Jump to content

zimny silnik nie zwiększa obrotów


zbir

Recommended Posts

Może ktoś spotkał się z takim zachowaniem. Na zimnym silniku świeci "check engine" i "VDC off" i nie pozwala zwiększyć obrotów silnika, mimo naciskania na pedał gazu. Bywa, że na zimnym silniku pozwoli jechać, ale po jakimś czasie, zanim się nagrzeje włącza te kontrolki i odmawia chęci do jazdy pozostając na wolnych obrotach, a czasem gasnąc. Proszę o konsultację.

Link to comment
Share on other sites

Pod kolumną kierownicy są dwa czarne kabelki, zepnij je i włącz kluczyk z pozycję zapłonu a następnie odczytaj kody błędów, długie mrugnięcie to dziesiątki, krótkie to jedności. np. 3 długie i dwa krótkie to 32. Kontrolka może wymrugać kilka różnych błędów, potem powtarza to w kółko.

Link to comment
Share on other sites

W moim jest już złącze diagnostyczne OBDII. Ktoś odczytał z niego awarię czujnika biegu jałowego, lecz dodał, że nie jest to odczyt pewny. Skrzynia automat miałaby ograniczać obroty silnika? Chyba czeka mnie wizyta w jakimś drogim serwisie SUBARU.

Link to comment
Share on other sites

OBDII nie przeszkadza w istnieniu tych kabelków. Ale skoro masz odczytany błąd to trzeba się owemu czujnikowi ze skrzyni przyjrzeć, nie musi być to, ale zawsze masz wskazówkę. Co do warsztatów to listę ASO pewnie znasz. Skąd jesteś?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...