Jump to content

Legacy 2010 - Który serwis polecicie?

Kueller

Recommended Posts

Witam, mam kilka drobnych usterek z komputerem w Legacy 2,0 Diesel (2010). Zaczynają być dość denerwujące, ale nie pora opisywać problemy.

Potrzebuję polecenia, który serwis Subaru w Warszawie jest w stanie zaradzić na problemy z softwarem?

Na razie nie chcę pisać, bo za prawdę dostanę "bana" od moderatora. Nie pora na żale....Chciałbym to wreszcie zrobić.

Codzi o trzy przypadkowo zapalające się kontrolki antypoślizg+hamulec+silnik, który wyłączają kontrolę trakcji, tempomat i "podjazd pod górę".

O ile bez dwóch ostatnich można, żyć to pierwsza w sezonie zimowym jest dość ważna.

Dotychczas serwisowanie polegało na kasowaniu alarmów i zupełnie niepotrzebnej wymianie kilku elementów.

Na razie nie chcę pisać, bo za prawdę dostanę "bana" od moderatora.

To ja jestem policja :mrgreen: Napisz, zazwyczaj zaproszenie drugiej strony do rozmów pozwala uniknąć nieporozumień na przyszłość ;) A innym pozwoli skierować Cię w inne (ewentualnie) miejsce.

mialem podobnie.szczegolnie przy zimnym silniku.odpalam,ruszam,przejechalem 500m i zapalaly sie kontrolki trakcji,czeck engine.potem poswiecily sie jakis czas i czasami same gasly.bylem kilka razy w Koper ASO i kasowali bledy az w koncu okazalo sie ze to wina zaworu egr.po wymianie jakis czas bylo ok,ale potem znowu sie powtorzylo :shock:

po jakims czasie znowu po raz n-ty pojechalem i cos tak porobili ze do teraz jest ok.

niech sprawdza czy to nie jest zawor egr-u.to jest czeste w dieselu.

inna teoria to gowniane paliwo-ja zmienilem na orlen i jest ok(oczywiscie verva diesel :twisted: )

aflinta,masz racje,jest faktycznie tak jak w artykule dolaczonym od Ciebie.

jednak jest cos na rzeczy bo od kiedy tankuje na orlenie to problemy zniknely(juz 5-6 miesiecy nie wystepuja)

nie wiem moze jest to wina tej jednej stacji na ktorej tankowalem :?: :roll:

sporo moich znajomych omija statoil szerokim lukiem,szczegolnie te warszawskie.moze to i jest to samo co orlen ale u mnie pomoglo :lol:

Kwestia placówki, jakości zbiorników i być może hurtowni, kierownika stacji być może też. Na czarnej liście też swego czasu było kilka placówek pod flagą Orlenu. Między rafinerią a Twoim bakiem droga paliwa bywa zawiła i nie zawsze czysta...

U mnie to raczej nie sprawa zaworu. Za każdym razem komputer mówi, że błąd wyskakuje od czujnika sprzęgła. Koper ambitnie kasował to 3 razy, potem wymienił wiązkę kablową, po czym nie wróżyłem sukcesu i na moje wyszło. Potem wymienili czujnik i dalej się lampki zapalają.

Nie jesteście pierwszymi osobami sygnalizującymi problem jakości paliwa, ale paliwo tankuję zawsze na Orlenie lub BP, więc tankuję paliwo...Orlenu :). Z drugiej strony co ma paliwo do działania sprzęgła...

Ostatnie tropy mówią, że w sprzęgle są dwa czujniki i istnieje opinia, że wymieniono mi ten właściwie działający.

Czy inni też notują 8 miesięcy "przygód" z tym serwisem?

