Jump to content

czujnik temperatury spalin subaru wrx 2001

brunomk

Recommended Posts

witam panowie slyszalem ze ten czujnik jest niezbyt potrzebny .ponoc jakis rezystor trzeba podpiac i nie bedzie juz wywalac check. pomózcie jaki rezystor sluszalem ze 2.2kohm ale nie wiem ile volt czy wat

Mi to padło i świecił check pojechałem do stroiciela i wyciął chwasta bez żadnych rezystorków wystarczy coś tam w sofcie usunąć żeby go nie widziało ecu :wink: STI podobno nie mają tego ustroistwa i dają radę....

• 1 year later...

kolejny odkop, czy są jakieś negatywne skutki zastąpienie tego czujnika rezystorkiem?

szukałem szukajką ale nic konkretnego nie udało mi się wyszukać.

pozdrawiam czerech

po wymianie up-pipe zaczaly mi swirowac odczyty tego czujnika - za jakims internetowym forum wstawilem 2.2kohm, 1.2W - komp czyta stale 630degC i jest ok. jedna z tanszych napraw bo rezystorek kosztowal chyba z 50gr :mrgreen: , wpina sie go w kostke gdzies na prawym nadkolu od wewnatrz komory silnika o ile pamietam.

AFAIK ta temp. nie wplywa nijak na nastawy komputera dopoki nie wywala wysokich wartosci, u mnie akurat swirowalo w druga strone (nizszych wartosci temp) ale wstawilem rezystorek po ostrzezeniach ze jak oszukuje w dol to moze i w gore;) mam tez wskaznik niezalezny temp spalin