Jump to content

Stukanie na zimym w Gt MY97

Marcel-wro

Recommended Posts

Stukanie wystepuje na zimnym z tyłu silnika dokładnie pod intercoolerem , gdy silnik sie nagrzeje ucisza sie , raz słychac głosniej raz ciszej , nie rosnie z obrotami ... Na zimnym rowiez słychac to raz głosniej raz ciszej ... Gdy wejdzie sie pod auto jest ciszej niz u góry .

Pozdrawiam

pewnie piston slap (tłoki latają jak żyd po pustym sklepia) :D ,albo panewka .jeżeli panewka ,to stukanie powinno być słychać nawet na rozgrzanym silniku tak koło 2,5 -3 tyś obrotów .może być jeno i drugie ,tak jak było u mnie ,a wtedy silnik do piachu .

Marcel-wro, spróbuj nagrać dźwięk na youtuba, to może z grubsza uda się określić na ile jest niepokojący (i czy w ogóle). A najlepiej to podjedź, albo lepiej poproś kogoś kto się zna, żeby podjechał i posłuchał. W miarę możliwości oczywiście :P

Podjechał bym do MTS-u ale troszke brak czasu ... Musze sie z kims umowic na bajerke :) ktos chetny na papierosa to pisac :P

jak palisz to polecam zestaw czynności :

1. odpal samochód

2. odpal papierosa

3. odejdz na bezpieczna odległość od silnika aby nie słyszeć łomotu.

4. zgaś papierosa

5. silnik zagrzany, stuki ucichły, można jechać.

Witam! Ja mam coś podobnego tyle, że częstotliwość stukania rośnie razem z obrotami ale jakoś mi to przestało przeszkadzać :) Rano odpalam silniczek i idę do domu na fajkę i kawę, a jak wracam to już nic nie stuka :P

Pozdrawiam

• 2 weeks later...

Witam.Podłączę się troszku.Czy można sprawdzić np.luz na sworzniu tłoka po zdjęciu tylko głowic?

Czy trzeba silnik rozpoławiać?Luzy boczne tłoków w cylindrach wszystko wyjaśnia?Czy trzeba jeszcze sprawdzić:góra/dół.

Taka informacja może się czasami przydać,szczególnie w zimowe wieczory :D

Witam! Ja mam coś podobnego tyle, że częstotliwość stukania rośnie razem z obrotami ale jakoś mi to przestało przeszkadzać :) Rano odpalam silniczek i idę do domu na fajkę i kawę, a jak wracam to już nic nie stuka :P

Pozdrawiam

Jak częstotliwość stukania rośnie razem z obrotami to jest to dość niepokojące zjawisko... U mnie była inna sytuacja-zaczęło nagle "walić jak młotkiem w ścianę", silnik świeżo złożony, przejechane 1460km na dotarciu(jazda do 3500obr/min) i okazało się to obróconą panewką(ACL race) :evil:

Pozdrawiam

Jak częstotliwość stukania rośnie razem z obrotami to jest to dość niepokojące zjawisko... U mnie była inna sytuacja-zaczęło nagle "walić jak młotkiem w ścianę", silnik świeżo złożony, przejechane 1460km na dotarciu(jazda do 3500obr/min) i okazało się to obróconą panewką(ACL race) :evil:

Może żle złożony ,jeżeli nie miałeś wcześniejszych objawów:mrgreen:

• 2 months later...

Mam to samo w STI 05.

Na zimnym po odpaleniu klekocze sobie denerwująco. Potem podczas jazdy jak radio gra za cicho to też słychać, ale gdy już się dobrze nagrzeje wszystko ucicha.

To nie wszystko, na pojeżdżawkach jak dostanie w p....ę to chodzi jak marzenie. Oleju bierze tyle co nic.

Zdiagnozowano piston slap. Zdiagnozowano jakieś 50kkm temu :)

Trzeba z tym żyć :)

Zimą jak było naprawdę zimno to wpadłem na prosty sposób:

1. włączasz radio - już wiem po co je montują w subaru

2. nie zapinasz pasów

wtedy nic nie klekocze :wink:

a potem jest już ciepły więc też nie klekocze