Nie bardzo wiem o ktore auto chodzi i kiedy był Pan "ostatni" raz ale gwoli wyjasnienia czytajacym to :

wymienił wiązkę kablową,

pewnie chodzi o tasmę do m/innymi czujnika skretu i tu brak zwiazku z czujnikiem sprzegla. (kilka takich przypadkow bylo)

Ostatnie tropy mówią, że w sprzęgle są dwa czujniki i istnieje opinia, że wymieniono mi ten właściwie działający.

Istotnie sa dwa ale ten prawdopodobnie "nie wymieniony" odpowiada wyłacznie za dzialanie hiholdera i hamulca ręcznego.

Wyswietlenie blędu drugiego może(nie musi) zdarzyc sie np. gdy auto zgasnie przy ruszaniu :idea: dlatego w pierwszej kolejnosci kasuje się bład , widocznie skoro wystapilo to ponownie wymieniono czujnik sprzegla. Nie wiem kiedy byl Pan ostatnio ale skoro ma Pan wątpliwosci co do dzialania serwisu:

8 miesięcy "przygód" z tym serwisem?

to prosze sprobowac w jakims innym w Wa-wie. Byc moze jest obecnie jakies inne uszkodzenie. Bez przyjazdu do serwisu trudno powiedzieć.

Jezeli jednak zechce Pan przyjechac ponownie to zapraszam...

Wiecej informacji co i kiedy bylo wymieniane moze podac p.Romański z serwisu po podaniu jakis danych auta.

Proszę wybaczyć, ale do Państwa serwisu auto jeździło 8 miesięcy. Wystarczy....Czy uważacie, że to jest ok? Reset i do widzenia?

Mam swoje spostrzeżenia...i może lepiej, że nie piszę za dużo!

-- Wt lut 01, 2011 11:03 pm --

Dzięki Wam to jest moje pierwsze i ostatnie Subaru.

-- Wt lut 01, 2011 11:11 pm --

Ale więcej nie napiszę na forum

Jakby co, to wszystko napiszę na priv

Proszę wybaczyć, ale do Państwa serwisu auto jeździło 8 miesięcy. Wystarczy....

trudno mi się odniesc , pytałem dzisiaj w serwisie o takie auto z "czujnikiem sprzegla" ...i nie bardzo pamietają...

Czy uważacie, że to jest ok? Reset i do widzenia?

to juz sprawdzi Pan w innym serwisie.....

Na razie nie chcę pisać, bo za prawdę dostanę "bana" od moderatora.

Sam Pan na to wpadł.... :?: :wink:

Proszę wybaczyć, ale do Państwa serwisu auto jeździło 8 miesięcy. Wystarczy....Czy uważacie, że to jest ok? Reset i do widzenia?

Mam swoje spostrzeżenia...i może lepiej, że nie piszę za dużo!

-- Wt lut 01, 2011 11:03 pm --

Dzięki Wam to jest moje pierwsze i ostatnie Subaru.

-- Wt lut 01, 2011 11:11 pm --

Ale więcej nie napiszę na forum

Jakby co, to wszystko napiszę na priv

Bana nie dostaniesz Pan Andrzej chętnie opowiada na pytania:)

Różne dziwne sprawy wychodzą w autach napisz do Pana Andrzeja na PW bo ja czytając wątek w Warszawie chciałem właśnie jego polecić:)

Panie Andrzeju, niestety sparwdziłem kto dokonywał w Pańskim serwisie serię tych niepotrzebnych napraw (mogę wysłać skan).

Pamięć ludzka jest krótka ale w książce widnieje Wasza pieczątka.

Szkoda, że nie skontaktowaliśmy się wcześniej, może auto byłoby ok.

Pozdrawiam

Pamięć ludzka jest krótka ale w książce widnieje Wasza pieczątka.

a czyja ma byc skoro twierdzi pan , ze tam cos wymieniali :?:

Szkoda, że nie skontaktowaliśmy się wcześniej, może auto byłoby ok.

Nie sadzę , żebym mial wplyw na czujniki sprzegła w Panskim aucie ani sposób jego eksploatacji ...