Jump to content

Jak nie forek to co?

paszczak

Recommended Posts

Piszę tak jakby w imieniu mojego kolegi, który stoi przed wyborem auta. Zdecydowanie numerem 1 na jego liście jest Forester dyszel, ale być może z różnych względów, nie wnikajmy jakich, nie będzie mógł wybrać tej marki. Z tych samych względów powinien to być diesel. W rezerwie ma Tiguana, X1, Kugę... Będzie jeździł między innymi po bezdrożach do domku letniskowego. Wiadomo, ze jak nie forek, to obek, ale jak już naprawdę się nie da zostać świniopasem, to co byście polecili w zamian i dlaczego?

BMW X1 koniecznie z xDrivem, calkiem fajny jest ten napędzik, przedewszystkim najlepszy diesel z tych wszystkich, bo w Tiguanie 2.0TDI , w Kudze pewnie 2.0TDCI a w X1 2.0D ktory moim zdaniem jest najlepszym 2 litrowym dieslem na rynku.

co byście polecili w zamian i dlaczego?

coś, co ma dobre 4x4, i od razu zastanawiam się, czy VW i Ford takowe posiadają, w wymienionych modelach.

Jeśli X1/X3, to X-drive 2.0d.

Może nieprecyzyjnie to napisałem - Ford, VW, BMW to tylko przykłady marek, które wchodzą w grę, mogą być też inne, nie ograniczamy się tylko do tych trzech, te podałem tylko, żeby pokazać z grubsza zakres cenowy :) Na razie rzeczywiście wszystko skłania się ku X1... Ale może czymś mnie (nas) zaskoczycie? :)

No właśnie dziś, po raz kolejny, zastanawiałem się, jak to jest z tym 4x4 w Grand Vitara.

Ładne auto (chociaż to kwestia gustu), no i ten napęd podobno daje radę, ale... jaki on jest to ja tak naprawdę nie wiem/?

Czy ktoś wie coś więcej niż "podobno" ? :)

edit.

poczytałem wątek "Suzuki Grand Vitara VS Subaru Forester" na kresce i już wiem, co chciałem wiedzieć. Wolę mieć Forka.

No właśnie dziś, po raz kolejny, zastanawiałem się, jak to jest z tym 4x4 w Grand Vitara.

Ładne auto (chociaż to kwestia gustu), no i ten napęd podobno daje radę, ale... jaki on jest to ja tak naprawdę nie wiem/?

Kurdę nie znam szczegółów co do napędu, ale jak czytałem onegdaj, to właśnie było podane, że w zasadzie jest to jedyny SUV poza forkiem, który posiada stały napęd 4x4. Problemem może być wybór silnika, jeden diesel i to od reni, 2.4N/A benza no i ten słuszny 3.2 :wink:

Sprawdziłem na stronie suzuki i nie ma w ofercie 3.2 :!: :shock: Pewnie nie spełniał E5... :evil::evil:

Ciekawe jest to, że jest porównywarka, w której nie ma forka...

http://porownaj.suzuki.pl/porownywarka/ ... p?sCar=159

nie ma tak samo jak 2.0 turbo, widocznie sie nie sprzedawały

audi q5 jeszcze, chociaż to samochód dla bogatych fryzjerek

ja bym szukał teraz nowego suva z dieslem to bym brał dacie duster, to jest auto które mówi mam w d... mode i gadzety, most z pathfindera, mocne felgi i można upalać po dziurach. Coś jak pierwszy forek :)

Piszę tak jakby w imieniu mojego kolegi, który stoi przed wyborem auta. Zdecydowanie numerem 1 na jego liście jest Forester dyszel, ale być może z różnych względów, nie wnikajmy jakich, nie będzie mógł wybrać tej marki. Z tych samych względów powinien to być diesel. W rezerwie ma Tiguana, X1, Kugę... Będzie jeździł między innymi po bezdrożach do domku letniskowego. Wiadomo, ze jak nie forek, to obek, ale jak już naprawdę się nie da zostać świniopasem, to co byście polecili w zamian i dlaczego?

Gorąco polecam Mazdę Cx-7. Nie ma lepszego auta w tej klasie za te pieniądze. Tiguan ,Kuga to jedno wielkie nieporozumienie jeśli porównać do Cx-7. Przejechałem swoim 65tys.km i nadal sprawia mi ogromną frajdę z jazdy. W górach gdzie bardzo często jeżdżę daje radę no ale wiadomo do napędu AWD symetrical Subaru nie może się równać.

nie ma tak samo jak 2.0 turbo, widocznie sie nie sprzedawały

audi q5 jeszcze, chociaż to samochód dla bogatych fryzjerek

ja bym szukał teraz nowego suva z dieslem to bym brał dacie duster, to jest auto które mówi mam w d... mode i gadzety, most z pathfindera, mocne felgi i można upalać po dziurach. Coś jak pierwszy forek :)

Dokładnie, a za zaoszczędzone $$$ niech kupi świnie do upalania :mrgreen:

Kurdę nie znam szczegółów co do napędu, ale jak czytałem onegdaj, to właśnie było podane, że w zasadzie jest to jedyny SUV poza forkiem, który posiada stały napęd 4x4. Problemem może być wybór silnika, jeden diesel i to od reni, 2.4N/A benza no i ten słuszny 3.2 :wink:

Sprawdziłem na stronie suzuki i nie ma w ofercie 3.2 :!: :shock: Pewnie nie spełniał E5... :evil::evil:

Ciekawe jest to, że jest porównywarka, w której nie ma forka...

http://porownaj.suzuki.pl/porownywarka/ ... p?sCar=159

siostra posiada owo i bywa ze sie nim przemieszczam :mrgreen: daje rade choc to nie forek Znacznie mniej bierze z dolu ale jak sie przesiada z forka to nic nie moze byc dobre. Po zaspach fajnie skacze. Raczej wiekszy model bo ta malutka ma miejsce w bagazniku tylko na pare majtek, szczoteczke do zebow

Co do Grand Vitary to jest to dobre auto. Napęd AWD realizowany poprzez CMR. CMR posiada blokadę (100%) sterowaną elektronicznie (pokrętło). Jest też reduktor z całkiem fajnym przełożeniem. Jednym słowem z reduktorem i włączoną blokadą będzie równie dobry lub nawet lepszy niż Forek. Nowe Forki nie mają wiskozy z tyłu, a ta w centralnym jest dosyć słaba.

W rezerwie ma Tiguana

Fajne auto ale... trafił się nam tak awaryjny egzemplarz że... tracimy siły, kase, czas i nadzieje.

Forek rządzi :!: :twisted: