Skocz do zawartości

regeneracja kolumny kierowniczej


Mont

Rekomendowane odpowiedzi

wez pod uwage, ze sam shortblok to tylko poczatek. troche mechaniki,

uszczelek, robocizny itd itp. nowa konfiguracja powinna byc zestrojona.

do babci nie-ASO pewnie nie ma softu, wiec albo nowsze ecu (jesli podejdzie)

i wtedy remap albo jakis unichip przykladowo.

jak juz bedziesz mial 2,5 to na pewno bedziesz celowal w okolice 300ps... na dzien dobry.

ciekawe jak dlugo skrzynia pozyje... juz nie jeden wracal do mniejszej mocy, zeby seryjnej

skrzyni nie zabijac raz na jakis czas. pomysl ogolnie mi sie bardzo podoba, ale zeby wykonac

go porzadnie powinienes wziac przyklad z marcin@klubsubaru.pl. lepsza skrzynia, elektronika,

moze i hamulce - choc poprawiles, dmuchawka itd. poczytaj posty marcina, to zobaczysz

jakie to koszta...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kuba na pewno pisze o shortblocku z sti us spec. u nas mozna kupic (np mts) za niecale 7000zl.

a w polsce zawsze duuuuzo drozej. nie wiem przypadkiem, czy w babci nie ma takiego turbo

jak w legacy (pierwsze imprezy na prawde niewiele sie roznily). jezeli tak, to mozesz zalozyc

np TD04L (chociazby u szczepana) i ustawic na seryjne doladowanie. wtedy z przelotowym wydechem

pompuje maks juz od okolo 2500obr. gora jest plaska, a cisnienie opada troszke wczesniej niz w serii.

ja tak zrobilem, po tym jak temat zostal przecwiczony na 2 innych (pozdrawiam) antykach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba na pewno pisze o shortblocku z sti us spec. u nas mozna kupic (np mts) za niecale 7000zl.

a w polsce zawsze duuuuzo drozej. nie wiem przypadkiem, czy w babci nie ma takiego turbo

jak w legacy (pierwsze imprezy na prawde niewiele sie roznily). jezeli tak, to mozesz zalozyc

np TD04L (chociazby u szczepana) i ustawic na seryjne doladowanie. wtedy z przelotowym wydechem

pompuje maks juz od okolo 2500obr. gora jest plaska, a cisnienie opada troszke wczesniej niz w serii.

ja tak zrobilem, po tym jak temat zostal przecwiczony na 2 innych (pozdrawiam) antykach :wink:

 

Abt: SI GT od 93r maja chyba TD04L,a w Legasiu jest chyba inna dmuchawka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie zaczyna się od 1.5 bar

 

Marzenia ściętej głowy

 

np TD04L (chociazby u szczepana) i ustawic na seryjne doladowanie. wtedy z przelotowym wydechem

pompuje maks juz od okolo 2500obr. gora jest plaska, a cisnienie opada troszke wczesniej niz w serii

 

Właśnie o coś takiego mi chodzi. Moja żona jak nią jeździ (choć niezbyt często) to co najwyżej 4 wrzuci (oj niema kobieta cierpliwości) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec wczesniej boost to nie wolno powiekszac kanalow. Nalezy usunac jak najmniej materialu. Trzeba tylko wygladzic powierzechnie (i zmatowic) i usynac wszelkie nierownosci, ostre krawedzie, uskoki na polaczeniach ror itd. Poprawi to przeplyw gazow, zniweluje zawirowania. Na koniec przydala by sie jakas lepsza izolacja termiczna kolektora (ale nie owijka), jakies farby termiczne lub powloka ceramiczna (wiekszy koszt).

http://ken-gilbert.com/wrx/porting/pp_exhaust_manifold.htm

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=729711&highlight=port+polish

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=858662&highlight=port+polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...