Jump to content

OBK MY2010 2.5 A/T Lineartronic, opinie ?

hnery

Recommended Posts

Jakie zdanie/rady mają Koledzy (pewnie są także i Koleżanki), którzy użytkują bieżacy model Outbacka MY2010 (lub inny) z automatyczną skrzynią biegów Lineartronic?- Czy jesteście zadowoleni ? A z czego nie ?

A czy w ogole cos wiadomo o modelu Outbacka MY2011 ? - Jutro już luty.

Pozdrawiam i dziekuję. :roll:

Hmmm... A nie jest tak, że wszyscy tutaj mają diesle? :lol:

Testowałem tę konfigurację (co prawda w Legasiu, OBK takiego nie mieli) i wrażenia miałem dobre, ostatecznie jednak zwyciężyła wersja (chyba) rozsądna - niższa cena zakupu i rzadsze wizyty na stacji benzynowej.

lubie automatyczne skrzynie,lecz ta lineartronic do mnie nie pasuje.nie moge sie przekonac do tego jednostajnego dzwieku przy przyspieszaniu.testowalem takiego lagaca,audi z multitronikiem i outlandera z cvt i dla mnie te auta jada jak melex,lub tramwaj jak kto woli.

jednak zwykla skrzynia(najlepiej dsg :twisted: )jest najlepsza i najszybsza.

kolega mial juz do wymiany multitronica w a4 z 2008r,koszty cos ca 15tysi :shock:

ja rezygnuje z tego wynalazku :P

te auta jada jak melex,lub tramwaj jak kto woli.:P

Podobno o to własnie chodzi. Pamiętajmy, że w krajach o wielkich przestrzeniach i o wiele bardziej zmotoryzowanych od Polski jak USA, Kanada czy Australia to standardem jest tam bardzo duży samochód z silnikiem około 3-4 litrów i zawsze z automatyczną skrzynią biegów. Jeszcze ciekawsze jest to, że w tych krajach silniki diesla są z różnych powodów stosunkowo rzadkie (wręcz nieosiągalne w samochodach osobowych lub typu utility/pick-up, chociaz powszechne w ciężarowych), mimo wielkich odleglości. Samochody są duże, silne i ... automatyczne. Nie slyszy się narzekań na samochody z automatami, nawet te bardzo stare i zaniedbane. Skrzynia manualna jest uwazana za "niszową" i "sportową", a w wiekszości marek/modeli w ogóle nie dostępna. Wpływa to bezpośrednio na prywatny import różnych modeli Subaru do Polski. Wszystkie te modele mają automaty.

Jeździłem wiele lat i automatami i manualnymi, z reguły posiadałem oba. Dochodzę do wniosku, że przy polskich/europejskich drogach i stylu jazdy zdecydowanie wygodniejszy jest automat. Aby docenic automat trzeba oczywiscie nieco mocniejszego silnika (n.p. Outback 2.5). Zwrócmy także uwage, ze te nieliczne modele o duzych silnikach, a ktore są dostępne w Polsce, mają tylko automatyczne skrzynie biegów (n.p. Outback 3.6 czy Nissan Murano). Chodzi o komfort jazdy.

Ale chciałbym wrócić do pierwszego pytania. Czy ktoś z Kolegów/Koleżanek jeździ Outbackiem z automatem Lineartronic? - Proszę o opinie/porównania. :roll:

Ja testowałem Legacy z CVT i po paru jazdach testowych zdecydowalem sie na kupno w niedlugim czasie Outback'a 2.5i. Testowalem silnik 2.0 i wydawalo mi sie ze ciut brakuje mocy chociaz i tak bylo jej wiecej niz w moim (a wlasciwie zony) Forku MY09 z 4A/T. Ja, w przeciwienstwie do przedmowcy (przedpisacza?) jestem calkowicie zauroczony ta skrzynia. Jezdzilem w sumie pewnie ze 2 godziny na roznych jazdach testowych i wlasnie ten melex jest dla mnie calkowicie bezkonkurencyjny. Zero szarpniec (nawet najdelikatniejszych), przy bucie w gaz silnik wchodzi na obroty oferujace najwieksze Nm i tam zostaje - a o to chodzi. Opoznienie od momentu buta do momentu reakcji jest moim zdaniem porownywalne do 4A/T - trzeba sie do tego przyzwyczaic i tyle. Zmusza to jedynie do troche bezpieczniejszej jazdy i brania przy wyprzedzaniu tego pod uwage, ale jak powiedzialem w moim odczuciu opoznienie jest porownywalne. Kwestia dla mnie niewyjasniona do tej pory jest jedynie czy przy CVT rozklad mocy jest 50:50 czy jakos inaczej. W najblizszym czasie chce jeszcze przetestowac Outback'a ale z tym jest problem bo dilerzy nieczesto maja takie auto do testow z racji tego, ze sprzedaje sie w PL w ilosciach homeopatycznych w porownaniu do diesla. Ale ja teraz mam sluzbowego diesla i dziekuje postoje - juz wiecej nie chce... :) Jak dorwe takie auto do jazd testowych (a lubie testowac dluzej niz 15 minut) - to podziele sie wrazeniami...

