Jump to content

Blokowanie pedału hamulca w imprezie

krazek1221

Recommended Posts

Witam! Może ktoś z was wie co może być przyczyną blokowania się pedału hamulca w mojej imprezie ('97 2.0 115km)

Dzieje się tak tylko gdy wykonam parę slajdów i też nie zawszę, jednak może to być nie bezpieczne.

Pedał staje się jak by z kamienia i nawet przy mocnym traktowaniu nie chce się wcisnąć w związku z czym nie hamuje. Po kilku takich zdarzeniach spostrzegłem, że wystarczy parę razy go nacisnąć (przeważnie 2-3 razy wystarcza) i pedał zostaje "odblokowany". Większość zabaw wykonuję na pustych parkingach więc nie mam stresu, ale gdyby z jakichś przyczyn zablokował się w ruchu drogowym mógłby być problem.

krazek1221, to jest taka wada ABS-u w klasykach. Wiele osób to miało i ma. Mi też się parę razy zdarzyło w klasykach.

mam pytanie, od którego roku w imprezach był montowany abs? ostatnio kupowałem przeguby i w katalogach występowały od 98

jak wygląda kwestia z czujnikami położenia koła? przy tylnym mam oberwany kabel i nie specjalnie nadaje się on do naprawy - chodzi mi o dostępność, bo wydaje mi się że może to mieć wpływ na bezpieczeństwo i wypadałoby zrobić

zastanawiałem się czy może pasują czujniki od innych samochodów i można niedrogo kupić coś nowego, w ostateczności pójdzie używka

co do bezpieczeństwa, miałem taką sytuację na drodze że przy ostrym hamowaniu tył zaczął wyprzedzać przód, dlatego chcę się zabrać za hamulce z tyłu (prawdopodobnie poprzedni właściciel robił przed sprzedażą), przód jest na bank dobry, bo ma wszytko wymienione i zregenerowane zaciski

chcieli mi sprzedać przegub droższy, bo jak samochód ma abs to trzeba kupić z tym pierścieniem, rozumiem że pierścień jest osobną częścią i nie popełniłem błędu kupując bez

od którego roku był montowany ABS?