. Oczywiście zamontowałem wszystkie twarde, miałem na nich naklejki "prodrive", które odpadły przy pierwszym myciu :) ale są bardzo wytrzymałe, przy dużych mrozach kilka razy miałem okazję je pourywać na krawężnikach, ale wciąż je mam :) po za tym przy szybszych przejazdach po garbach zawsze ocierają i wciąż są na swoim miejscu. Tak więc ja jestem ze swoich bardzo zadowolony, pomimo niskiej ceny.

Dodam swoje trzy grosze. Miałem w ręku twarde i miękkie RA. Miękkie zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Twarde wydawały się zbyt twarde, jak na mój gust wręcz łamliwe. Ale skoro ludzie jeżdżą, to muszą dawać radę i widać nie ma co się sugerować pierwszym wrażeniem :)