Jump to content

Dziwny dźwięk równoległy z obrotami silnika

verbal

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

Od pewnego czasu słyszę dziwny dźwięk opadający i wznoszący się równolegle z obrotami silnika z tym, że występuje on tylko kiedy auto jest w ruchu i co ważne, na biegu; jeśli wrzucić na luz i wkręcić silnik na obroty, dźwięk ten nie występuje. Proszę o radę zanim wywiozę auto do mechanika, że by nie dać zrobić z siebie idioty :mrgreen:

To jest coś jak gwizd, dźwięk występuje tylko na biegu, nigdy na luzie,. Patrząc na wskazówkę obrotomierza widać/słychać idealną synchronizację między jej ruchem a tym dźwiękiem. Dźwięk dobiega tak na mój słuch spod centralnej części deski rozdzielczej. Jeden z wysokiej klasy specjalistów w moim biurze sugerował, że jest to radio czy nawiew ale te dwie opcje wyeliminowałem na samym początku.

Tak, dźwięk słychac tylko w ruchu i tak, skrzynia jest ręczna. Łożyska chyba mogę wykreślić bo jak wypinam auto z biegu przy dowolnej prędkości, to świst znika. To pytanie o skrzynię sugeruje, że czekają mnie wydatki :?

To może problem z łożyskiem docisku sprzęgła lub coś w okolicach...

Tak to może być łożysko oporowe :!: w okolicach 150 tyś mi tak robiło i musiałem wymienić łożysko oporowe :!:

Ok, dzięki za posty, jadę do warsztatu. Pochwalę sie poźniej :lol:

-- 3 lut 2011, o 19:37 --

Jest tak: albo mój mechanik stracił serce do roboty, albo przerosła go sytuacja. Wrzuciliśmy auto na podnośnik, posłuchał, i stwierdził że to "coś w skrzyni, ale tak na dobrą sprawę to może lepiej kupić używaną i nie grzebać się w tej, a w międzyczasie można wymienić olej i spróbować ją wyciszyć". Stwierdziłem, że wyciszyć to może najlepiej trocinami albo bananami. A on się rozpromienił i mówi: - No, i do Żyda !!! Tak czy owak to nie koniec :lol: . Ale to już temat na inne forum.

Tak to może być łożysko oporowe

Ja rowniez to przerabialem (inne autko), objawy sie zgadzaja. Dzwiek zaczalem slyszec przy 90kkm, wymienilem sprzeglo przy 120kkm (troche ponad pol roku jezdzenia) jak zonka tez zaczela slyszec ;)

T.

Ja spotkałem się z identycznymi objawami jakie opisujesz kiedy jeździłem w poszukiwaniu swojego Legasia (2000-2002). Miałem okazję jechac takim w okolicach Bełchatowa. Sprzedający najpierw wmawiał mi że nic nie słyszy. Ostatecznie okazało się że było to łożysko wałka głównego w skrzyni biegów (oczywiście manual). Pozdrawiam

To chyba jednak nie skrzynia, już mówię dlaczego tak sądzę: dźwięk jest coraz głośniejszy i teraz wiem na pewno, że występuje także na luzie. Słychać go, póki auto się toczy. Jadę dziś na wymianę oleju w skrzyni i dyfrze do tego samego mechanika, o którym wspomniałem u góry strony.

Jak to dobrze że forum jest anonimowe, można z siebie samego wała zrobić :lol:

Racja Zygmunt, może być na luzie. I k**wa jest. Pojechałem na wymiane oleju i jak odkręciliśmy korek to z michy razem ze starym olejem wyleciały kawałki łożyska :lol:

Tak więc poszukiwania źródła dźwięku zakończone, teraz trzeba wywalić kasę :roll:

• 2 weeks later...

miałem podobną sytuację w legacy 2.0 R

podejrzenia o łożyska w skrzyni.. - okazało się że było to łożysko oporowe na sprzęgle (mimo dziwnego dźwięku) + 2 łożyska od tylniego napędu.

Powód - źle dobrany olej do skrzyni - złe smarowanie

• 7 months later...

Skrzynia używana 400 euro, w kraju pewnie ok. 1500-2000PLN. W rozbieranie skrzyni chyba nie warto się bawić. W każdym razie ja bym się na to nie zdobył; znając siebie, jeszcze by po złożeniu jakieś części zostały.