Jump to content

Doradźcie mi jaki wydech dobrać 3"czy 2,5"?

pafcik

Recommended Posts

Witam,

planuje mały upgrade seryjnego sti 06, no i mam dylemat co będzie lepsze/wydajniejsze 2,5" przelotowy za turbo czy 3" z katalizatorem sportowym (został mi z poprzedniego auta), potem oczywiście remap. Wiecej usprawnień na moc/moment nie bedę robił, (Walbro już siedzi)?

Auto raczej do użytku miejskiego i od czasu do czasu ułężowego.

• Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bym nas nie pytal - byl tu taki jeden watek niedawno i wyszlo na to, ze sie nie znamy i w ogole.

Zapytaj we wroclawskim Jetroniku :)

A na powaznie 2.5cala bez katalizatora spokojnie powinno wystarczyc do mocy,jakie na serii bedziesz mogl osiagnac.

Ja bym nas nie pytal - byl tu taki jeden watek niedawno i wyszlo na to, ze sie nie znamy i w ogole.

Zapytaj we wroclawskim Jetroniku :)

A na powaznie 2.5cala bez katalizatora spokojnie powinno wystarczyc do mocy,jakie na serii bedziesz mogl osiagnac.

ale w tamtym wątku kłóciliśmy się o wydech do WRX'a .. a w STI'06 jest trochę większa turbinka ... ja bym zostawił 3" :wink:

a najlepiej, zapytaj magika co Ci to będzie później stroił :idea:

tylko ten katalizator w 3" jest, co prawda "sportowy"...

Mozna tez zalozyc katalizator sportowy do 2.5 calowego wydechu :)

W warunkach polskich to kwestia powiedzmy upodobania - jak nie potrzebujesz, to zrob przelot i po sprawie.

Jak chcesz miec spokojne sumienie - to zaloz sportowy metalowy katalizator 100 cel i po sprawie.

Stracisz na tym moze z 5-10KM ale bedziesz mial spokoj z przegladami i ekologami :)

Jak mi wydmuchało uszczelkę, to obkolędowałem ze 4-5 tłumikarzy i wszyscy ze smutkiem kiwali głową jak usłyszeli, że potrzebuję 2,5". Potrzebowałem na szybko, bo mi się dłuższa trasa szykowała, więc w końcu udało mi się znaleźć tłumikarza, który dociął odpowiednią uszczelkę z czegośtam "specjalistycznego". Jak Ci się nie spieszy, to na pewno upolujesz gdzieś fabryczną uszczelkę (aczkolwiek nie wiem, gdzie :) ).

ja mam caly wydech przelot od Mgmotorsport 2,75 cala bez kata na dwoch tłumikach koncowym duzym i srodkowym takim malym,auto chodzi na tym zestawie rewelacyjnie, a osiagi sa zdecydowanie lepsze dopiero teraz slysze i czuje ze jade subaru, jakosc ich produktow njest na najzyzszym poziomie i czas montazu tez nie byl zbyt dlugi okolo 14 odebralem auto,oplacalo sie przejechac tyle kilometrow,pozdrawiam wszystkich;)