DP

Witam co prawda nie jezdzilem subarowskim CVT ale zona ma w B klasie 7 biegowa bezstopniowa skrzynie... wrazenia oczywiscie pozytywne, zero szarpania zrobilem taki test outback vs B klasa od startu

start outback wyrywa z miejsca ale gdzies od 60 km/h b klasa sie zbliza i niestety wyprzedza :? (caly czas ciagnie na max obrotach bez zadnych strat...)

gdybym mieszkal w duzym miescie na pewno nie wzial bym diesla w Manualu- sporo roboty z tym "kijkiem" jest, jak wjezdzam do np Łodzi czy innych zakorkowanych miast

ale na szczescie nie mieszkam... i potrafie docenic diesla w manualu

Bylem niedawno w lokalnym ASO, ale demonstracyjnego i benzynowego Outbacka z Lineartronic nie mieli (tylko diesle, a te znam az za dobrze). Dokladnie to, co pisal Kolega DPassent. Outbacki 2.5 jakby przegrywaja z dieslami 2.0 z powodu wyzszej akcyzy.

Przepraszam, ze pewnie jetem naiwniak, ale co to jest "B klasa" ? I wnioskuje, ze Kolega Giepa porownywal szybki egzemplarz B-klasy z wlasnym Outbackiem dieslem z manualna skrzynia biegow. Czy tak ?

Jeszcze raz podkreslam, ze z mojego dlugiego doswiadczenia to do automatu trzeba miec mocny silnik. Gdyby mnie bylo stac, to kupilbym Outbacka 3.6, a nie chce kupowac uzywanego. Czy ktos ma doswiadczenie/porownanie z Outbackiem 3.6 i Outbackiem 2.5 ?

:?: :?: :?: a jakie to sa ilosci homeopatyczne :?: :?: :?: sa polonisci na sali :?: :wink:

z wątku Dyrekcji o wynikach sprzedaży:

Outback 545 ( 499 )

499 diesli i 46 benzyn. 9%. Może to jeszcze nie jest homeopatia, ale pod medycyne ludową już podpada... ;)

DP

jezdzilem w firmie A-Klasa 180 CDI z 7 stopniowa skrzynia i to mul jakich malo. Zbliza sie do OBK diesla ? nie rozsmieszaj mesiu z tym silnikiem i automatem to max 180 pojedzie :twisted: legacy 2 D 210 km/h wg. GPS

Legacy zjada Passata 2 TDI wlasnorecznie sprawdzone BMW 2 D idzie leb w leb potem odchodzi bo wyzsza predkosc max. 220 CDI podobnie ale nie 180 CDI

hnery, pozwolisz że odwołam się do Twojego ostatniego zdania, mianowicie:

Jeszcze raz podkreslam, ze z mojego dlugiego doswiadczenia to do automatu trzeba miec mocny silnik. Gdyby mnie bylo stac, to kupilbym Outbacka 3.6, a nie chce kupowac uzywanego. Czy ktos ma doswiadczenie/porownanie z Outbackiem 3.6 i Outbackiem 2.5 ?

