Jump to content

Wycieraczki - przełącznik.

MacGregor

Recommended Posts

Jako że mojej Imprezie w przełączniku wycieraczek, fabrycznie brakuje pozycji "czasówki", a teraz wycieraczki są używane często i już irytuje Mnie ciągłe ciąganie za przełącznik aby je uruchomić. :evil:

Także planuję usprawnić Moje auto, wymieniając cały zespolony przełącznik na kierownicy, a przy okazji także kierownicę na bardziej masywną.

Moja Impreza jest z 94 roku.

Mam takie pytania:

-gdzie jest umiejscowiony przekaźnik wycieraczek i czy raczej też go muszę podmienić?

-czy "czasówka" w Subaru ma możliwość ustawienia-zaprogramowania odstępu czasowego czy ma stały czas przerwy?

-czy przełącznik zespolony szukać tylko od Imprezy, czy od np.Legacy albo młodszej Imprezy będzie pasował?

-kierownica czy Impreza i Legacy mają ten sam otwór z wieloklinem i głębokość osadzenia na kolumnie?

Raczej będę szukał części do tej podmiany z aut w przedziale roczników 1993-2000.

Pozdrawiam.

• 4 weeks later...

To może wie ktoś gdzie jest umiejscowiony, przekaźnik do wycieraczek.

Reszta już się trochę wyjaśniła, tzn. co mogę założyć a czego raczej nie.

Teraz szukam tego przekaźnika, czy on w ogóle istnieje?

-- 19 lut 2011, o 17:51 --

Witam.

Problem rozwiązałem samodzielnie, może komuś się przyda, to w kilku słowach napiszę co i jak.

Przełączniki w Subaru pasują wzajemnie między modelami Impreza i Legacy, ważne aby były to roczniki zbliżone do siebie.

Korpus do którego zamocowane są manetki przełączników, w niezbliżonych rocznikach, różnią się budową, rozmiarami, sposobem mocowania do kolumny kierowniczej i sposobem mocowania manetek do korpusu.

Ja kupiłem przełączniki od Legacy I (89-93), od wersji ROYAL. Przełącznik wycieraczek ma czasówkę z programowaniem czterech czasów, plus wycieraczka tylna również ma czasówkę (kombi). Okazuje się że japońce wyposażyły przełącznik w płytkę na której jest cały układ elektroniczny sterujący pracą wycieraczek, czyli przekaźnik również tam jest. Przełącznik pasuje p&p, rozłączasz kostkę z przewodami, odkręcasz dwa wkręty, wyjmujesz stary - zakładasz nowy, przykręcasz owe dwa wkręty, złączasz kostkę z przewodami i działa.

Zmieniłem również przełącznik światła - kierunki, na którym jest regulacja jasności oświetlenia zegarów i reszty oświetlenia wskaźników, ale póki co nie mam przekaźnika i kolega elektryk ma mi to na dniach uruchomić.

Zamieszczam kilka fotek.

...czyli jeśli mam przełącznik plus przekaźnik to mogę zainstalować to ustrojstwo w imprezie?Rozumiem ale nie pojmóję :D

raczej przełącznik z przekaźnikiem, a jaśniej jeżeli przełącznik ma czasówkę plus ewentualnie programowanie odstępów czasowych, niestety większość przełączników ma jeden stały odstęp czasowy. Mówię oczywiście o modelach z lat 90-tych do 2000.

Proszę zerknąć na zamieszczone fotki i porównać zdjęcia "Legacy przeł.wycieraczek." i "Impreza przeł.wycieraczek." .

Na płytce układu elektronicznego z przełącznika Imprezy jest pusto i tu tkwi różnica, no i oczywiście sama manetka ma inny opis i zakres przełączania.