Jump to content

Po dużym przeglądzie cos wali ...

arekm

Recommended Posts

Witam!

Dzis oddalem do ASO auto na przegląd 105 tys.

Auto dostałem z włączonym silnikiem, umyte, pachnące ... :)

Wsiadlem i pojechałem.

Ale ......

Jak dojechałem do domu i wyłączałem silnik to przed całkowitym zgasnięciem, wtedy kiedy obroty juz sa ekstemalnie i całośc mocno wibruje cos stuknęło. Zapaliłem raz jeszcze silnik i w trakcie zapalania, zaraz na samym początku, zanim silnik sie rozkręci ten sam stuk. Jeden, dwa krotkie dzwieki, jakby cos nie bylo dokręcone. Poeksperymentowałem (uruchamiałem, wyłączałem) i ten jeden/dwa stuki pojawiają sie praktycznie za kazdym razem. Po kilku próbach znikają. Po czym pojawiają sie znowu po jakimś czasie (po godzinie wrociłem i sprawdziłem raz jeszcze). Zapalony silnik chodzi normalnie, przy przegazowaniu nic nie slychac, wszystko tak jak powinno. Rzeczone stuki nie miały miejsca przed przeglądem.

Co mogli skopac? :)

Oczywiscie z samego rana pojade do nich ale moze uspokoicie mnie troche...

PS. Wiedzialem ze cos musi sie skopac - ostatnim razem mimo moich próśb o wlanie syntetyka auto zalano polsyntetykiem :)

np. przy minimalnych obrotach silnik się chwieje i wydech wali albo coś innego.

Osobiście stawiam na pierdołe i obym miał rację. :D

Raczej trzeba sie skupic na elemntach, przy ktorych przy duzym przeglądzie mogli grzebac. Wydechu chyba nie ruszali.

Oczywiscie jak znam zycie to jak do nich pojade to nagle stukanie zniknie :)

Witam!

Dzis oddalem do ASO auto na przegląd 105 tys.

Auto dostałem z włączonym silnikiem, umyte, pachnące ... :)

Wsiadlem i pojechałem.

Ale ......

Jak dojechałem do domu i wyłączałem silnik to przed całkowitym zgasnięciem, wtedy kiedy obroty juz sa ekstemalnie i całośc mocno wibruje cos stuknęło. Zapaliłem raz jeszcze silnik i w trakcie zapalania, zaraz na samym początku, zanim silnik sie rozkręci ten sam stuk. Jeden, dwa krotkie dzwieki, jakby cos nie bylo dokręcone. Poeksperymentowałem (uruchamiałem, wyłączałem) i ten jeden/dwa stuki pojawiają sie praktycznie za kazdym razem. Po kilku próbach znikają. Po czym pojawiają sie znowu po jakimś czasie (po godzinie wrociłem i sprawdziłem raz jeszcze). Zapalony silnik chodzi normalnie, przy przegazowaniu nic nie slychac, wszystko tak jak powinno. Rzeczone stuki nie miały miejsca przed przeglądem.

Co mogli skopac? :)

Oczywiscie z samego rana pojade do nich ale moze uspokoicie mnie troche...

PS. Wiedzialem ze cos musi sie skopac - ostatnim razem mimo moich próśb o wlanie syntetyka auto zalano polsyntetykiem :)

Robili regulację zaworów ? wyciagali silnik ?

Robili regulację zaworów ? wyciagali silnik ?

Na liscie rzeczy, jakie robili regulacji zaworów nie ma.

Wymieniali świece, rozrząd - nie wiem czy do tego wyjmuje sie silnik.

Oddalem do ASO, zeby miec pewnosci, ze zrobia wszystko to, co trzeba i ze zrobią to dobrze :D

a pozycja sprawdzenie luzów lub uszczelki pokrywy ?

a pozycja sprawdzenie luzów lub uszczelki pokrywy ?

Nie ma takich pozycji.

Sprawdzalem przed chwila - silnik juz troche ostygł i dzwięku nie uslyszałem - ale i obroty po uruchomieni troche wyższe.

No nic - jutro podjade i poprosze, zeby sprawdzili swoja wlasna prace :D

-- 3 lut 2011, o 10:12 --

No i oczywiscie nie ma lekko :D

Podjechałem do serwisu, wyłaczałem silnik - stuki.

