Jump to content

kilka pytań o nowy nabytek Legacy '99

wojto79

Recommended Posts

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie mojego Auta:

1. Do czego słuźy przełącznik na kolumnie kierownicy (ten z rysunkiem auta i jakby świateł)

2. Czy przyciski od szyb i lusterek mają jakieś podświetlenie?

3. Jakie żarówki są w przednich reflektorach (może zanim rozbiorę ktoś odpowie :D )

4. Mam fotel kierowcy z poduszką, ale bez regulacji wysokości siedziska, czy istnieje możliwość przełożenia stelaża (casłego lub samego siedziska), czy stelaże foteli z poduszką i bez poduszki są takie same?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

. Do czego słuźy przełącznik na kolumnie kierownicy (ten z rysunkiem auta i jakby świateł)

Nie wiem czy tam jest jakiś rysunek, bo u mnie tylko czerwony prostokąt, ale zapewne chodzi o włącznik świateł pozycyjnych.

Ad.1 światła postojowe bez włączania stacyjki

Ad.2 lusterek nie,szyby tylko ten z napisem AUTO,czyli od szyby kierowcy

Ad.3 jaka żarówka masz napisane na szkle reflektora, H 1,2,3,4 itd.

Ad.4 tak można przeszczepić stelaż ale uważaj przy odpinaniu poduszki,zalecam odłączenie akumulatora

To tyle chyba teraz wszystko jasne,jak coś to pisz,pozdro.

• Upvote 1

A to ciekawe rozwiązanie, myślałem, że pozycyjne tylko na przełączniku świateł :shock:

Pozdrawiam

-- Wt lut 01, 2011 12:02 pm --

Ad.4 tak można przeszczepić stelaż ale uważaj przy odpinaniu poduszki,zalecam odłączenie akumulatora

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, a co do ostatniej, to wiem z poduchami trzeba z głową

Pozdrawiam

-- Wt lut 01, 2011 2:49 pm --

Mam jeszcze jedno pytanie:

Olej do skrzyni już wiem 75w/90, a co z mostem i dyfrem? I jakie ilości gdzie wchodzą?

Pozdrawiam.

Witam,

olej poza silnikiem (skrzynia, dyfer, tylny most) to 75w/90? jeździć zamierzam raczej "cywilnie"

I jeszcze jedno co mi się nasuwa to pytanie o dźwignię przy ręcznym - redyktor. Jak go załączać? Tylko na stopie czy również w czasie jazdy z wciśniętym sprzęgłem?

No i zasada działania, on coś blokuje, spina jakieś napędy, most?

Przepraszam jeśli pytania są głupawe, ale pracując w toyocie mam do czynienia albo z RAV4 wg mnie pseudo 4x4 albo konkret 4x4 czyli hilux i land cruiser.

Pozdrawiam

• 2 weeks later...

Czytam, czytam i mam nadzieję, że zima jeszcze wróci, co prawda lagaś na lecie stoi a w portwelu po zakupie przeciąg, ale i tak jest fajnie!!!!!!

-- Pt lut 11, 2011 1:51 pm --

Pilne pytanie, bo mogę dziś wymienić olej - bezkosztowo tylko pytanie czy wszędzie prócz silnika ma być 75w90? I kolejne, bo miałem poprzednio Lagunę II a tam wszystko jest inaczej:). Czy olej do dyfra, mostu i skrzyni leje się do pełna?

Pozdrawiam