Jump to content

Subaru impreza rok. 2003 wersja USA czesci

krosser

Recommended Posts

Witam, mam upatrzone auto - subaru impreza 2.0 WRX 68tyś mil przebiegu. Auto jest w wersji Amerykańskiej. Chciałbym się dowiedzieć przed zakupem, czy są jakieś problemy żeby dostać części do tej wersji w Polsce ? Czy cena rozrządu, tarcz hamulcowych, klocków i inne części mają do tej wersji wygórowaną cenę? A w porównaniu z autami Francuskimi np. Renault? Pozdrawiam.

Różnice nie są wielkie... są kolosalne!

Za wymianę rozrządu zakładaj 3 tys. zł... jak poszukasz, to dostaniesz za 2,5 tysia i będziesz wówczas zadowolony...

Jeśli pytasz o hamulce, to na dzień dobry powinieneś wymienić całe zaciski przednie, bo wersje z US nie hamują... coś o tym wiem...

W każdym razie zanim kupisz Subaru poczytaj troszkę co tutaj piszą, abyś potem nie zakładał wątków typu "dlaczego Subaru to taki szajs..." itp.

Dla przeciętnego "Kowalskiego" Subaru nie jest najlepszym rozwiazaniem. Tą markę po prostu trzeba "czuć", bo inaczej będziesz ją przeklinał...

Mistral

Co do US. Sti też tak jest? Wymiany rozrządu jeszcze nie miałem ale co do hamowania to nie mam zastrzeżeń. I z rozeznania które robiłem 95% części nie różni się od EU. nie licząc lamp, reflektorów i paru jeszcze drobiazgów lecz mogę się mylić. I podkreślam że mówię tu o STi US.

Co do US. Sti też tak jest? Wymiany rozrządu jeszcze nie miałem ale co do hamowania to nie mam zastrzeżeń. I z rozeznania które robiłem 95% części nie różni się od EU. nie licząc lamp, reflektorów i paru jeszcze drobiazgów lecz mogę się mylić. I podkreślam że mówię tu o STi US.

Ty powinieneś już mieć całkiem ok hamowanko (może masz nawet Brembo z tarczą 330 mm), ale np. WRXy z US też kiepsko hamowały. Ja mam Forka 2,5 XT z US i nie hamuje, tylko zwalnia...

Jesli chodzi o części, to większość z nich jest identyczna, pomimo, że często mają inne numery katalogowe.

Jakich numerów by jednak nie miały, tanie niestety nie są... to nie Peżot czy jakiś Folkswagen.

Mistral

No niestety serwis jak i utrzymanie nie jest tanie i nie ma nawet co go porównywać do Passata. Ale Subaru w zamian daje niezapomniane wrażenia z jazdy w towarzystwie pięknego bulgotu. :) Też podczas zakupu zastanawiałem się pomiędzy pięcioma egzemplarzami wersji EU a sześćdziesięcioma US. Zdecydowałem się na US. i szczerze mówiąc nie żałuje. Co do części to nie ważne czy US czy EU ceny i tak będą niemałe a dostępność jest praktycznie taka sama.

Pozdrawiam.

• Downvote 1

No niestety serwis jak i utrzymanie nie jest tanie i nie ma nawet co go porównywać do Passata. Ale Subaru w zamian daje niezapomniane wrażenia z jazdy w towarzystwie pięknego bulgotu. :) Też podczas zakupu zastanawiałem się pomiędzy pięcioma egzemplarzami wersji EU a sześćdziesięcioma US. Zdecydowałem się na US. i szczerze mówiąc nie żałuje. Co do części to nie ważne czy US czy EU ceny i tak będą niemałe a dostępność jest praktycznie taka sama.

Pozdrawiam.

Dokładnie tak jak mówisz!

A światła zmieniałeś?

Masz może fabrycznie przyciemnione (obklejone) szyby?

Mistral

Szyb nie mam obklejonych wcale a świateł żadnych nie zmieniałem. I zostanę chyba przy US. z przodu podobają mi się pomarańczowe obrysóweczki a z tyłu w wersji EU nie podoba mi się zrobione wg. mnie na "odwal się" światło przeciwmgielne zamiast dwóch wstecznych świetnie oświetlających podczas cofania w nocy. :) Ale muszę zmienić lewy tył bo zaczyna mi się tam robić akwarium. Oczywiście też na US. :mrgreen:

Jeśli pytasz o hamulce, to na dzień dobry powinieneś wymienić całe zaciski przednie, bo wersje z US nie hamują... coś o tym wiem...

Mistral

Od razu cale zaciski...

O lepszych klockach nikt nie slyszal?

:shock: :shock: Ja za części do rozrządu do US-a zapłaciłem 650PLN bez pompy bo nie mogłem dostać jak dzwoniłem do ASO powiedzieli że pompa zostaje stara :D Utrzymanie tego auta nie należy do tanich i nie należy porównywać tego do renault... bo zrobi się sobie kuku :D

P.S. WRX US NIE hamuje ....

Różnice nie są wielkie... są kolosalne!

Za wymianę rozrządu zakładaj 3 tys. zł... jak poszukasz, to dostaniesz za 2,5 tysia i będziesz wówczas zadowolony...

W każdym razie zanim kupisz Subaru poczytaj troszkę co tutaj piszą, abyś potem nie zakładał wątków typu "dlaczego Subaru to taki szajs..." itp.

Dla przeciętnego "Kowalskiego" Subaru nie jest najlepszym rozwiazaniem. Tą markę po prostu trzeba "czuć", bo inaczej będziesz ją przeklinał...

Mistral

Dlaczego rozrząd jest droższy niż do eu?

Tylko nie kupuj hamulcow od europejskiej wersji WRX, z wielu opini na tym forum wynika ze one nie hamuja.

Z wielu opinii na tym forum wynika, że nawet Brembo z STi nie hamują, a po zmianie naleśnika na parapet należałoby zrobić remap :wink: Nie dajmy sie zwariować, hamulce z WRX EU z porządniejszym klockiem są do normalnej jazdy bardzo OK. Przy upalaniu szybko się kończą, podobnie zresztą jak inne elementy WRXa :wink:

Tylko nie kupuj hamulcow od europejskiej wersji WRX, z wielu opini na tym forum wynika ze one nie hamuja.

Z wielu opinii na tym forum wynika, że nawet Brembo z STi nie hamują, a po zmianie naleśnika na parapet należałoby zrobić remap :wink: Nie dajmy sie zwariować, hamulce z WRX EU z porządniejszym klockiem są do normalnej jazdy bardzo OK. Przy upalaniu szybko się kończą, podobnie zresztą jak inne elementy WRXa :wink:

To moze hamulce z WRX US z porządniejszym klockiem są do normalnej jazdy bardzo OK.

To moze hamulce z WRX US z porządniejszym klockiem są do normalnej jazdy bardzo OK.

Tarczę mają tej samej wielkości, zacisk mniejszy... Hamować będą tak samo tylko szybciej się skończą (w sensie zagotują) a z racji dwóch tłoczków zamiast czterech reakcja na pedał będzie wolniejsza. Cztery tłoczki są fajnym i niedrogim upgradem, Brembo czy k-sporty są jeszcze fajniejszym ale dużo droższym. Trzeba sobie odpowiedzieć "czy jest mi to potrzebne" i tyle...

Ten rozrząd za 1800 to do wersji US?

On już chyba jest dostosowany do Polskich dróg, kierunki pomarańczowe są.

@Edit :

Może mi ktoś napisać cenę i dostępność części w PL do imprezy 2003 US ?

-rozrząd

-tarcze

-klocki

-amortyzatory

i inne które się często zużywają w subaru, na PL drogach.

Pozdrawiam

Może mi ktoś napisać cenę i dostępność części w PL do imprezy 2003 US ?

wszystko jest dostępne od kopa, i nie ma różnicy w częściach eksploatacyjnych pomiedzy US i EU .

Co do cen części , są tak duże rozbieżności, i tylu producentów że wyliczanka nie ma sensu

Nie ma sie co bać wersji US. :idea:

To wreszcie ile ten rozrząd kosztuje ( mniej wiecej 1000zł czy 2500zł )

ok 1800pln (części z pompą i wymianą)

Gdzie kosztuje 1800pln-ów bo kolega dzwonił do ASO i powiedzieli mu 1900zł za rozrząd z wymianą (nie wiem tylko czy z pompą wody czy bez)

Witaj

Mam od dłuższego czasu WRXa US z 2003, czyli buga (w tym roku EU to już nowy model), wiec znam temat.

na dzień dobry do wymiany, by móc "legalnie jeździć"

-lampy przód na wersje EU, ostatnio takie sprzedałem za 500pln.

-zamontowanie lamy tylnej przeciwgielnej - można wykorzystać jakąś żarówkę z lampy oryginalnej. Ja nie ma w ogóle i nie chce mieć, bo to oślepia.

Dalej czym się różni:

- licznik w milach - możesz wymienić cały licznik, lub wymienić tarcze

- US ma wygodniejsze fotele

- US ma autoalarm z centralnym

- światła przednie do jazdy dziennej na stałe (normale "krótkie" świecą tylko na80%)

- masz ISOFIXA

- masz lusterko wewnętrzne przyciemniane i z kompasem

- masz beznadziejne lusterka zewnętrzne (przybliżają) - wymiana wkładów

- nie masz ogrzewania lusterek, wycieraczek, foteli