Podszedl mechanik - stuków brak :D

Ale uspokoili mnie troche, ze jesli cos zdechnie (np rozrząd i silnik) to raczej nie będą sie wypierac. Na wszelki wypadek zostawiłem, zeby sie przyjrzeli.

Hmmm... ja jestem lajkonik, ale jak wymieniali rozrząd, to pewnie coś z tym związanego.

No napisałem przecież, że może napinacz ;-)

Pozdrawiam

Grzegorz

PS. Edwin nie bardzo wiem, co mogłyby mieć wspólnego ze stukaniem, uszczelki pokrywy ?

Hmmm... ja jestem lajkonik, ale jak wymieniali rozrząd, to pewnie coś z tym związanego.

No napisałem przecież, że może napinacz ;-)

Pozdrawiam

Grzegorz

PS. Edwin nie bardzo wiem, co mogłyby mieć wspólnego ze stukaniem, uszczelki pokrywy ?

Dobra Panowie - koniec zgadywanki.

Mogla to byc pierdoła, i faktycznie byla :D

Okazalo sie, ze robote ponoć spaprali panowie (nie ASO), ktorzy wymieniali mi przewody paliwowe (myk z cieknącymi w niskich temperaturach) i ponoć nie dokręcili jednej ze śrub mocujących IC. W czasie wczorajszego przeglądu tenże nie miał byc ruszany - wiec winic mozna tylko tamtych. Inna sprawa ze przed przeglądem zadnych stuków nie slyszalem, a wczoraj zanotowałem je od razu :)

Grzesiu nie chodziło mi że uszczelki maja wspólnego ze stukaniem, tylko jeśli był przeglad na 105tys., powinna byc przeprowadzona regulacja/sprawdzenie zaworów , a do tego trzeba wymontowac silnik, wymienić co najmnjiej uszczelki pokrywy ( jak była przeprowadzona kontrola ) i myslałem że może poduszka silnika nie dokrecona lub coś w tym stylu . :roll:

Ale dobrze że sie wyjasniło :D

Na 5 osób z którymi rozmawiałem - któzy robili rozrząd w ASO - żaden - nie miał przeprowadzonej regulacji luzów zaworowych - auto to Forki 99, 02, 04.

Wydaje mi sie ze nawet sprawdzenie luzu wymaga wyciagniecia silnika chociazby.- ale moze sie myle. A takich pozycji tez nie ma na fakturach.

Grzesiu nie chodziło mi że uszczelki maja wspólnego ze stukaniem, tylko jeśli był przeglad na 105tys., powinna byc przeprowadzona regulacja/sprawdzenie zaworów , a do tego trzeba wymontowac silnik, wymienić co najmnjiej uszczelki pokrywy ( jak była przeprowadzona kontrola ) i myslałem że może poduszka silnika nie dokrecona lub coś w tym stylu . :roll:

Aaaa widzisz, teraz to nawet taki zakuty czerep, jak mój był w stanie pojąć :mrgreen:

Pozdrawiam

Grzegorz

PS. No i oczywiście fajno, że się wyjaśniło ;-)

Wydaje mi sie ze nawet sprawdzenie luzu wymaga wyciagniecia silnika chociazby.- ale moze sie myle

do sprawdzenia , nie trzeba wyciagac silnika :D

ale wymienic uszczelki pokrywy przynajmniej - jak byla kontrola - jezeli dobrze zrozumialem to co napisales

przypuszczam tez ze po 100 kkm to jednak cos moze wymagac regulacji na nastepne 100 kkm :mrgreen:

ale wymienic uszczelki pokrywy przynajmniej - jak byla kontrola - jezeli dobrze zrozumialem to co napisales

dokładnie :roll:

przypuszczam tez ze po 100 kkm to jednak cos moze wymagac regulacji na nastepne 100 kkm :mrgreen:

faktem jest że rzeczywiście , jak auto nie ma "nitro" :wink: :twisted: i regularnie serwisowane, dobre paliwo, itp. to zawory rzeczywiście w 90 % trzymaja fabryczne parametry, a kontroluje sie po to, że jak jest któryś zawór na granicy tolerancji , to lepiej to wyregulowac , bo na bank za kilkadziesiąt tysięcy bedzie trzeba to robić i nie dojedzie do 210k km.