Z tym mocnym silnikiem na pewno masz dużo racji. Generalnie lubię miec i na pewno dobrze jest miec pod maską nadwyżkę mocy a tej boxer 3.6 produkuje multum 8) i ma bardzo spontaniczne reakcje silnika na ruchy pedału gazu (szczególnie jest to odczuwalne w trybie Sport sharp - dla wyjaśnienia - samochód posiada system SI Drive, który ma 3 tryby pracy i za jego pośrednictwem pozwala decydowac nam o spontaniczności reakcji silnika na ruchy pedalu gazu). No i ten dźwięk... Uwielbiam :)

Gdybym emocje musiał odstawic na bok, a względy ekonomiczne grałyby pierwsze skrzypce, na pewno skusiłbym się na Outbacka 2.5 CVT w pakiecie wyposażeniowym RA 000. Jest to dobry stosunek jakości do ceny a rożica kwotowa w stosunku do 3.6 jest na tyle znaczna, że nie żałowałbym tej decyzji :P Jak jeździ 2.5 CVT? Dostojnie. Majestatycznie wręcz. I ta cisza... Wypoczywalem w tym samochodzie i co ważne - zawalidrogą też nie byłem. Zresztą gdzie tu pędzic? A te 8,1 l/100km było miłą niespodzianką (nie przekraczałem 140 km/h).

Pozdrowienia

to jednak legacy jest szybszy od OBK ... wieksze opory powietrza ? jezdzilem 180 CDI AT i szybciej niz 180 km/h nie dal rady a B-Klassa jest ciezsza. A-Klasa 180 CDI w manualu ladnie sie zbiera i jedzie licznikowe 210 ale automat to mul .

200 CDI to nie bylo mi dane wyprobowac.

na pewno skusiłbym się na Outbacka 2.5 CVT w pakiecie wyposażeniowym RA 000. (...) Jak jeździ 2.5 CVT? Dostojnie. Majestatycznie wręcz. I ta cisza...

Bardzo dziekuje za sugestie. Co to jest pakiet RA 000 ? - W moim cenniku Subaru mam dla Outbacka 2.5 tylko pięć modeli: Trend, VA, Active, Comfort i Comfort Navi. Kazdy z pięciu ma do wyboru albo manualna skrzynie albo Lineartronic. Jak na razie, przymierzam sie do VA lub Active. Czy okno dachowe jest obowiazkowe (poza Trend'em) ? - Obecnie posiadanego prawie nigdy nie uzywam.

I jeszcze jedno. W USA jest juz od kilku miesiecy Outback MY2011 (przynajmniej tak go nazwano) z minimalnymi zmianami kosmetycznymi (w stosunku do MY2010). Czy warto czekac na model MY2011 w Polsce ? A moze mozna oczekiwac wyprzedazy modelu MY 2010 ?

Zdaje sobie sprawe, ze to ostatnie pytanie jest niedyskretne, wiec je wyciszam :roll:

na pewno skusiłbym się na Outbacka 2.5 CVT w pakiecie wyposażeniowym RA 000. (...) Jak jeździ 2.5 CVT? Dostojnie. Majestatycznie wręcz. I ta cisza...

Bardzo dziekuje za sugestie. Co to jest pakiet RA 000 ? - W moim cenniku Subaru mam dla Outbacka 2.5 tylko pięć modeli: Trend, VA, Active, Comfort i Comfort Navi. Kazdy z pięciu ma do wyboru albo manualna skrzynie albo Lineartronic. Jak na razie, przymierzam sie do VA lub Active. Czy okno dachowe jest obowiazkowe (poza Trend'em) ? - Obecnie posiadanego prawie nigdy nie uzywam.

I jeszcze jedno. W USA jest juz od kilku miesiecy Outback MY2011 (przynajmniej tak go nazwano) z minimalnymi zmianami kosmetycznymi (w stosunku do MY2010). Czy warto czekac na model MY2011 w Polsce ? A moze mozna oczekiwac wyprzedazy modelu MY 2010 ?

Zdaje sobie sprawe, ze to ostatnie pytanie jest niedyskretne, wiec je wyciszam :roll:

Pakiet RA 000 to pakiet Active. Wersja VA to Active bez okna dachowego.

Outback MY 11 nma jedną istostną zmianę w stosunku do MY 10 - manualna regulacja fotela pasażera :)

Pozdrowienia

Pakiet RA 000 to pakiet Active. Wersja VA to Active bez okna dachowego.

Outback MY 11 nma jedną istostną zmianę w stosunku do MY 10 - manualna regulacja fotela pasażera

Bardzo dziekuje. A manualna regulacje fotela pasazera to maja chyba wszystkie modele ? Moze chodzi o elektryczna regulacje ?

Pozdrawiam.

tak do przodu i tylu :D moze wrwszcie gora - dol ?

Zdecydowanie miałem na myśli pionową, manualną regulację fotela pasażera :)