Jump to content

Fun Car - może Impreza WRX?

TP_S

Recommended Posts

Witam Was

Od jakiegoś czasu jestem targany emocjami związanymi ze zmianą auta. Przymierzam się do przesiadki z OBK 2.5 AT na 3.0 H6. Ma to być taki kompromis pomiędzy autem rodzinnym, do którego musi się wpakować 2+2, a autem które będzie dawało fun z jazdy. Niestety - na szczęście bezboleśnie, przekonałem się, że OBK i szybkość vs hamowanie to raczej zbiory rozbieżne. Pomijam zakręty i jego zwrotność. :?

Co rozważam (budżet 50-60 tysi)

Oczywiście Subaru Imprezę WRX :D

Ale myślę też o Fordzie Focusie ST :oops:

ewentualnie Nissanie 350 Z

być może Mazda RX7

Oczywiście o wyborze auta zadecyduje TEST DRIVE (unlimited? :D ), ale zanim do tego dojdzie chciałbym poznać Wasze opinie, najlepiej oparte na pragmatycznym/fizycznym doświadczeniu.

Tom

• Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mazde RX-7 ciezko dostac w jakims rozsadnym stanie. http://allegro.pl/mazda-efini-rx-7-fd3s ... 59937.html ta jest nawet zacna :)

350Z pali gume i leci bokiem przy kazdym mocniejszym dodaniu gazu wiec trzeba ogarniac jazde i wiedziec z czym to sie je :D

foka st hmm a moze RS i starsza buda?

szubaru wrx nie glupi pomysl, moze byc i wozidlo na codzien a po remapie tez napewno poleci nie kiepsko. no i fun jaki daje bulgot silnika

ogolnie od zawsze kocham sie w mazdzie i subaru wiec bym te dwie opcje rozwazał. 350Z w sumie tez fajny wiec powiem tak:

masz ciezki wybór :D

powodzenia :P

Ma to być taki kompromis pomiędzy autem rodzinnym, do którego musi się wpakować 2+2

ewentualnie Nissanie 350 Z

być może Mazda RX7

To tu chyba kompromis odpada :roll:

Jeśli reszta rodzinki nie ma nic przeciwko sportowemu charakterowi auta. To wrx chyba fajna opcja. Wymogi czy kombi czy sedan?

Fun WRX bedzie ci dawał tylko czy bedziesz miał FUN przy dokladaniu do skrzyni

A planuje kolega regularne starty w kjs, pojeżdżawkach i killowaniu evo spod świateł? no i czy mody w strone 300+ koni pragnie poczyniać?

Jeśli nie to wrx, wystarczy imo :wink:

..... wiec powiem tak:

masz ciezki wybór :D

powodzenia :P

BMW Z4 też miło wygląda. Sercem jestem z Subaru, ale emocje osadzone są w mózgu (podobno :lol: )

Tom

To jeżeli już WRX i w opcji sportowe auta to dlaczego nie wezmiesz STI? Komfort nie gorszy niż w tych sportowych popierdółkowozach, miejsca w środku wiecej, da się jeździć cały rok ze szczególnym naciskiem na zimę :-)

To tu chyba kompromis odpada :roll:

OBK zachowuje - Fun Car ma być drugim autem - te 50-60 tysi miałem dorzucić do OBK 2.5, żeby przesiąść się na H6. Ale boję się, że jak jest coś do wszystkiego to jest do bani

A planuje kolega regularne starty w kjs, pojeżdżawkach i killowaniu evo spod świateł? no i czy mody w strone 300+ koni pragnie poczyniać?

Jeśli nie to wrx, wystarczy imo :wink:

Nie myślę o KJS. Bardziej o pojeżdżawkach dających FUN

Tom

Aaaa to teraz wiadomo. To w sumie odpowiedź prosta, bierz STi, jest teraz trochę cukierków na forum :wink:

zgadzam sie w 100%

bierz STI, fun bedzie napewno, miejsce dla rodziny dalej bedzie wiec jak cos to mozna ich przetransportowac spokojnie. a auto ogolnie cud malina :)

Jeśli nie potrzebujesz htb/kombii to warto rozważyć STI, za te pieniądze kupisz auto w przyzwoitym stanie.

Jednak moim skromnym zdaniem Impreza jest trochę ciasna na 2+2, różnicę odczujesz po przesiadce z z OBK.

Ja bym szedł w 3.0 H6, albo Impreza STI i rezygnacja z wakacyjnych wyjazdów autem (zawsze można samolotem :P ).

Forek 2,5T jest super, ale by od razu szaleć na pojeżdżawkach... czy ja wiem ??

OBK zachowuje - Fun Car ma być drugim autem - te 50-60 tysi miałem dorzucić do OBK 2.5, żeby przesiąść się na H6. Ale boję się, że jak jest coś do wszystkiego to jest do bani

Tom

Czytajcie co chłopak pisze :!: Outbacka ma dla rodziny a potrzebuje auto za 50 dych żeby mieć banana na weekendy :wink:

Tom

Czytajcie co chłopak pisze :!: Outbacka ma dla rodziny a potrzebuje auto za 50 dych żeby mieć banana na weekendy :wink:

no to sorry ale dla mnie sprawa jasna - STI :mrgreen:

Tom

no to sorry ale dla mnie sprawa jasna - STI :mrgreen:

No wchodzenia na forum Subaru i pytanie jaki samochód do zabawy za 50 tyś to chyba jakaś prowokacja bo odpowiedz może być tylko jedna - STI :mrgreen:

bo odpowiedz może być tylko jedna - STI :mrgreen:

No chyba że Adam. albo owoc666 by coś napisali - to wtedy nie jest to już oczywiste :wink:

Hmmm... ciekawe co mogą zaproponować za 50 tyś? :roll:

Efo :mrgreen:

bo odpowiedz może być tylko jedna - STI :mrgreen:

No chyba że Adam. albo owoc666 by coś napisali - to wtedy nie jest to już oczywiste :wink:

Hmmm... ciekawe co mogą zaproponować za 50 tyś? :roll:

Efo :mrgreen:

To ja wiem że oni są monotonni ale czy w tych pieniądzach da się jakieś EVO kupić?

Może takie?

http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-evo ... 92937.html :mrgreen:

Da się Evo kupić, tylko że 50 tysi to minimalna cena, żeby próbować coś szukać. Zostaje Type-RA :D RX-7 nie byłaby głupią opcją, gdyby nie to, że zrobić coś z wanklem w polsce to mega problem, bo nikt się do tych silników nie dotyka. Może być też 200SX S14(a), Skyline, Audi S3 da radę polatać...

jak już masz jedno Subaru, to weź Nissana - na pojeżdżawki po lodzie zawsze będziesz miał 4x4, a w lato objedziesz STI-ki swoją 350. Z4 to chyba nie ta kasa, chyba, że się nie boisz powypadkowego.

jak chcesz WRXa - bierz mojego :)

Przymierzę się albo do STI albo do Focusa ST. 350 Z

Z4 podoba mi się ponieważ ma dwusprzęgłową skrzynkę (manetki), ale raczej odpada. Najchętniej, ze względu na wygląd, brałbym Focusa ST. Lubię niepozorne autka, które dobrze jeżdżą, dają banana i zaskakują innych, tak jak kiedyś Maluch, który wyprzedził mnie przy ponad 120 km/h

Tom