Jump to content

Prosze o porade przy kupnie SUBARU VIVIO

cepidor

Recommended Posts

Witam, jestem na forum nowym uzytkownikiem wiec chcialem sie serdecznie przywitac ze wszystkimi forumowiczami ;D

Jako ze niedawno zdalem prawojazdy to przyszedl czas na kupno pierwszego auta. Dzis bylem ogladac SUBARU VIVIO, jest to wersja przednio napedowa o mocy ok. 40 KM (nie liczylem dokladnie). Jako malo doswiadczony kierowca chcialem sie poradzic. W aucie jest pare rzeczy do zrobienia jak to w starszym modelu. Mianowicie najwiekszym felerem tego auta jest tlumik koncowy z ktorego dym doslownie zapiernicza we wszystkie strony. Na aucie nie ma wiekszych ognisk korozji, lecz jednak o to sie nie boje gdyz bez rpoblemu potrafie to sam zrobic ;). Kieruje sie glownie malym litrazem w zwiazku z oplatami za ubezpiecznienie gdyz nie mam zadnych znizek na oc. Zainteresowal mnie rowniez maly wyciek oleju na bloku silnika jednak wydaje mi sie ze to tylko uszczelka pod klawiatura, gdyz oleju bylo malo a silnik zapala i jezdzi bardzo dobrze. Zdziwila mnie w tym aucie bardzo precyzyjna skrzynia biegow, a mianowicie bardzo maly skok miedzy biegami a luzem. Auto jest w dos okazyjnej cenie - 1.600zł ze wszystkimi oplatami waznymi do konca tego roku. Prosze o WSZELKIE opinie i sugestie na ten temat. POZDRAWIAM CEP

Do mnie na uczelnie dojeżdża jakaś laska Subaru Vivio :) Auto rzadkie, ciężko oszacować jak jest z częściami. Z drugiej strony to proste auto więc każdy mechanik ogarnie. Tylko części są znakiem zapytania.

cepidor, przy rzadkich modelach Subaru są bardzo duże problemy z częściami. Kup lepiej coś popularnego.

IMO jeden z lepszych kombinacji jakość/cena to fiat seicento. Sporting ma atrakcyjny wygląd (jak na takiego małego karalucha oczywiście), można go tanio kupić i co najważniejsze tanio naprawić.

Ja bym się w te Subaru nie pchał.

cepidor, przy rzadkich modelach Subaru są bardzo duże problemy z częściami. Kup lepiej coś popularnego.

IMO jeden z lepszych kombinacji jakość/cena to fiat seicento. Sporting ma atrakcyjny wygląd (jak na takiego małego karalucha oczywiście), można go tanio kupić i co najważniejsze tanio naprawić.

A moderator znowu "bluźni" :evil::mrgreen::lol:

Lepiej przejściowo kupić jakieś tanie, bezproblemowe wozidło, a "prawdziwe" Subaru kupić za kilka lat niż kupić teraz coś co mocno zrazi do marki i wyrobi błędną opinię o kłopotach z dostępem do części.

przy rzadkich modelach Subaru są bardzo duże problemy z częściami

To chyba też zależy, jakimi. W starszych modelach fajne było to, co ćwiczyłem z turbodziadka - praktycznie wszystko od GT pasowało do niego. Jedynym problemem były elementy karoserii, lampy itp. Może vivio też dzieli podzespoły z innymi modelami, czyli np. justy?

Lepiej przejściowo kupić jakieś tanie, bezproblemowe wozidło, a "prawdziwe" Subaru kupić za kilka lat

popieram :D

szczególnie jak ktoś jest młody nie ma funduszy na przygodę z subaru :|

-- Śr lut 02, 2011 11:03 am --

widzę po tym ile kosztuje mnie miłość do forka :mrgreen:

]

za kasę jaką kolega podał to chyba łatwiej będzie o Cinquecento.. albo Tico. Z tych dwoch to chyba wolałbym Tico.. bo młodsze, za lepsze pieniądze, 5 drzwiowy i ma fajny dźwięk! :twisted:

ale jednak milosc do marki to milosc do marki i chyba wiekszosc wie o czym tu mowie ;D

Oj wie wie. Tylko jak to bywa z prawdziwą miłością - bywa ona czasem bolesna*...

* w portfelu :wink: